Twoja przeglądarka jest przestarzała, by przeglądać tą stronę wybierz nowsze rozwiązanie.
Spread Firefox Affiliate Button Opera, the fastest and most secure web browser

« < 1 2 3 4 > »

Rocznica Powstania Styczniowego.

wtorek, 22 stycznia 2019r.

Miejskie obchody rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego w Krakowie odbyły się już 11 stycznia 2019 r. na Cmentarzu Rakowickim. Również uczniowie Trójki uczcili zryw niepodległościowy sprzed 156 lat.

Trójkowe Jasełka

wtorek, 15 stycznia 2019r.

11 stycznia obfitował w wydarzenia. Samorząd Trójki, pod przewodnictwem Kuby Podoleckiego, zorganizował prawdopodobnie ostatnie Jasełka w tym roku dla kombatantów oraz wszystkich nas.

Dziękujemy za piękną podróż w krainę kolęd i pastorałek.

Srebrna Tarcza dla Trójki

czwartek, 10 stycznia 2019r.

Miło nam poinformować, że podczas 21. finału Rankingu Liceów i Techników Perspektywy, który odbył się 10 stycznia w Warszawie nasza szkoła otrzymała Srebrną Tarczę, jako jedna z najlepszych szkół w Polsce.

Praca sekretariatu szkoły w okresie ferii

środa, 09 stycznia 2019r.

Sekretariat szkoły w okresie ferii zimowych tj. od 14.01.2019 do 25.01.2019 będzie czynny od godziny 9.00 do 14.00.

Brązowi medaliści

środa, 09 stycznia 2019r.

Z radością i dumą pragniemy poinformować, że reprezentacja naszej szkoły w składzie:

- Michał PIERKO (1f) - kapitan - Michał TABOR (3f) - Mateusz ZYCH (3c) - Mateusz POLOWIEC (3f) - Łukasz SMÓŁKA (1f) - Miłosz WOJTYGA (1f) - Tymoteusz DOMAGAŁA (1f) - Bartek CZEKAJ (3c) - Jakub URBANIAK (2f) - Szymon GRABIASZ (1a) - Łukasz NOWAK (1f)

zdobyła III MIEJSCE w LICEALIADZIE PIŁKI SIATKOWEJ CHŁOPCÓW rozgrywanej w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży w sezonie 2018/2019.

Serdecznie gratulujemy sukcesu naszym BRĄZOWYM MEDALISTOM!

Debatancki biforek

poniedziałek, 07 stycznia 2019r.

7 stycznia odbył się debatancki biforek. Nad tezą: "Picie alkoholu na studniówkach powinno być dozwolone" pochylili się obecni Trójkowicze i nasi Absolwenci. Walka na argumenty była zażarta i trwała do ostatniego słowa a po nim głosowanie i wynik ...

"Picie alkoholu nie powinno być dozwolone".

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i publiczności aktywny udział.

Szlachetna Paczka 2018

środa, 02 stycznia 2019r.

Szanowni Państwo,

Wyniku przeprowadzonej akcji Szlachetna Paczka zebraliśmy 4711,65 złotych, 5 euro, żywność trwałą, środki higieny osobistej oraz środki czystości i kilka sztuk odzieży.

Kupiliśmy; kuchenkę gazową, laptop, buty dla p. Beaty i Damiana, kurtki zimowe, trochę odzieży. Na zakupy wydaliśmy 4372.10 zł.

Pozostała suma 339.55 zł oraz 5 euro zostanie przeznaczona na pomoc prawną dla p. Beaty.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować, że udało Nam się wspólnie- P.T. Rodzicami, młodzieżą i pracownikami szkoły spełnić marzenia dwóch Rodzin w ramach akcji Szlachetna Paczka.

Wszystkie prezenty sprawiły wiele radości i wywołały uśmiech na twarzach Obdarowanych.

Niech dobro i szczęście, które zostało ofiarowane wróci do Was wszystkich i do Waszych Rodzin.

Życzymy Wszystkim wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.

Ewa Czop i Marzena Gałuszka

Debatujemy ...

czwartek, 27 grudnia 2018r.

Turniej Regionalnego Ośrodka Dialogu i Edukacji Historycznej w Łodzi, kolejny raz przeprowadził ogólnopolski turniej debat na tema ty historyczne. Nasi reprezentacji zajęli II miejsce w regionie Polski południowej (podkarpackie, małopolskie, świętokrzyskie). Gratulujemy: Julii Badurze z klasy 3e, Mikołajowi Bzdyrze z klasy 3a i Adamowi Godorowskiemu z klasy 2a

Życzenia świąteczne

piątek, 21 grudnia 2018r.

W te piękne święta
niech każdy pamięta
z serca płynące życzenia:
marzeń spełnienia,
iskierek radości
i dużo, dużo miłości.


Z okazji Świąt Bożego Narodzenia,
Składamy serdeczne życzenia.
Niech święta miłe będą,
Z dźwiękiem śpiewu i kolędą.
Z wigilią tuż po zmroku,
a w nadchodzącym Nowym Roku
dużo zdrowia, szczęścia,
pogody ducha
i nadziei…


Społeczność III Liceum Ogólnokształcącego
im. Jana Kochanowskiego

Konkurs wiedzy o zwyczajach bożonarodzeniowych

czwartek, 20 grudnia 2018r.

W dniu 17 grudnia odbył się konkurs wiedzy o zwyczajach bożonarodzeniowych w krajach anglojęzycznych. Oto zwycięzcy: I miejsce - Oliwia Dziedzic kl. 2 e II miejsce - Zuzanna Augustyn kl. 2 a III miejsce - Oliwia Kosińska kl. 2 a Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, gdyż różnice w punktacji były naprawdę niewielkie.

Pożegnanie

czwartek, 20 grudnia 2018r.

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pani Lidii Wiśniowskiej - wieloletniej Pani profesor historii w naszym liceum.

Msza Święta Żałobna zostanie odprawiona w czwartek, 27 grudnia 2018 r. o godzinie 12:20 w kaplicy na cmentarzu Batowice.

Społeczność III Liceum Ogólnokształcącego

Trójkowy konkurs stroików

środa, 19 grudnia 2018r.

18 grudnia odbył się tradycyjny już Trójkowy Konkurs Stroików Bożonarodzeniowych. Konkurencja była duża a walka o głosy zażarta.Wyniki konkursu stroików dla klas I i II: I miejsce - kl. I d II miejsce - kl. I f III miejsce - kl. II e.

Wszystkim klasom dziękujemy za twórcze zaangażowanie!

"Przerwane dzieciństwo"

poniedziałek, 17 grudnia 2018r.

Dzięki stałej współpracy Trójki z Centrum Dokumentacji Zsyłek, Wypędzeń i Przesiedleń Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie również w tym roku uczniowie wszystkich klas pierwszych uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych "Przerwane dzieciństwo" poświęconych losom Polaków wywiezionych w czasie II wojny światowej w głąb Związku Radzieckiego.

Małopolska Chmura Edukacyjna

czwartek, 13 grudnia 2018r.

W ramach unijnego projektu "Małopolska Chmura Edukacyjna" młodzież naszej szkoły uczestniczyła w weekendowych warsztatach naukowych, które odbywały się w dniach 30.11 - 2.12 w Krakowie oraz 7.12 - 9.12 w Tarnowie. Uczniowie klas 1-3 brali udział w zajęciach laboratoryjnych na wyższych uczelniach w ramach obszarów: biologia, chemia, matematyka, język angielski, język niemiecki. Wcielili się w role młodych naukowców, realizując powierzone im przez kadrę naukową zadania. Posługiwali się sprzętem najwyższej klasy, samodzielnie wykonywali i barwili preparaty, dokonywali obserwacji

Projekt Pen Pals

poniedziałek, 10 grudnia 2018r.

Za nami kolejne spotkanie, tym razem świąteczne. W trakcie warsztatów mieliśmy okazję porozmawiać o tradycjach świątecznych oraz poćwiczyć swoje umiejętności wokalne śpiewając Silent Night oraz The Twelve Days of Christmas.

Zapraszamy na kolejne spotkanie z Amerykanami 7 i 12.01.2019

MERRY CHRISTMAS!

« < 1 2 3 4 > »
strona 1 z 71
© 2010 III Liceum Ogólnokształcące
Krzysztof Piskorz