Twoja przeglądarka jest przestarzała, by przeglądać tą stronę wybierz nowsze rozwiązanie.
Spread Firefox Affiliate Button Opera, the fastest and most secure web browser

« < 1 2 3 4 > »

Zdalne nauczanie od 25 marca 2020

wtorek, 24 marca 2020r.

Szanowni Państwo i drodzy uczniowie, od 25 marca 2020 roku rozpoczynamy zdalne nauczanie według zasad, które zostały opisane w Librusie.

Drodzy uczniowie, w tej trudnej sytuacji zwracamy się do Was z apelem: dbajcie o Siebie i Swoich Bliskich, wspierajcie się nawzajem, ale pozostańcie w domu.

Z wyrazami solidarności dyrekcja i nauczyciele

Zawieszenie zajęć dydaktycznych

środa, 11 marca 2020r.

Szanowni Państwo, drodzy uczniowie,

informuję, że od dnia 12 marca 2020 r. do 25 marca 2020 r. zawieszam zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w szkole.

Zapraszam do zapoznania się z poniższą informacją:
https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach

M.Łój

Dzień Otwarty

czwartek, 05 marca 2020r.

Nauczyciele i uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego serdecznie zapraszają na DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY w dniu 25 kwietnia od 9.00 do 13.00

Teatr po angielsku - angielski w teatrze

czwartek, 05 marca 2020r.

We wtorek, 3 marca uczniowie klas pierwszych i drugich mieli możliwość sprawdzić swoje umiejętności językowe w teatrze Variete oglądając sztukę w języku angielskim pt. Frankenstein inspirowaną klasyczną powieścią M.Shelly oraz filmami grozy z lat 30tych.

O rabacji w teatrze

środa, 04 marca 2020r.

Od Wadowic rżnęli dwór, po Dobromil wrzasków chór. Galicyjska brzmiała pieśń, raptem zmilkła krwawa rzeź.

Czy rabacja może się dzisiaj powtórzyć? Czy nierówności społeczne i wynikające z nich poczucie krzywdy, a w następnej kolejności także i nienawiść, mogą pchnąć ludzi do drastycznych czynów? Staraliśmy się odpowiedzieć na te pytania 21.02 w Teatrze Słowackiego, uczestnicząc w dyskusji po spektaklu Rabacja w reż. J.Roszkowskiego z samym reżyserem, a także filozofem P. Augustyniakiem. Obecne w teatrze klasy zachwyciła scenografia, niebanalny pomysł na spektakl i niezwykłe pieśni rabacyjne, wyrażające uczucia i motywacje chłopów. Poznaliśmy też optykę Austriaków i polskiej szlachty, przygotowującej się do powstania ogólnonarodowego. Za Wyspiańskim pytamy, czy aby na pewno myśmy wszystko zapomnieli?

Potwierdzenie danych maturalnych.

wtorek, 18 lutego 2020r.

Osoby poprawiające wynik egzaminu maturalnego lub zdające nowe przedmioty proszone są o odbiór z sekretariatu szkoły kodów dostępu do bazy danych OKE oraz sprawdzenie poprawności wprowadzonych danych.

Dziękujemy

Maski karnawałowe

niedziela, 16 lutego 2020r.

Obchodząc dzień św. Walentego, który był Włochem (urodzony w Terni pod Rzymem), uczniowie grupy 1wg2 uczestniczyli w warsztaty włoskich masek karnawałowych.

Kolejne efekty prac pozostałych grup klas pierwszych uczących się języka włoskiego w naszej szkole będziemy prezentować w przyszłym tygodniu na ścianie magnetycznej vis a vis pokoju nauczycielskiego.

Serdecznie zapraszamy.

Zapraszamy do Rydlówki!

środa, 29 stycznia 2020r.

Jeżeli chcecie Państwo usłyszeć rozmowy i poczuć emocje uczestników wesela Lucjana Rydla i Jadwigi Mikołajczykówny, które odbyło się 20 listopada 1900 roku, zapraszamy do Rydlówki.! My już doświadczyliśmy tego w czwartek -23.01.2020, uczestnicząc w warsztatach:"Wesele- między prawdą a fikcją". Dzięki barwnym opowieściom dr Joanny Zdebskiej-Schmidt dźwięki, obrazy tamtej zabawy weselników ożyły w naszej wyobraźni.

Warto było to przeżyć!

Nasz "odbiór" malarstwa Jerzego Dudy-Gracza

środa, 29 stycznia 2020r.

W środę, 22.01.2020 uczniowie Trójki zajęcia z języka polskiego (2PR-e) odbywali w Nowohuckim Centrum Kultury, podziwiając obrazy J.Dudy-Gracza.W skomplikowane życie i twórczość tego malarza w niezwykle interesujący sposób wprowadzała nas kurator wystawy - dr Joanna Gościej-Lewicka, sugerując nam rożne możliwie "klucze" interpretacji tej jakże dziwnej,wzbudzającej sprzeczne emocje twórczości.

Serdecznie zapraszamy do NCK!

Zobaczcie te obrazy!

Na zajęciach warsztatowych Capocomico

poniedziałek, 20 stycznia 2020r.

14 stycznia uczniowie z grup języków romańskich wzięli udział w zajęciach warsztatowych Capocomico, Trupy Komedianty Agnieszki Cianciara-Fröhlich. Spotkanie jest częścią corocznej już Trójkowej tradycji i poprzedza wyjście na spektakl commedii dell`arte do Teatru Praska 52. Uczestnicy spotkania mogli poznać nie tylko historię commedii dell`arte, ale także etapy jej powstawania.

O Nowej to Hucie piosenka …

wtorek, 14 stycznia 2020r.

14 stycznia gościliśmy w murach Trójki panią dr Agnieszkę Chłostę-Sikorską, autorkę książki „Między propagandą a rzeczywistością. Mieszkanki Nowej Huty w latach 1956-1970”, która to publikacja stała się punktem wyjścia do prezentacji tematów dotyczących historii Nowej Huty, historii tworzenia przez władze „nowego człowieka”, walki z o nowohucki krzyż czy codziennych trosk jej mieszkańców.

Trójkowy WOŚP

wtorek, 14 stycznia 2020r.

W trwającej w naszej szkole w dniach 9-10 stycznia zbiórce pieniędzy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano 1 004 zł. Serdecznie dziękujemy całej społeczności Trójki!!!
Szczególnie dziękujemy wszystkim wolontariuszom WOŚP, którzy zaangażowali się w 28. Finał WOŚP. W czasie niedzielnego Finału zebrali ok. 20 000 zł. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas, uśmiech i wielkie serca!!!
Urszula Czuryło, Magdalena Czarnecka

Pożegnanie

środa, 08 stycznia 2020r.

Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pani Janiny Kwiatkowskiej, wieloletniej pedagog w naszym Liceum.

Msza Święta Żałobna zostanie odprawiona w poniedziałek, 13 stycznia 2020 r. o godzinie 9:00 w kaplicy na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie.

Społeczność III Liceum Ogólnokształcącego

Wesołych Świąt

sobota, 21 grudnia 2019r.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia

składamy całej społeczności Trójki i Jej sympatykom

najszczersze życzenia niezmąconego pokoju,

niezłomnej wiary

oraz niewyczerpanych sił w Nowym 2020 Roku.

Szkolne Jasełka

sobota, 21 grudnia 2019r.

20 grudnia, kiedy wokoło trwała już świąteczna gorączka zakupów a w kuchniach unosił się zapach pieczonych, świątecznych pierników i gotowanego barszczu Trójkowa społeczność została zaproszona na szkolne Jasełka. Odwieczna walka Dobra ze złem, okraszona śpiewem kolęd w językach romańskich pozwoliła nam, chociaż na chwilkę, zatrzymać się w tym zabieganym świecie, aby kolejny raz zapytać siebie, po co obchodzimy pamiątkę Bożego Narodzenia?

« < 1 2 3 4 > »
strona 1 z 79
© 2010 III Liceum Ogólnokształcące
Krzysztof Piskorz