« < 1 2 3 4 > »

REGIONY I POTRAWY ITALII, czyli z Północy na Południe

piątek, 17 listopada 2017r.

17 listopada wszyscy zainteresowani językiem i kulturą włoską mogli uczestniczyć w zajęciach: „REGIONY I POTRAWY ITALII, czyli z Północy na Południe”. W programie znalazły się przygotowane przez uczniów klas trzecich prezentacje dotyczące wybranych regionów Italii a także dotyczące produktów i przysmaków lokalnych …a w finale zajęć… degustacja.

Mamy wicemistrzostwo

piątek, 17 listopada 2017r.

Z dumą i radością informujemy o sukcesie III LO w badmintonie drużynowym chłopców. Reprezentacja w składzie: KAROL GAŁAN (2g), JAKUB URBANIAK (1f) i PATRYK TALAPKA (2g) zajęła II miejsce w Licealiadzie Badmintona i zdobyła tytuł Wicemistrza Krakowa.

Tydzień Konstytucyjny

środa, 15 listopada 2017r.

W ramach IV edycji Tygodnia Konstytucyjnego mecenas Karol Szczurek poprowadził dla naszych uczniów warsztaty dotyczące znaczenia Konstytucji w życiu obywateli oraz roli sądów w procesie ochrony praw i wolności. Uczniowie pochylili się nad przygotowanymi casusami prawnymi i zastanawiali się czy problematyka konstytucyjna ma bezpośredni wpływ na codzienne życie każdego z nas.

Trójkowe Święto Niepodległości.

poniedziałek, 13 listopada 2017r.

Nietypowo, bo dyktandem, którego motywem przewodnim stała się historia kpt. Antoniego Stawarza, napisanym przez klasy pierwsze i drugie, uczciliśmy 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Układ choreograficzny nawiązujący do naszej walki o niepodległość, wysłuchanie odezwy Józefa Piłsudskiego oznajmiającej powstanie Niepodległej i wspólny śpiew dopełniły obchodów w murach Trójki.

Martyna Dudek - multimedalistka w Speedballu

piątek, 10 listopada 2017r.

Podczas 29 Mistrzostw Świata w Speed-ballu zorganizowanych przez Międzynarodową Federację Speed-ball w Sharm-el-Sheikh w Egipcie w dniach 27-29 października Martyny Dudek z klasy 2d zdobyła dwa brązowe medale w kategorii: Super solo i Gra sztafetowa oraz dwa srebrne w kategoriach: Gra singlowa i Gra podwójna . Serdecznie gratulujemy i życzymy Martynie kolejnych sukcesów.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

czwartek, 09 listopada 2017r.

Z wielką radością informujemy, że Katarzyna Nowak z klasy 2b została tegoroczną stypendystką Prezesa Rady Ministrów. W dniu 8 listopada odebrała dyplom od Małopolskiego Kuratora Oświaty Pani Barbary Nowak.

Kasi serdecznie gratulujemy!

„Przerwane dzieciństwo”

środa, 08 listopada 2017r.

Uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez Centrum Dokumentacji Zsyłek, Wypędzeń i Przesiedleń UP w Krakowie. „Przerwane dzieciństwo” to próba spojrzenia na losy polskich Sybiraków podczas II wojny światowej i po jej zakończeniu, odtworzonych na podstawie zachowanych relacji i zdjęć.

Gratulacje

wtorek, 07 listopada 2017r.

7 listopada nasze szczypiornistki w rundzie eliminacyjnej rozegrały 3 mecze pokonując VII LO, XIII LO oraz Liceum Gortata. Z pierwszego miejsca awansowy do drugiej tury rozgrywek. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zebrania z Rodzicami

wtorek, 07 listopada 2017r.

Serdecznie zapraszamy na zebrania klasowe, które odbędą się 13 listopada 2017r. według następującego harmonogramu:

godzina 17:00 - klasy drugie
godzina 18:00 - klasy pierwsze oraz trzecie.

Harmonogram matur próbnych

wtorek, 07 listopada 2017r.

W dniach od 21 do 24 listopada 2017 r. odbędzie się próbny egzamin maturalny.

Harmonogram dostępny jest na stronie w zakładce dla maturzystów oraz w librusie.

Halloween Quiz

wtorek, 07 listopada 2017r.

W dniu 30.11.2017 odbył się w naszej szkole Halloween Quiz, konkurs sprawdzający wiedzę uczniów klas drugich z dziedziny tradycji i zwyczajów związanych z tym świętem w krajach anglojęzycznych.

Oto wyniki:
I miejsce: Oliwia Kwiecińska - 2g
II miejsce: Ola Pukaluk - 2e
III miejsce: Wiktoria Zaczkiewicz - 2e

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom!

Komunikuj komunikatywnie

czwartek, 02 listopada 2017r.

Uczniowie klasy 2h rozpoczęli udział w projekcie Instytutu Europeistyki UJ „Kompetentni uczniowie” Pierwsze warsztaty poświęcone były komunikacji pozawerbalnej w ramach modułu „Komunikuj komunikatywnie – rozwój kompetencji komunikacyjnych i myślenia krytycznego”.

Wieczór filmowy

poniedziałek, 30 października 2017r.

27 października odbyła się kolejna edycja "Wieczoru Filmowego" organizowanego przez Samorząd Trójki. Wieczór z X Muzą poprzedziły występy i wspólna zabawa. Kto nie był niech żałuje.

Bieg o szablę kpt. Antoniego Stawarza.

niedziela, 29 października 2017r.

Na terenie Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego uczniowie siedmiu najstarszych krakowskich liceów rywalizowali w biegu sztafetowym o szablę kpt. Antoniego Stawarza. W tym roku zwycięzcami biegu zostali nasi uczniowie. SERDECZNIE GRATULUJEMY! (zapraszamy na relacje: https://www.youtube.com/watch?time_continue=8&v=DVy4m59zaJg)

Książkowe schody

czwartek, 19 października 2017r.

Według badań 63% Polaków nie czyta w ciągu roku ani jednej książki. Młodzież czyta jednak znacznie więcej, a co czytają nasi uczniowie? Zapraszamy na schody Trójki.

« < 1 2 3 4 > »
strona 1 z 60