« < 1 2 3 4 > »

I miejsce w konkursie

środa, 22 listopada 2017r.

Miło nam poinformować, że "Brygada Remontowa" z III LO w Krakowie w składzie: Anna Strączek 2a, Mikołaj Bzdyra 2a, Bartosz Nerć 3h i Piotr Smoleń 3h zajęła I miejsce w trzeciej edycji Konkursu "PRoLog – wstęp do PRL-u”, organizowanego przez Muzeum PRL-u w Krakowie. Test z wiedzy o latach 70. XX wieku, które były jego tematem, najlepiej rozwiązał Mikołaj Bzdyra.

Konkurs niepodległościowy

środa, 22 listopada 2017r.

W zorganizowanym z okazji Narodowego Święta Niepodległości konkursie: „Bez czego lub kogo nie wyobrażasz sobie Polski” wzięło ogółem 227 osób. W kategorii – Postać – zwyciężył marszałek Józef Piłsudski, w kategorii – miejsce – pierwszą pozycję zajął Kraków a w kategorii - przedmiot – flaga biało-czerwona. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział.

Debatanckie potyczki

poniedziałek, 20 listopada 2017r.

17.11.2017 reprezentacja 3LO w składzie: Mikołaj Bzdyra 2a, Roksana Caba 3b, Krzysztof Zięba 3b oraz Piotr Smoleń 3h wygrała kolejną debatę w ramach eliminacji do jednego z najważniejszych i najstarszych debatanckich konkursów, czyli do krakowskiej "Szkoły Debaty". Nasza drużyna w potyczce z VI LO (ubiegłorocznym Mistrzem Polski) udowodniła, że teza "Honor jest wartością już nieaktualną" jest nieprawdziwa.

Pożegnanie

poniedziałek, 20 listopada 2017r.

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pani Janiny Wróbel - wieloletniej Pani profesor języka polskiego w naszym liceum. Msza Święta Żałobna zostanie odprawiona w czwartek, 23 listopada 2017 r. o godzinie 14:00 w Opactwie Benedyktynów w Tyńcu, a następnie na cmentarzu parafialnym w Tyńcu.

Społeczność III Liceum Ogólnokształcącego

Regiony i potrawy Itali, czyli z Północy na Południe

poniedziałek, 20 listopada 2017r.

17 listopada wszyscy zainteresowani językiem i kulturą włoską mogli uczestniczyć w zajęciach: „REGIONY I POTRAWY ITALII, czyli z Północy na Południe”. W programie znalazły się przygotowane przez uczniów klas trzecich prezentacje dotyczące wybranych regionów Italii a także dotyczące produktów i przysmaków lokalnych …a w finale zajęć… degustacja.

Mamy wicemistrzostwo

piątek, 17 listopada 2017r.

Z dumą i radością informujemy o sukcesie III LO w badmintonie drużynowym chłopców. Reprezentacja w składzie: KAROL GAŁAN (2g), JAKUB URBANIAK (1f) i PATRYK TALAPKA (2g) zajęła II miejsce w Licealiadzie Badmintona i zdobyła tytuł Wicemistrza Krakowa.

Tydzień Konstytucyjny

środa, 15 listopada 2017r.

W ramach IV edycji Tygodnia Konstytucyjnego mecenas Karol Szczurek poprowadził dla naszych uczniów warsztaty dotyczące znaczenia Konstytucji w życiu obywateli oraz roli sądów w procesie ochrony praw i wolności. Uczniowie pochylili się nad przygotowanymi casusami prawnymi i zastanawiali się czy problematyka konstytucyjna ma bezpośredni wpływ na codzienne życie każdego z nas.

Trójkowe Święto Niepodległości.

poniedziałek, 13 listopada 2017r.

Nietypowo, bo dyktandem, którego motywem przewodnim stała się historia kpt. Antoniego Stawarza, napisanym przez klasy pierwsze i drugie, uczciliśmy 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Układ choreograficzny nawiązujący do naszej walki o niepodległość, wysłuchanie odezwy Józefa Piłsudskiego oznajmiającej powstanie Niepodległej i wspólny śpiew dopełniły obchodów w murach Trójki.

Martyna Dudek - multimedalistka w Speedballu

piątek, 10 listopada 2017r.

Podczas 29 Mistrzostw Świata w Speed-ballu zorganizowanych przez Międzynarodową Federację Speed-ball w Sharm-el-Sheikh w Egipcie w dniach 27-29 października Martyny Dudek z klasy 2d zdobyła dwa brązowe medale w kategorii: Super solo i Gra sztafetowa oraz dwa srebrne w kategoriach: Gra singlowa i Gra podwójna . Serdecznie gratulujemy i życzymy Martynie kolejnych sukcesów.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

czwartek, 09 listopada 2017r.

Z wielką radością informujemy, że Katarzyna Nowak z klasy 2b została tegoroczną stypendystką Prezesa Rady Ministrów. W dniu 8 listopada odebrała dyplom od Małopolskiego Kuratora Oświaty Pani Barbary Nowak.

Kasi serdecznie gratulujemy!

„Przerwane dzieciństwo”

środa, 08 listopada 2017r.

Uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez Centrum Dokumentacji Zsyłek, Wypędzeń i Przesiedleń UP w Krakowie. „Przerwane dzieciństwo” to próba spojrzenia na losy polskich Sybiraków podczas II wojny światowej i po jej zakończeniu, odtworzonych na podstawie zachowanych relacji i zdjęć.

Gratulacje

wtorek, 07 listopada 2017r.

7 listopada nasze szczypiornistki w rundzie eliminacyjnej rozegrały 3 mecze pokonując VII LO, XIII LO oraz Liceum Gortata. Z pierwszego miejsca awansowy do drugiej tury rozgrywek. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zebrania z Rodzicami

wtorek, 07 listopada 2017r.

Serdecznie zapraszamy na zebrania klasowe, które odbędą się 13 listopada 2017r. według następującego harmonogramu:

godzina 17:00 - klasy drugie
godzina 18:00 - klasy pierwsze oraz trzecie.

Harmonogram matur próbnych

wtorek, 07 listopada 2017r.

W dniach od 21 do 24 listopada 2017 r. odbędzie się próbny egzamin maturalny.

Harmonogram dostępny jest na stronie w zakładce dla maturzystów oraz w librusie.

Halloween Quiz

wtorek, 07 listopada 2017r.

W dniu 30.11.2017 odbył się w naszej szkole Halloween Quiz, konkurs sprawdzający wiedzę uczniów klas drugich z dziedziny tradycji i zwyczajów związanych z tym świętem w krajach anglojęzycznych.

Oto wyniki:
I miejsce: Oliwia Kwiecińska - 2g
II miejsce: Ola Pukaluk - 2e
III miejsce: Wiktoria Zaczkiewicz - 2e

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom!

« < 1 2 3 4 > »
strona 1 z 60