Twoja przeglądarka jest przestarzała, by przeglądać tą stronę wybierz nowsze rozwiązanie.
Spread Firefox Affiliate Button Opera, the fastest and most secure web browser

« < 1 2 3 4 > »

Pożegnanie

piątek, 22 lutego 2019r.

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pani Marii Ziętary - wieloletniej wicedyrektor i nauczycielki biologii w naszym liceum.

Msza Święta Żałobna zostanie odprawiona we środę 27 lutego 2019 r. o godzinie 12:00 w kościele. Św. Maksymiliana Marii Kolbego na os. Tysiąclecia 86.

Ostatnie pożegnanie odbędzie się tego samego dnia o godzinie 13:30, na cmentarzu parafialnym w Zielonkach.

Społeczność III Liceum Ogólnokształcącego

Kompetetni uczniowie

czwartek, 21 lutego 2019r.

18 lutego uczestnicy projektu "Kompetentni uczniowie" odkrywali wraz z trenerami z Europe4Youth społeczny aspekt twórczości. Oznaczało to analizę dzieł różnych epok pod kątem ich osadzeniu w swoich czasach i warunkach społecznych, a także ocenę wpływu dzieł sztuki na rzeczywistość. Dyskutowano sztukę zaangażowaną społecznie, a zwieńczeniem zajęć był mini-wywiad z przechodniami na wybrane przez uczniów tematy, jakie uważają za ważne dla swojego pokolenia.

Amatorska I Liga SKS Piłki Siatkowej

czwartek, 07 lutego 2019r.

6 lutego reprezentacja piłki siatkowej chłopców zakończyła sezon rozgrywek Turnieju Kwalifikacyjnego na zaszczytnym IV miejscu. W rozgrywkach wzięło udział 15 drużyn, złożonych wyłącznie z zawodników amatorów, reprezentujących krakowskie szkoły ponadgimnazjalne. Serdecznie dziękujemy całej drużynie za uczestnictwo w rozgrywkach i godne reprezentowanie szkoły. Szczególnie dziękujemy uczniom klas III, którzy zagrali mecze po raz ostatni jako reprezentanci III LO.

Skład drużyny: 3f - Mateusz Polowiec 3c - Mateusz Zych, Bartek Czekaj 3g - Kuba Sańka, Karol Gałan, Patryk Talapka 2f - Kuba Urbaniak 1f - Łukasz Nowak, Łukasz Smółka, Miłosz Wojtyga

Podziękowanie od Prezydenta Miasta Krakowa

czwartek, 07 lutego 2019r.

Z ogromną radością przyjęliśmy podziękowania od Prezydenta Miasta Krakowa, za szczególne zaangażowanie w organizację i świętowanie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do przeczytania podziękowania.

Turniej Debat Historycznych

środa, 06 lutego 2019r.

5.02.2019 odbyły się III Małopolskie Eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Debat Historycznych IPN . III LO reprezentowane było przez 2 drużyny, w składzie: Katarzyna Belska z IIB, Bartłomiej Suski z IE, Jan Górecki z IE, Filip Pyrczak z IE, Adam Godorowski z II A, Julia Badura z III E, Mikołaj Bzdyra z IIIA i Julia Malik z IA. W konkursie rywalizowało ze sobą 15 zespołów. W pierwszej debacie najlepszą mówczynią okazała się Julia Malik w drugiej Filip Pyrczak i Julia Badura. Do Małopolskiego finału przeszła drużyna w składzie Katarzyna Belska, Bartłomiej Suski, Jan Górecki, Filip Pyrczak.

Doceniamy Wasze zaangażowanie!

FEKUSZ FEKUSZ FEKUSZ!

poniedziałek, 04 lutego 2019r.

Na ostateczną rozgrywkę na Gali FeKuSzu zapraszamy wokalistów, tancerzy i zespół: Mikołaja Bzdyrę z zespołem, Kalorinę Szczurowską, Anna Dziurę, Annę Róż z zespołem, Igora Majerczaka, Klaudię Doniec, Martę Soczyńską, Wiktorię Maj, Katarzynę Bajorek, Gabrielę Bylicę, Kamilę Niechajewicz, Kingę Machał oraz Dominikę Nowak

BARDZO DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA UDZIAŁ I ZAPRASZAMY ZA ROK! A reszcie kibicujemy tak, jak tylko Trójka potrafi!!!

Trójkowa Studniówka

niedziela, 03 lutego 2019r.

2 lutego w Folwarku Zalesie odbyła się Trójkowa Studniówka ...ach co to był za Bal, sami zobaczcie:

https://gazetakrakowska.pl/studniowki-2019-zobacz-jak-wygladal-ten-wyjatkowy-bal-iii-lo-im-jana-kochanowskiego/ga/13857266/zd/33660716?fbclid=IwAR2rSbAa-AuhsKgQLmnOBwbMekCaA0tSfXegyVk0QM4oo68j-KELcluYTes#strona-kobiet

Rocznica Powstania Styczniowego

czwartek, 24 stycznia 2019r.

Miejskie obchody rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego w Krakowie odbyły się już 11 stycznia 2019 r. na Cmentarzu Rakowickim. Również uczniowie Trójki uczcili zryw niepodległościowy sprzed 156 lat.

Trójkowe Jasełka

wtorek, 15 stycznia 2019r.

11 stycznia obfitował w wydarzenia. Samorząd Trójki, pod przewodnictwem Kuby Podoleckiego, zorganizował prawdopodobnie ostatnie Jasełka w tym roku dla kombatantów oraz wszystkich nas.

Dziękujemy za piękną podróż w krainę kolęd i pastorałek.

Srebrna Tarcza dla Trójki

czwartek, 10 stycznia 2019r.

Miło nam poinformować, że podczas 21. finału Rankingu Liceów i Techników Perspektywy, który odbył się 10 stycznia w Warszawie nasza szkoła otrzymała Srebrną Tarczę, jako jedna z najlepszych szkół w Polsce.

Praca sekretariatu szkoły w okresie ferii

środa, 09 stycznia 2019r.

Sekretariat szkoły w okresie ferii zimowych tj. od 14.01.2019 do 25.01.2019 będzie czynny od godziny 9.00 do 14.00.

Brązowi medaliści

środa, 09 stycznia 2019r.

Z radością i dumą pragniemy poinformować, że reprezentacja naszej szkoły w składzie:

- Michał PIERKO (1f) - kapitan - Michał TABOR (3f) - Mateusz ZYCH (3c) - Mateusz POLOWIEC (3f) - Łukasz SMÓŁKA (1f) - Miłosz WOJTYGA (1f) - Tymoteusz DOMAGAŁA (1f) - Bartek CZEKAJ (3c) - Jakub URBANIAK (2f) - Szymon GRABIASZ (1a) - Łukasz NOWAK (1f)

zdobyła III MIEJSCE w LICEALIADZIE PIŁKI SIATKOWEJ CHŁOPCÓW rozgrywanej w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży w sezonie 2018/2019.

Serdecznie gratulujemy sukcesu naszym BRĄZOWYM MEDALISTOM!

Debatancki biforek

poniedziałek, 07 stycznia 2019r.

7 stycznia odbył się debatancki biforek. Nad tezą: "Picie alkoholu na studniówkach powinno być dozwolone" pochylili się obecni Trójkowicze i nasi Absolwenci. Walka na argumenty była zażarta i trwała do ostatniego słowa a po nim głosowanie i wynik ...

"Picie alkoholu nie powinno być dozwolone".

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i publiczności aktywny udział.

Szlachetna Paczka 2018

środa, 02 stycznia 2019r.

Szanowni Państwo,

Wyniku przeprowadzonej akcji Szlachetna Paczka zebraliśmy 4711,65 złotych, 5 euro, żywność trwałą, środki higieny osobistej oraz środki czystości i kilka sztuk odzieży.

Kupiliśmy; kuchenkę gazową, laptop, buty dla p. Beaty i Damiana, kurtki zimowe, trochę odzieży. Na zakupy wydaliśmy 4372.10 zł.

Pozostała suma 339.55 zł oraz 5 euro zostanie przeznaczona na pomoc prawną dla p. Beaty.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować, że udało Nam się wspólnie- P.T. Rodzicami, młodzieżą i pracownikami szkoły spełnić marzenia dwóch Rodzin w ramach akcji Szlachetna Paczka.

Wszystkie prezenty sprawiły wiele radości i wywołały uśmiech na twarzach Obdarowanych.

Niech dobro i szczęście, które zostało ofiarowane wróci do Was wszystkich i do Waszych Rodzin.

Życzymy Wszystkim wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.

Ewa Czop i Marzena Gałuszka

Debatujemy ...

czwartek, 27 grudnia 2018r.

Turniej Regionalnego Ośrodka Dialogu i Edukacji Historycznej w Łodzi, kolejny raz przeprowadził ogólnopolski turniej debat na tema ty historyczne. Nasi reprezentacji zajęli II miejsce w regionie Polski południowej (podkarpackie, małopolskie, świętokrzyskie). Gratulujemy: Julii Badurze z klasy 3e, Mikołajowi Bzdyrze z klasy 3a i Adamowi Godorowskiemu z klasy 2a

« < 1 2 3 4 > »
strona 1 z 71
© 2010 III Liceum Ogólnokształcące
Krzysztof Piskorz