Twoja przeglądarka jest przestarzała, by przeglądać tą stronę wybierz nowsze rozwiązanie.
Spread Firefox Affiliate Button Opera, the fastest and most secure web browser

« < 1 2 3 4 5 6 > »

Projekt Pen Pals

niedziela, 18 listopada 2018r.

W czwartek 15 listopada młodzież uczestnicząca w Projekcie Pen Pals brała udział w warsztatach językowych prowadzonych przez Amerykanów. Były to pierwsze z kilku spotkań mające na celu podniesienie umiejętności posługiwania się językiem mówionym.

Zapraszamy na kolejne warsztaty w grudniu - 3 i 6.12.2018 !

Paczka dla Bohatera w Trójce

piątek, 16 listopada 2018r.

Szanowna Społeczności Trójki

Po raz czwarty w Trójce rozpoczynamy świąteczną zbiórkę dla żołnierzy-weteranów w ramach VIII Bożonarodzeniowej Paczki dla Bohatera. Przedsięwzięcie jest inicjatywą społeczną, która ma na celu wsparcie Polaków, którzy walczyli o wolność i niepodległość Polski w formacjach Wojska Polskiego, podziemnych organizacjach ruchu oporu i byłych więźniów niemieckich obozów koncentracyjnych i stalinowskich łagrów.

Tak, jak w latach poprzednich chcemy w ten sposób chociaż trochę pomóc kombatantom. Z doświadczenia wiemy, że taka pamięć i pomoc z Waszej i naszej strony jest dla Nich niezmiernie ważna i potrzebna, a radość jaką sprawiają im odwiedziny, życzenia, rozmowy, kartki i paczki jest nie do opisania.

W paczce mogą znaleźć się produkty z długim terminem przydatności, np:
- herbata, kawa, słodycze, kasza, konserwy mięsne i rybne, ryż, warzywa i owoce konserwowe etc.
- artykuły chemiczne i kosmetyczne: płyny do kąpieli, do mycia naczyń, proszki do prania, mydła, szampony, pasty do zębów etc.

Ponadto zapraszamy wszystkich do napisania życzeń na kartkach świątecznych (są u prof. Ewy Czadowskiej). Z tych dowodów pamięci kombatanci cieszą się najbardziej - najważniejsze są życzenia i dobre słowo, paczki są dla Nich na drugim planie. Zbiórka w Trójce trwa od 11 listopada do 14 grudnia 2018 roku. W tym roku dary gromadzimy w bibliotece. Wolontariusze i żołnierze w polskich mundurach wspólnie z przyjaciółmi wręczą paczki i życzenia Kombatantom. Mamy nadzieję, że nasz apel, tak jak w latach poprzednich, nie pozostanie bez odpowiedzi - postarajmy się aby Święta Bożego Narodzenia były wyjątkowe i radosne dla Ludzi, którzy walczyli o Polskę.

Organizatorzy: Ewa Czadowska, Barbara Szopińska, Małgorzata Janczur, Marta Łopatowska Antoni Downar, Andrzej Górniak.

Konkurs recytatorski im. Bursy

piątek, 16 listopada 2018r.

Wszystkim zainteresowanym i zgłoszonym do konkursu uczniom przypominamy:

Prezentacje konkursowe odbędą się w sali Teatru SCENA "i" przy Młodzieżowym Domu Kultury im. Andrzeja Bursy w dniach 29 i 30 listopada 2018.

Szczegółowy harmonogram prezentacji ukaże się 23 listopada na stronie www.mdk.krakow.pl.

Projekt 100 na 100

piątek, 09 listopada 2018r.

W ramach projektu „Sto na Sto!”, który był realizowany we współpracy z Fundacją BGK z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie dwóch klas pierwszych uczestniczyli w lekcjach ukazujących patriotyzm swoich rówieśników w okresie II Rzeczpospolitej.

Uroczyste świętowanie 100lecia Odzyskania Niepodległości

piątek, 09 listopada 2018r.

Właśnie przed chwilą zakończyliśmy świętowanie, a w naszych duszach wciąż brzmią słowa Mazurka Dąbrowskiego wyśpiewane wspólnie przez przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich naszej dzielnicy.

Wszystkim biorącym udział w naszym wspólnym świętowaniu serdecznie dziękujemy, a odwiedzających naszą stronę zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wspaniałego wydarzenia.

Szczypiorniak

środa, 07 listopada 2018r.

7 listopada drużyna piłkarzy ręcznych rozgrywała mecze eliminacyjne w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży. Chłopcy zmierzyli się z ZSB Chemobudowa oraz ZS nr 1. Obydwa mecze zwyciężając i awansując do półfinałów rozgrywek, które odbędą się 30.11.2018 w hali Com Com Zone.

Gratulacje

środa, 07 listopada 2018r.

3 i 4 listopada Martyna Dudek z klasy 3d rywalizowała w Kuwejcie podczas XXX Mistrzostw Świata w Speed-ballu, gdzie wywalczyła brąz w grze singlowej juniorek, oraz czwarte miejsce w grze deblowej seniorek w parze z Magdaleną Matusiak. Serdecznie gratulujemy!

O Szablę kpt. Antoniego Stawarza

poniedziałek, 05 listopada 2018r.

31 października uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w biegu sztafetowym o Szablę kpt. Antoniego Stawarza w ramach obchodów jubileuszu 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.Nasi reprezentanci zajęli IV miejsce na 24 szkoły, otrzymując voucher w wysokości 1000 zł na zakup sprzętu sportowego.

Kompetetni uczniowie

niedziela, 04 listopada 2018r.

W ramach projektu edukacyjnego Instytutu Europeistyki UJ uczniowie Trójki uczestniczyli w dniach 29-30 października w wyjeździe studyjnym do Lublina, gdzie nie tylko mieli szansę wziąć udział w warsztatach w Bramie Grodzkiej, ale również poznać samo miasto.

Turniej Debat

wtorek, 30 października 2018r.

Ogólnopolski Turniej Debat o Mieście im Juliusza Lea już za nami. Nasza drużyna w składzie: Anna Wójcik, Julia Policht,Wiktoria Suszko, Mateusz Krawczyk "przeszła jak burza" fazę grupową wygrywając wszystkie debaty. Udowodniła,że smog jest największym problemem Krakowa i wskazała,że drobne nagrody dla krakowian zwiększą frekwencję wyborczą do rad dzielnic a krótkoterminowy wynajem mieszkań zmniejsza budżet miejski. Niestety w półfinale przegraliśmy kilkoma punktami i zajęliśmy, tak nielubiane przez sportowców, czwarte miejsce.

Symulacja obrad sejmowych

niedziela, 28 października 2018r.

W sobotę 27.10.2018 w IV Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie miała miejsce gra symulacyjna podsumowującą projekt Polonia Libre. Reprezentujący Naszą szkołę uczniowie wraz z uczniami z innych szkół, zostali podzieleni na dwie grupy. Celem pierwszej było wcielenie się w rolę posłów I Sejmu II RP i uchwalenie małej konstytucji oraz deklaracji niepodległości. Zadaniem drugiego zespołu było stworzenie nowej konstytucji w 2019 roku. Każdy z uczniów został członkiem innej partii i negocjował różne rozwiązania, jakie miały wejść do tekstów obu konstytucji.Wszystkie partie, z obu Sejmów, doszły do porozumienia i udało się przyjąć projekty konstytucji.

Projekt Polonia Libre

poniedziałek, 22 października 2018r.

W ramach obchodów 100- lecia Odzyskania Niepodległości klasy 2A i 2B wzięły udział w projekcie Polonia Libre, organizowany we współpracy z Instytutem Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II, Krakowskim Stowarzyszeniem Mówców i Kuratorium Małopolskim. Projekt zakładał 3 godzinne wykłady o odzyskaniu niepodległości przez Polskę w 1918 roku i 6 godzinne warsztaty na temat mechanizmów parlamentarnych w demokratycznym państwie.Efektem projektu będzie odtworzenie pierwszego posiedzenia sejmu RP przez reprezentacje klas w Urzędzie Miasta Krakowa.

We Włoskim Instytucie Kultury

niedziela, 21 października 2018r.

19 października uczniowie klas pierwszych zgłębiający tajniki języka Petrarki udali się na wystawę fotografii Riflessi dItalia we Włoskim Instytucie Kultury. W ten sposób postanowili uczcić XVIII Europejski Tydzień Języka Włoskiego jako Obcego.

Święto Patrona

poniedziałek, 15 października 2018r.

15 października, w Dniu Patrona Szkoły, uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły złożyli uczniowie klas pierwszych.

Lekcja historii w kinie

piątek, 12 października 2018r.

10 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w specjalnej lekcji historii w Multikinie z autorami programu "Poszukiwacze zaginionej prawdy" poświęconej 100-leciu odzyskania niepodległości. Jej zwieńczeniem był film "Dywizjon 303".

« < 1 2 3 4 5 6 > »
strona 3 z 71
© 2010 III Liceum Ogólnokształcące
Krzysztof Piskorz