Twoja przeglądarka jest przestarzała, by przeglądać tą stronę wybierz nowsze rozwiązanie.
Spread Firefox Affiliate Button Opera, the fastest and most secure web browser

« < 1 2 3 4 5 6 > »

Dia de los Muertos

niedziela, 03 listopada 2019r.

W ostatnim tygodniu października uczniowie uczący się języka hiszpańskiego pod opieką pań profesor Ewy Ołowskiej i Urszuli Czuryło, poznawali tradycje związane z obchodzeniem Święta Zmarłych w Meksyku. Przygotowywali i oglądali prezentacje multimedialne, słuchali tradycyjnej muzyki, degustowali samodzielnie upieczone według tradycyjnej receptury bułeczki zwane Pan de Muertos. Wykonywali barwne dekoracje, symboliczne maski oraz tzw. Ofrendę dla patrona szkoły Jana Kochanowskiego. Ponadto niektóre grupy miały okazję obejrzeć oskarowy film „Coco”. Warto zaznaczyć, że tak zwane Dia de los Muertos od 2008 roku wpisane jest na Światową Listę Niematerialnego Dziedzictwa UNESCO.

Tydzień Konstytucyjny

środa, 30 października 2019r.

Zakończyła się tegoroczna VII edycja Tygodnia Konstytucyjnego. W spotkaniach z adwokatami, radcami prawnymi i pracownikami naukowymi wzięły udział klasy: 1bg, 1cg, 1dg, 1g i 3b. Uczniowie rozmawiali na temat wolności wypowiedzi zagwarantowanej im w Konstytucji w kontekście istniejącej wokół mowy nienawiści i hejtu internetowego.

Goście z Izraela

poniedziałek, 28 października 2019r.

28 października, grupa 106 uczniów i 8 nauczycieli z Amirim High School z Izraela odwiedziła kolejny już raz mury naszej Trójki. Po krótkim powitaniu goście wraz z naszymi uczniami i nauczycielami podążyli do sal, aby lepiej się poznać. Ile grup tyle pomysłów: niektórzy grali w bingo, inni tworzyli mapy myśli i plakaty, niektórzy zaś uznali, że najlepiej po prostu ze sobą rozmawiać, a tematów, jeśli się chce naprawdę poznać kogoś bliżej, nigdy nie brakuje. Spotkania w salach pozwoliły uczynić pierwszy krok na drodze wzajemnego zrozumienia, ale to dopiero wspólny taniec i śpiew na hali sportowej wykreowały przestrzeń dla pełnej integracji. Jak zwykle okazało się, że i tym razem czasu było za mało. Serdeczne pożegnania i zapowiedź kolejnej wizyty, może również w Izraelu, zakończyły spotkanie.

Do zobaczenia za rok.

Na podróżniczym szlaku

wtorek, 22 października 2019r.

W dniach 16-21 października uczniowie klasy 1ag odbyli niezwykłą podróż. W poszukiwaniu polskich śladów, gotowi na odrywanie lokalnych tajemnic Trójkowicze przemierzyli Litwę, Łotwę i Estonię.

Zachęcamy do poznania historii ich wyprawy na naszym FB.

Aktywni Młodzi

czwartek, 17 października 2019r.

16 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pierwszym spotkaniu w ramach projektu Aktywni Młodzi - program rozwoju kompetencji społecznych

Dzięki udziałowi w projekcie uczestnicy będą mogli rozwinąć kompetencje przydatne na rynku pracy, spotkać ludzi, którzy zmieniają świat na lepsze i przeżyć świetną przygodę.

Naszych uczniów czekają indywidualne spotkania określające wizję kariery zawodowej, cele i drogę do ich realizacji oraz posiadane kompetencje społeczne w kontekście rynku pracy; bezpłatne warsztaty bez przynudzania - np. autoprezentacja, współpraca zespołowa, rola lidera, negocjacje; spotkania z ciekawymi ludźmi - aktywistami, społecznikami, osobami z innych kultur; udział w wolontariacie i uzyskanie portfolio wolontariackiego;

Na zakończenie projektu każdy uczeń otrzyma certyfikat potwierdzający uzyskane umiejętności, którymi uczestnicy będą mogli pochwalić się podczas ubiegania się o pracę.

W teatrze

czwartek, 17 października 2019r.

15 października w Teatrze im. J. Słowackiego odbyły się drugie warsztaty poświęcone "Procesowi" F.Kafki. Tym razem dyskutowaliśmy o utworze czeskiego pisarza, obudowując go różnymi kontekstami filozoficznymi. Zajęcia prowadził prof. Piotr Augustyniak.

Pen Pals Project

wtorek, 15 października 2019r.

We wtorek 15 października nasza szkoła rozpoczęła Pen Pals Project - wymiana korespondencji oraz zajęcia konwersacyjne w języku angielskim. Pierwsze zajęcia właśnie się rozpoczęły. W Projekcie bierze udział klasa 1 B i 1 D. Dzisiejsze zajęcia z Amerykanami poświęcone były tematom: ochrona środowiska, moda, film i samochody.

Projekt zakończy się przyjazdem do Krakowa grupy amerykańskiej młodzieży w marcu 2020.

It was a great fun for everybody !

VI PZU Cracovia Półmaraton Królewski

wtorek, 15 października 2019r.

W niedzielę, 13 października odbył VI PZU Cracovia Półmaraton Królewski. Uczniowie naszej szkoły (35 osób) pod opieką Pań Profesor: Alicji Bojanowskiej i Małgorzaty Łach byli wolontariuszami podczas całej imprezy. Taka forma współpracy daje młodzieży możliwość zdobycia nowych doświadczeń i poznania ciekawych, otwartych ludzi oraz zapewnia wyśmienitą zabawę.

Dyktando

wtorek, 15 października 2019r.

W ramach tegorocznych "Dni Humanisty" odbyło się dyktando, w którym I MIEJSCA zajęły: Anna M. z klasy II A (ortografia) i Aleksandra B. z klasy II G (interpunkcja).

WYRÓŻNIENIE za poprawną pisownię słowa „Kórnik” otrzymały: Izabela Ch. z klasy II B i Anna M. z klasy II A.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok!

Dzień Patrona

poniedziałek, 14 października 2019r.

14 października w Dniu Edukacji Narodowej, będący również Dniem Patrona III Liceum odbyło się uroczyste przyjęcie uczniów klas pierwszych do naszej Trójkowej społeczności. Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie na sztandar Liceum a całość uświetnił montaż poetycki do wierszy Wisławy Szymborskiej i pokaz sportowy.

Młodzi głosują

środa, 09 października 2019r.

9 października, w ramach ogólnopolskiej programu Centrum Edukacji Obywatelskiej "Młodzi głosują", odbyła się symulacja wyborów do Parlamentu RP. Serdecznie dziękujemy WSZYSTKIM, którzy wzięli udział w wyborach. Frekwencja wyniosła 47,5%.

Wycieczkowo

wtorek, 08 października 2019r.

8 października byliśmy na wspaniałej wycieczce klasowej. Zwiedziliśmy Krynicę, podziwiając akwarele Nikifora, delektując się wspaniałymi wodami leczniczymi i podziwiając piękną panoramę z Parkowej Góry. Po obiedzie udaliśmy się do pasieki w Kamiannej, gdzie każdy z nas miał możliwość wykonania własnej świeczki z prawdziwego pszczelego wosku. Podsumowaniem wyjazdu było ognisko. Bawiliśmy się świetnie-klasa ll D z wychowawczyniami.

Trójka we Wrocławiu

poniedziałek, 07 października 2019r.

W dniach 4-5 października klasy 1eg i 1gg przebywały na wycieczce integracyjnej we Wrocławiu. Chociaż pogoda nas nie rozpieszczała, humory nam dopisywały. Po zwiedzeniu Starego Miasta wraz z Ostrowem Tumskim, Auli Leopoldina, wrocławskiego Zoo, Centrum Wiedzy o Wodzie "Hydropolis" oraz dla zainteresowanych Panoramy Racławickiej, wpisujemy Wrocław na listę najpiękniejszych polskich miast.

Budżet Obywatelski

niedziela, 06 października 2019r.

Serdecznie dziękujemy WSZYSTKIM, którzy wzięli udział w głosowaniu w ramach tegorocznej edycji krakowskiego Budżetu Obywatelskiego. W głosowaniu uczestniczyło 280 osób.

Dzięki WAM Kraków na pewno wypięknieje.

Zebranie Rady Rodziców

środa, 02 października 2019r.

Szanowni Przedstawiciele Rady Rodziców,

w imieniu Przewodniczącej Rady Rodziców serdecznie zapraszam na spotkanie w dniu 7.X.2019 r. na godzinę 18:00

M.Łój

« < 1 2 3 4 5 6 > »
strona 3 z 78
© 2010 III Liceum Ogólnokształcące
Krzysztof Piskorz