Twoja przeglądarka jest przestarzała, by przeglądać tą stronę wybierz nowsze rozwiązanie.
Spread Firefox Affiliate Button Opera, the fastest and most secure web browser

« < 1 2 3 4 > »

Obchody 80 rocznicy rosyjskiej agresji na Polskę

poniedziałek, 16 września 2019r.

16 września 2019 r. rozpoczęły się w Krakowie obchody 80 rocznicy rosyjskiej agresji na Polskę a zarazem Dnia Sybiraka. Na Cmentarzu Rakowickim przy symbolicznej Mogile – Pomniku Ofiar Komunizmu nie zabrakło również pocztu naszej szkoły.

Klub Wyspiańskiego

czwartek, 12 września 2019r.

III LO rozszerza współpracę z Teatrem im. J. Słowackiego.
Dotychczas uczestniczyliśmy w spektaklach i dyskusjach organizowanych przez wspomnianą instytucję. Teraz przyszła pora na dwa dodatkowe projekty:

- szkolne warsztaty aktorskie (prowadzone przez aktorów z Teatru w Trójce) oraz
- warsztaty adaptacyjne (organizowane dla naszych uczniów w gościnnych progach Teatru).

Serdecznie zapraszamy!

Po więcej informacji sięgnij tutaj: http://www.3liceum-krakow.pl/klub.php

Wyprawka Szkolna

wtorek, 03 września 2019r.

Wnioski o dofinansowanie zakupu podręczników w ramach Rządowego programu pomocy uczniom w 2019 r. - Wyprawka Szkolna są przyjmowane w szkołach, do których uczęszczają uczniowie w roku szkolnym 2019/2020 w terminie do 9 września 2019 r. Pełna informacja dotycząca realizacji programu, jest zamieszczona na stronie:
https://portaledukacyjny.krakow.pl/aktualnosci/1584,1812,0,kategoria,aktualnosci.html

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

poniedziałek, 02 września 2019r.

2 września, po wakacyjnej przerwie, cała społeczność Trójki rozpoczęła uroczyście nowy rok szkolny. Uczniom klas pierwszych życzymy potwierdzenia swoich wyborów, klas drugich rozwijania swoich pasji na przedmiotach rozszerzonych a maturzystom trafnych wyborów.

Powodzenia!

Pożegnanie

niedziela, 18 sierpnia 2019r.

Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pani Krystyny Krzyk, nauczycielki fizyki w naszym Liceum.


Msza Święta Żałobna zostanie odprawiona w środę, 21 sierpnia 2019 r. o godzinie 13:30 w kościele parafialnym p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Dobranowicach.

Harmonogram egazminów poprawkowych

środa, 14 sierpnia 2019r.

Prosimy osoby zainteresowane o zapoznanie się z harmonogramem egzaminów poprawkowych:

Harmonogram egzaminów poprawkowych.

W nowym roku szkolnym

piątek, 19 lipca 2019r.

Miło nam poinformować, że w nowym roku szkolnym pracujemy tylko na jedną zmianę, czyli maksymalnie do 15.30.

Pozostanie sporo czasu na dodatkowe, własne zainteresowania.

Trójka na 100%

czwartek, 04 lipca 2019r.

Mamy to! 100% tegorocznych maturzystów Trójki zdało maturę!

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia podczas rekrutacji na studia.

Udanych wakacji

poniedziałek, 24 czerwca 2019r.

"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."

John Ronald Reuel Tolkien

UDANYCH WAKACJI

Aurea Dicta

wtorek, 18 czerwca 2019r.

Tegoroczny konkurs "Aurea Dicta" odbył 14 i 17 czerwca. Brało w nim udział siedem drużyn. Zwyciężył zespół z klasy Ie w składzie: Oliwia Bzdyra , Bartosz Suski, Jan Górecki, Filip Pyrczak. Najlepszą mówczynią turnieju została Julia Malik z klasy IA.

Debatom przysłuchiwali się sędziowie z Krakowskiego Stowarzyszenia Mówców, nauczyciele i uczniowie Naszego Liceum. (więcej szczegółów na naszym fanpage'u)

Szkoła wolna od nienawiści

wtorek, 18 czerwca 2019r.

W ramach Akcji Szkoła wolna od nienawiści w naszym liceum odbyło się szereg akcji.

1. Godziny wychowawcze poświęcone tolerancji i mowie nienawiści.
2. Od 3 czerwca do 17 czerwca w naszej szkole była obecna wystawa edukacyjna „Jestem stąd. Polska wielu narodów”, w oparciu o którą odbywały się warsztaty i lekcje wychowawcze. Działania te miały na celu przybliżenie wiadomości na temat różnych mniejszości narodowych, mieszkających w Polsce i dawały możliwość refleksji o tożsamości i tolerancji.

Informacja o tych działaniach znajduje się na stronie www.3liceum-krakow.pl (dzień 12 czerwca 2019 r.).

3. 11 czerwca 2019 r. odbył się w naszej szkole „Dzień tolerancji”, który przybrał formę warsztatową. Najpierw cała szkolna społeczność wysłuchała krótkiego wystąpienia, w którym przypomniano najważniejsze punkty „Deklaracji na Temat Zasad Tolerancji” przyjętej przez kraje członkowskie UNESCO.

Następnie odbyła się projekcja 2 filmów, w których bohaterami były osoby dyskryminowane (źródło: https://biblioteka.ceo.org.pl/szkola-tolerancji/żywa-biblioteka).

Po ich obejrzeniu uczniowie mieli za zadanie stworzenie plakatów, dotyczących tolerancji i będących podsumowaniem działań w ramach Akcji Szkoła wolna od nienawiści.

Stworzone plakaty zostały zaprezentowane w formie wystawy w liceum i na stronie szkoły na Facebooku, będą też dostępne w galerii szkoły.

Debata ekspercka

poniedziałek, 17 czerwca 2019r.

W ramach szkolnego konkursu „Aurea Dicta” 17 czerwca odbyła się w naszej szkole debata ekspercka. Na temat roli i znaczenia wyborów 4 czerwca 1989 r. rozmawiali panowie profesorowie Tomasz Gąsowski i Zdzisław Zblewski z Instytutu Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zorganizowanie debaty było możliwe dzięki pomocy krakowskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego i jego prezesa, profesora Krzysztofa Zamorskiego.

Gratulacje

niedziela, 16 czerwca 2019r.

Serdecznie gratulujemy Marcie Soczyńskiej z kl. 1h zajęcia trzeciego miejsca w Wojewódzkim Konkursie Piosenki Obcojęzycznej, w kategorii piosenki hiszpańskojęzycznej. Nasza uczennica wspaniale wykonała piosenkę Shakiry “Nunca me acuerdo de olvidarte”.

Kranówka z Trójki

niedziela, 16 czerwca 2019r.

Na termometrach za oknem bardzo wysokie temperatury. W czasie upałów niezbędne jest picie wody. Zachęcamy do tego, aby nie kupować kolejnych plastikowych butelek, ale napełniać te, które już posiadamy krakowską kranówką. Nasze liceum aktywnie włącza się do akcji, mającej na celu ograniczenie ilości zużywanego plastiku. Akcja ruszy pełną parą od nowego roku szkolnego, ale już dziś można skorzystać z dostępu do pitnej kranówki. Specjalne ujęcie znajduje się na korytarzu ll piętra

Akademia Fact Checkingu

czwartek, 13 czerwca 2019r.

13 czerwca uczniowie klas 1f,1g, 2a i 2b uczestniczyli w zajęciach Akademii Fact Checkingu, który jest projektem edukacyjnym realizowanym przez Stowarzyszenie Demagog. W czasie zajęć rozmawiano o fake newsach oraz innych rodzajach manipulacji w Internecie.

« < 1 2 3 4 > »
strona 1 z 75
© 2010 III Liceum Ogólnokształcące
Krzysztof Piskorz