Twoja przeglądarka jest przestarzała, by przeglądać tą stronę wybierz nowsze rozwiązanie.
Spread Firefox Affiliate Button Opera, the fastest and most secure web browser

« < 1 2 3 4 5 6 > »

III Turniej Debat Historycznych

środa, 13 czerwca 2018r.

W finale III Turnieju Debat Historycznych Instytutu Pamięci Narodowej, który odbył się w dniach 12-13 czerwca w Instytucie Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego, w którym uczestniczyło 16 zespołów wyłonionych spośród 104, które rywalizowały w 14 turniejach regionalnych nasza drużyna w składzie:Roksana Caba, Krzysztof Zięba, Mateusz Czerniak i Sebastian Ptasznik przygotowywana pod czujnym okiem prof. Małgorzaty Janczur zajęła V miejsce.

Serdecznie gratulujemy!

Podziękowania

poniedziałek, 11 czerwca 2018r.

Szanowni Państwo,

chciałabym bardzo serdecznie podziękować za ogromną pracę i wysiłek, które włożyli Państwo w udział w Wielkiej Zbiórce Książek! Szczególne podziękowania chciałabym również przekazać dzieciom, które zaangażowały się w nasze wspólne działania.

Gdyby nie Państwo nie udałoby nam się zebrać tylu wspaniałych książek, które przekażemy małym i dużym pacjentom.

Tegoroczna Wielka Zbiórka Książek wyszła naprawdę świetnie. MAMY REKORD

Wspólnie zebraliśmy : 510 152 książki. W ciągu pięciu lat przekroczyliśmy magiczną barierę miliona i łącznie zebraliśmy:1 170 152 książki a zbierało z nami 2 131 punktów. Dziękujemy wszystkim punktom zbiórek i tym którzy oddali książki. Jesteście najlepsi.

Olga Skarżyńska Fundacja Zaczytani.org

Podróżujemy ...

niedziela, 10 czerwca 2018r.

W dniach 9-11 czerwca klasa 1d przebywa na wycieczce na Węgrzech. Jesteśmy zmęczeni, ale szczęśliwi. Budapeszt nas oczarował. A to jeszcze nie koniec niespodzianek! Do zobaczenia w Krakowie!

Tydzień konstytucji

czwartek, 07 czerwca 2018r.

W ramach V Tygodnia Konstytucji uczniowie klas 1b i 1c uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez adwokata i radcę prawnego a poświęconych roli i znaczeniu Konstytucji w codziennym życiu obywatela.

Escape Room

wtorek, 05 czerwca 2018r.

4 czerwca uczniowie grupy 2ar1 wzięli udział w grze edukacyjnej. Zamknięci, w zespołach 4 osobowych, w pokojach, rozwiązywali zagadki z dziedziny matematyki, fizyki i logiki oraz geografii wszystko po to, aby złamać kod i wydostać się w określonym czasie. Wskazówki i informacje podane były w języku angielskim.

Dzieło Pomocy Dzieciom

środa, 30 maja 2018r.

30 maja 2018 r. odbyła się akcja charytatywna „Zbieramy na dzieciaki, sprzedając przysmaki”. Tego dnia uczniowie z grupy lektoratowej (2AR13) prowadzili zbiórkę na rzecz organizacji „Dzieło Pomocy Dzieciom”. Zgromadzone środki zostaną przekazane fundacji, która organizuje letni wypoczynek dla dzieci z domów dziecka i rodzin zastępczych. Podczas zbiórki sprzedawali przysmaki oraz zapraszali na pyszną kawę,tosty i inne przekąski.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie inicjatywy!

Warsztatowo...

niedziela, 20 maja 2018r.

17 maja uczniowie klasy 2h w ramach projektu Instytutu Europeistyki UJ uczestniczyli na terenie Muzeum Galicja w warsztatach poświęconych komunikacji w społeczeństwie wielokulturowym.

Na koncercie

czwartek, 17 maja 2018r.

W ramach "Klubu Wyspiańskiego" tym razem uczniowie klas pierwszych i drugich spotkali się 9 maja w Teatrze Słowackiego, aby uczestniczyć w koncercie poświęconym autorowi "Wesela".

Gratulacje

poniedziałek, 14 maja 2018r.

12 maja 2018 rozśpiewany uczeń naszej szkoły IGOR MAJERCZAK z klasy 2h zajął 3 miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Francuskiej na Słowacji.

Gratulujemy i dziękujemy, Igorze, nie po raz pierwszy i na pewno nie ostatni!

A oto i nowy Samorząd Trójki

poniedziałek, 07 maja 2018r.

Kochani Trójkowicze! ❤️

Z wielką przyjemnością przedstawiamy Wam nowy skład Samorządu Uczniowskiego na rok 2018/2019

Opiekun Samorządu: Prof. Agata Adamska❤️ Przewodniczący SU: Jakub Podolecki, Zastępca przewodniczącego SU: Igor Majerczak, Zastępca przewodniczącego SU: Jakub Polaszek, Rzecznik Praw Ucznia: Adam Gajda, Rzecznik Praw Ucznia: Wiktoria Miłaszewska, Skarbnik: Noemi Zjawiony Sekretarz: Zuzanna Kowalska Członek: Aleksandra Markowska

Pielgrzymka maturzystów

poniedziałek, 07 maja 2018r.

Maturzyści z naszej szkoły wraz z nauczycielami i księżmi katechetami uczestniczyli 25 kwietnia w pielgrzymce do Wadowic. Nawiedziliśmy Bazylikę Ofiarowania NMP, w której został ochrzczony Karol Wojtyła. Modliliśmy się przed cudownym obrazem Matki Bożej Nieustającej Pomocy, przed którym codziennie klękał do modlitwy późniejszy Papież Polak. Na "Górce", gdzie znajduje się klasztor Ojców Karmelitów uczestniczyliśmy w Eucharystii. Sprawowana była przed cudownym obrazem św. Józefa, na którego palcu został umieszczony papieski pierścień św. Jana Pawła II. Liturgię Mszy św. uświetniła nasza Schola oraz Służba Liturgiczna. Nie zabrakło także czasu na smakowanie papieskich kremówek.

Pożegnanie maturzystów

niedziela, 29 kwietnia 2018r.

"Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj." (Mark Twain)

W piątek, 27 kwietnia pożegnaliśmy tegorocznych maturzystów. Były łzy wzruszenia i obietnice, że Trójka na zawsze pozostanie w ich sercach. Dziękujemy za wspólne chwile i życzymy "połamania piór".

Debata pokazowa

piątek, 27 kwietnia 2018r.

26 kwietnia nasi Trójkowi debatanci zorganizowali "Debatę Pokazową" dla uczniów klas pierwszych a jej tematem była wyższość prohibicji alkoholu nad jej brakiem. Zażarty pojedynek na siłę argumentów wygrała opozycja.

W Tarnowie ...

czwartek, 26 kwietnia 2018r.

24 kwietnia uczniowie klasy 2h tym razem odwiedzili Tarnów, gdzie wraz z Fundacją AntySchematy 2 uczestniczyli w warsztatach projektu "Kompetentni uczniowie” realizowanego przez Instytut Europeistyki UJ.

78 rocznicę zbrodni katyńskiej

czwartek, 26 kwietnia 2018r.

20 kwietnia, u stóp Wawelu, przy Krzyżu Katyńskim odbyła się krótka uroczystość upamiętniająca 78 rocznicę zbrodni katyńskiej. Uczestniczyli w niej przedstawiciele Senatu RP, ministra obrony narodowej, wojewody małopolskiego, Rady Miasta Krakowa, wojska, policji, organizacji kombatanckich i rodzin katyńskich, harcerze.Nasza szkoła była reprezentowana przez poczet sztandarowy w składzie: Dominik Kaczmarski, Patrycja Kijanka, Karolina Mucha.

« < 1 2 3 4 5 6 > »
strona 3 z 68
© 2010 III Liceum Ogólnokształcące
Krzysztof Piskorz