Twoja przeglądarka jest przestarzała, by przeglądać tą stronę wybierz nowsze rozwiązanie.
Spread Firefox Affiliate Button Opera, the fastest and most secure web browser

« < 1 2 3 4 > »

Projekt Polonia Libre

poniedziałek, 22 października 2018r.

W ramach obchodów 100- lecia Odzyskania Niepodległości klasy 2A i 2B wzięły udział w projekcie Polonia Libre, organizowany we współpracy z Instytutem Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II, Krakowskim Stowarzyszeniem Mówców i Kuratorium Małopolskim. Projekt zakładał 3 godzinne wykłady o odzyskaniu niepodległości przez Polskę w 1918 roku i 6 godzinne warsztaty na temat mechanizmów parlamentarnych w demokratycznym państwie.Efektem projektu będzie odtworzenie pierwszego posiedzenia sejmu RP przez reprezentacje klas w Urzędzie Miasta Krakowa.

We Włoskim Instytucie Kultury

niedziela, 21 października 2018r.

19 października uczniowie klas pierwszych zgłębiający tajniki języka Petrarki udali się na wystawę fotografii Riflessi dItalia we Włoskim Instytucie Kultury. W ten sposób postanowili uczcić XVIII Europejski Tydzień Języka Włoskiego jako Obcego.

Święto Patrona

poniedziałek, 15 października 2018r.

15 października, w Dniu Patrona Szkoły, uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły złożyli uczniowie klas pierwszych.

Lekcja historii w kinie

piątek, 12 października 2018r.

10 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w specjalnej lekcji historii w Multikinie z autorami programu "Poszukiwacze zaginionej prawdy" poświęconej 100-leciu odzyskania niepodległości. Jej zwieńczeniem był film "Dywizjon 303".

W Instytucie Fizyki UJ

środa, 10 października 2018r.

W środę (10 października) rozpoczęliśmy nowy sezon spotkań z fizyką poprzez eksperyment. Gościliśmy u dra Gołębia w Instytucie Fizyki UJ na spotkaniu środowym pt. Ruch i jego przyczyny. W szczególności przekonaliśmy się, jak w prosty sposób można zmierzyć prędkość pocisku z pistoletu (około 300m/s!) oraz dlaczego tarcie w przyrodzie przez tysiąclecia zasłaniało myślicielom pierwszą zasadę dynamiki. W zajęciach wzięło udział 25 uczniów z klas 1f i 1d.

Amerykanie w Trójce

środa, 10 października 2018r.

W dniach 5 i 8 października w naszej szkole gościliśmy grupę nauczycieli ze Stanów Zjednoczonych. Nauczyciele spotkali się z młodzieżą klas I i II, zachęcając do wzięcia udziału w Projekcie Pen-pals (wymiana tradycyjnych listów w języku angielskim). Zorganizowali oni również lekcje pokazowe, dotyczące kultury amerykańskiej oraz zagadnień językowych. Projekt zakończy się wizytą grupy młodzieży amerykańskiej w marcu w naszej szkole.

Pygmalion

środa, 03 października 2018r.

W tym tygodniu część uczniów klas drugich i trzecich miała okazję zobaczyć adaptację sztuki G. B. Shawa pt. "Pygmalion" w wykonaniu TNT Theatre Britain na deskach Teatru Variete.

Mały potop szwedzki

poniedziałek, 01 października 2018r.

80 uczniów oraz 9 nauczycieli z gimnazjum De la Gardie w Lidköping w środkowej Szwecji odwiedziło we czwartek 27.09. naszą szkołę. Były wspólne lekcje angielskiego, zwiedzanie szkoły, rozmowy z naszymi uczniami (gospodarzami była klasa 2e w ramach swojego przedmiotu Kulturoznawstwa krajów skandynawskich). A na końcu wspólne tańce. Tym ostatnim punktem programu nasi goście byli zachwyceni. A my zastanawiamy się - może by tak pojechać do tej Szwecji?

W Pradze ...

środa, 26 września 2018r.

Podczas ostatniego weekendu odbył się wyjazd integracyjny klas 1e i 1 na Dolny Śląsk i do Pragi ... mimo pogody było super!

Harmonogram składania deklaracji wstępnych

czwartek, 20 września 2018r.

W dniach 24, 25 i 26 września 2018 r. wypełniane będą wstępne deklaracje maturalne według następującego harmonogramu.

Harmonogram wypełniania deklaracji.

Dni Pamięci Ofiar Gestapo

czwartek, 20 września 2018r.

14 września Poczet Sztandarowy naszej szkoły wziął udział w uroczystym apelu ku czci ofiar Gestapo z udziałem żołnierzy Wojska Polskiego, przedstawicieli władz państwowych i lokalnych, kombatantów oraz mieszkańców Krakowa i Małopolski.

12 rocznicy działalności Instytutu Konfucjusza

środa, 12 września 2018r.

W związku z obchodami 12 rocznicy działalności, Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza na występ grupy artystów z Gannan Normal University, który odbędzie się 28.09.2018 r. o godz. 18:30 w Nowohuckim Centrum Kultury (al. Jana Pawła II 232).

W programie m.in. tradycyjna chińska muzyka i tańce, pokazy sztuk walki oraz sztuka chińskiej kaligrafii.

Wstęp jest bezpłatny, obowiązują jednak zaproszenia, które można odebrać od dn. 19.09.2018 w godzinach 7:30-15:30 w sekretariacie Instytutu (ul. Radziwiłłowska 4).

Dni Humanisty

poniedziałek, 10 września 2018r.

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursach, organizowanych w III Liceum w ramach obchodów Dni Humanisty. W tym roku patronem święta jest Leopold Staff.

Zebrania dla rodziców

środa, 05 września 2018r.

W poniedziałek 10 września 2018 r. odbędą się zebrania dla rodziców.

Klasy I i II spotykają się z wychowawcami o godzinie 17:00.

O godzinie 17:30 w nowej hali odbędzie się spotkanie Dyrekcji z rodzicami uczniów klas III.

O godzinie 18:00 rodzice klas III spotykają się z wychowawcami.

Serdecznie zapraszamy.

Rozpoczęcie roku szkolnego

czwartek, 30 sierpnia 2018r.

Serdecznie zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019, które odbędzie się 3 września o godzinie 9.00.

Uczniów klas trzecich zapraszamy bezpośrednio do Hali.

Uczniowie klas pierwszych i drugich spotykają się w wyznaczonych salach ze swoimi wychowawcami, a potem wspólnie przechodzą do Hali.

« < 1 2 3 4 > »
strona 1 z 68
© 2010 III Liceum Ogólnokształcące
Krzysztof Piskorz