Twoja przeglądarka jest przestarzała, by przeglądać tą stronę wybierz nowsze rozwiązanie.
Spread Firefox Affiliate Button Opera, the fastest and most secure web browser

« < 1 2 3 4 > »

Warsztatowo...

niedziela, 20 maja 2018r.

17 maja uczniowie klasy 2h w ramach projektu Instytutu Europeistyki UJ uczestniczyli na terenie Muzeum Galicja w warsztatach poświęconych komunikacji w społeczeństwie wielokulturowym.

Na koncercie

czwartek, 17 maja 2018r.

W ramach "Klubu Wyspiańskiego" tym razem uczniowie klas pierwszych i drugich spotkali się 9 maja w Teatrze Słowackiego, aby uczestniczyć w koncercie poświęconym autorowi "Wesela".

Gratulacje

poniedziałek, 14 maja 2018r.

12 maja 2018 rozśpiewany uczeń naszej szkoły IGOR MAJERCZAK z klasy 2h zajął 3 miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Francuskiej na Słowacji.

Gratulujemy i dziękujemy, Igorze, nie po raz pierwszy i na pewno nie ostatni!

A oto i nowy Samorząd Trójki

poniedziałek, 07 maja 2018r.

Kochani Trójkowicze! ❤️

Z wielką przyjemnością przedstawiamy Wam nowy skład Samorządu Uczniowskiego na rok 2018/2019

Opiekun Samorządu: Prof. Agata Adamska❤️ Przewodniczący SU: Jakub Podolecki, Zastępca przewodniczącego SU: Igor Majerczak, Zastępca przewodniczącego SU: Jakub Polaszek, Rzecznik Praw Ucznia: Adam Gajda, Rzecznik Praw Ucznia: Wiktoria Miłaszewska, Skarbnik: Noemi Zjawiony Sekretarz: Zuzanna Kowalska Członek: Aleksandra Markowska

Pielgrzymka maturzystów

poniedziałek, 07 maja 2018r.

Maturzyści z naszej szkoły wraz z nauczycielami i księżmi katechetami uczestniczyli 25 kwietnia w pielgrzymce do Wadowic. Nawiedziliśmy Bazylikę Ofiarowania NMP, w której został ochrzczony Karol Wojtyła. Modliliśmy się przed cudownym obrazem Matki Bożej Nieustającej Pomocy, przed którym codziennie klękał do modlitwy późniejszy Papież Polak. Na "Górce", gdzie znajduje się klasztor Ojców Karmelitów uczestniczyliśmy w Eucharystii. Sprawowana była przed cudownym obrazem św. Józefa, na którego palcu został umieszczony papieski pierścień św. Jana Pawła II. Liturgię Mszy św. uświetniła nasza Schola oraz Służba Liturgiczna. Nie zabrakło także czasu na smakowanie papieskich kremówek.

Pożegnanie maturzystów

niedziela, 29 kwietnia 2018r.

"Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj." (Mark Twain)

W piątek, 27 kwietnia pożegnaliśmy tegorocznych maturzystów. Były łzy wzruszenia i obietnice, że Trójka na zawsze pozostanie w ich sercach. Dziękujemy za wspólne chwile i życzymy "połamania piór".

Debata pokazowa

piątek, 27 kwietnia 2018r.

26 kwietnia nasi Trójkowi debatanci zorganizowali "Debatę Pokazową" dla uczniów klas pierwszych a jej tematem była wyższość prohibicji alkoholu nad jej brakiem. Zażarty pojedynek na siłę argumentów wygrała opozycja.

W Tarnowie ...

czwartek, 26 kwietnia 2018r.

24 kwietnia uczniowie klasy 2h tym razem odwiedzili Tarnów, gdzie wraz z Fundacją AntySchematy 2 uczestniczyli w warsztatach projektu "Kompetentni uczniowie” realizowanego przez Instytut Europeistyki UJ.

78 rocznicę zbrodni katyńskiej

czwartek, 26 kwietnia 2018r.

20 kwietnia, u stóp Wawelu, przy Krzyżu Katyńskim odbyła się krótka uroczystość upamiętniająca 78 rocznicę zbrodni katyńskiej. Uczestniczyli w niej przedstawiciele Senatu RP, ministra obrony narodowej, wojewody małopolskiego, Rady Miasta Krakowa, wojska, policji, organizacji kombatanckich i rodzin katyńskich, harcerze.Nasza szkoła była reprezentowana przez poczet sztandarowy w składzie: Dominik Kaczmarski, Patrycja Kijanka, Karolina Mucha.

Mamy nowy Samorząd Uczniowski

środa, 25 kwietnia 2018r.

24 kwietnia odbyły się Trójkowe wybory samorządowe, w których uprawnionych do głosowania było 809 uczniów oraz pracowników III Liceum Ogólnokształcącego. Komisja Wyborcza po skrupulatnym podliczeniu głosów oznajmia wszem wobec, że nowym Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego został Jakub Podolecki z klasy I B, którego będą wspierać wiceprzewodniczący: Igor Majerczak z klasy II H i Jakub Polaszek z klasy I D. Jednocześnie wybrano Rzeczników Praw Ucznia, którymi zostali: Adam Gajda z klasy II D i Wiktoria Miłaszewska z klasy I G.

Serdecznie gratulujemy i z niecierpliwością czekamy na realizację przedwyborczych obietnic!

1% podatku na rzecz III LO

środa, 25 kwietnia 2018r.

Bardzo prosimy o podarowanie 1% podatku na rzecz naszej szkoły.

1.Wypełnij PIT,
2.Wpisz numer KRS: 0000052078,
3.Pamiętaj o rubryce „cel szczegółowy” – tam wpisz III Liceum Ogólnokształcące w Krakowie.

Już teraz bardzo dziękujemy za każdą złotówkę!

Klub Wyspiańskiego

poniedziałek, 23 kwietnia 2018r.

23 kwietnia grupa 2ah (rozszerzony język polski), klasa 2a oraz pasjonaci z klas 1a i 1b wzięli udział w spektaklu przygotowanym przez artystów Teatru im. J. Słowackiego. Spektakl pt. W ogień, który przedstawia skomplikowane dzieje Józefa Kurasia (pseud.Orzeł), wystawiono w Małopolskim Ogrodzie Sztuki. Nowatorska forma sztuki i kontrowersje związane z oceną wspomnianej postaci wywołały burzliwą dyskusję zarówno wśród aktorów i twórców spektaklu (którzy wzięli udział w rozmowie), jak i wśród uczniów krakowskich liceów zaproszonych na przedstawienie. To już trzecia odsłona projektu organizowanego we współpracy z Teatrem im. J. Słowackiego. Wkrótce, bo już 9 maja, ostatnie w tym roku spotkanie w ramach Klubu Wyspiańskiego.

Serdecznie zapraszamy!

W ojczyźnie pizzy i mozzarelli

poniedziałek, 23 kwietnia 2018r.

13-osobowa grupa naszych uczniów spędziła niezapomniany tydzień w Salerno we Włoszech, mieście pięknie położonym nad zatoką Morza Tyrreńskiego. Pojechaliśmy tam w ramach wymiany z liceum Alfano I, której inicjatorem był Rotary Club Salerno oraz Rotary Club Kraków. Gospodarze powitali nas bardzo serdecznie, zostaliśmy też przyjęci w Ratuszu przez panią wiceburmistrz. Zwiedziliśmy starożytne Paestum i Pompeje, hałaśliwy i tłoczny Neapol oraz malownicze wybrzeże Amalfi, dokąd popłynęliśmy promem. Jedliśmy najlepszą na świecie pizzę i inne specjały włoskiej kuchni. I co najważniejsze - poznaliśmy fajnych ludzi. Już za miesiąc będziemy mogli odwdzięczyć się im za ich gościnność.

W drodze do USA ...

poniedziałek, 23 kwietnia 2018r.

Uczennica klasy 2 B, Karina Basiura, została zakwalifikowana do programu FLEX (Future Leaders Exchange Program). Jest to program całoroczny, w pełni finansowany przez Departament Stanów USA. Dzięki programowi, Karina spędzi cały rok szkolny w USA, mieszkając u rodziny amerykańskiej oraz uczęszczając do amerykańskiego liceum.

GRATULUJEMY! I czekamy na Karinę z powrotem za rok!

Śladami Sobieskiego ...

niedziela, 22 kwietnia 2018r.

Pod koniec marca klasa II H spędziła trzy intensywne dni w Wiedniu. Podczas zwiedzania miasta zobaczyliśmy między innymi katedrę św. Szczepana, kryptę cesarską, skarbiec w Hofburgu,letnią rezydencję Habsburgów Schoenbrunn oraz dom Hundertwassera. Mieliśmy również okazję podziwiać słynny obraz Gustawa Klimta "Pocałunek" oraz kolekcję obrazów i osobliwości w Muzeum Historii Sztuki. Jeden wieczór poświęciliśmy na zabawę w parku rozrywki Prater. Na zakończenie pobytu w Wiedniu odwiedziliśmy polski kościół na Kahlenbergu i wysłuchaliśmy pasjonującej opowieści o odsieczy wiedeńskiej króla Jana III Sobieskiego.

« < 1 2 3 4 > »
strona 1 z 66
© 2010 III Liceum Ogólnokształcące
Krzysztof Piskorz