Twoja przeglądarka jest przestarzała, by przeglądać tą stronę wybierz nowsze rozwiązanie.
Spread Firefox Affiliate Button Opera, the fastest and most secure web browser

« < 1 2 3 4 5 6 > »

XIV Festiwal Piosenki Francuskiej

niedziela, 15 kwietnia 2018r.

Z radością informuję, że piątek 13. nie jest pechowy! Tego dnia, na Młodzieżowym Festiwalu Piosenki Francuskiej IGOR MAJERCZAK z kl.2h brawurowo zaśpiewał utwór z "Mozart rock opery", zajmując II miejsce. Tym samym został zaproszony do udziału w Festiwalu Europejskim na Słowacji oraz do występu w konsulacie francuskim w "Dniu francuskim na Stolarskiej" Gratulujemy Igorowi! Nie przestawaj śpiewać

TRZECIE MIEJSCE DLA NAJLEPSZEJ SZTUKI

środa, 11 kwietnia 2018r.

11 kwietnia na przeglądzie teatrów w języku angielskim organizowanym przez V LO w Krakowie nasz zespół w składzie : Katarzyna Pacia, Anna Strączek i Paweł Król wystąpili we fragmencie sztuki The Importance of Being Earnest (Bądźmy poważni na serio) i zdobyli TRZECIE MIEJSCE DLA NAJLEPSZEJ SZTUKI. Aleksandra Dutkowska wykonała plakat, który był wyświetlany w foyer teatru Variete.

Serdecznie gratulujemy sukcesu aktorom.

78 rocznica obchodów zbrodni Katyńskiej

środa, 11 kwietnia 2018r.

Po raz kolejny w zadumie wspominamy wszystkich poległych w Katyniu. Od 2010 roku w sposób szczególny pielęgnujemy pamięć kapitana Jana Kantego Rajtara, któremu ofiarowaliśmy żywy pomnik Dąb Pamięci.

Wszystkich przechodzących w pobliżu naszej szkoły prosimy o chwilę zadumy w tym szczególnym miejscu.

WICEMISTRZ w konkursie wiedzy o województwie małopolskim

poniedziałek, 09 kwietnia 2018r.

Niezmiernie miło nam jest poinformować, że WERONIKA LECH z klasy 2e została drugim WICEMISTRZEM konkursu wiedzy o województwie małopolskim.
Konkurs, organizowany przez Polskie Towarzystwo Geograficzne oraz Instytut Geografii UJ i UP w ramach 100-lecia Polskiej Geografii, kierowany był do wszystkich obywateli RP, chcących sprawdzić swoją wiedzę nt. województwa małopolskiego.

XXVI Salon Trójkowe Czwartki

niedziela, 08 kwietnia 2018r.

6 kwietnia uczniowie "Trójki" słuchali wykładu: "Miłosz wielokrotny" Zofii Zarębianki - poetki, eseistki, profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego. Przywołując liczne konteksty z życia Noblisty i historii naszej kultury, badaczka poezji współczesnej przybliżała wszystkim gościom XXVI Salonu Trójkowe Czwartki cechy sztuki poetyckiej Czesława Miłosza.

Pani Profesor, serdecznie dziękujemy!

Mistrzostwa III LO w piłce siatkowej dziewcząt

czwartek, 05 kwietnia 2018r.

4 i 5 kwietnia zostały rozegrane Mistrzostwa III LO w piłce siatkowej dziewcząt, w których uczestniczyły klasy I i II. Świetne przygotowanie zawodniczek i wspaniała „Trójkowa” publiczność sprawiły, że zawody zostały przez wszystkich bardzo dobrze ocenione. Po zażartych pojedynkach wyłoniono najlepszych z najlepszych , którymi w kategorii klas pierwszych okazała się klasa 1 G a wśród klas drugich klasa 2 E. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy a wszystkim dziękujemy za stworzenie świetnej , sportowej atmosfery.

Dzień chemii

wtorek, 03 kwietnia 2018r.

Jak powstają kryształy? Co zawdzięczamy Swarovskiemu? Czy noszenie korali może nam pomóc w życiu? Na te i inne pytania szukano odpowiedzi w czasie kolejnego już „Dnia chemii” zorganizowanego w murach Trójki. Wykłady zostały wzbogacone o serię doświadczeń i konkurs wiedzy chemicznej.

Maraton pisania wniosków Budżetu Obywatelskiego

wtorek, 27 marca 2018r.

Uczniowie klasy 2h dołączyli do uczestników maratonu pisania wniosków do krakowskiego Budżetu Obywatelskiego 2018, przygotowując własne propozycje działań obywatelskich.

Międzynarodowy Turniej Matematyczny "Náboj"

niedziela, 25 marca 2018r.

23 marca, już po raz czwarty, wraz z Uniwersytetem Jagiellońskim przeprowadziliśmy w naszych murach Międzynarodowy Turniej Matematyczny "Náboj". Matematyczne zmagania, które swoim tempem bardziej przypominały zawody sportowe, niż naukowe, odbywały się równocześnie w 15 miastach Europy. Wszystkim zawodnikom gratulujemy i już zapraszamy na przyszły rok. A teraz pozostaje nam wspominanie tych chwil, dlatego wszystkich zainteresowanych zapraszamy na stronę Náboja (https://math.naboj.org/index.php?country=PL).

Monitoring stron BIP

czwartek, 22 marca 2018r.

22 marca uczniowie klasy 2h uczestniczyli w zajęciach warsztatowych prowadzonych przez Fundację Stańczyka próbując znaleźć odpowiedź na pytanie: "Co zrobić, aby uczynić Biuletyn Informacji Publicznej bardziej przyjazny obywatelowi?"

III LO Mistrzem Krakowa w I Lidze piłki siatkowej dziewcząt

środa, 21 marca 2018r.

21.03 siatkarki III LO zdobyły I miejsce w - I Lidze piłki siatkowej dziewcząt w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży. W finałowym spotkaniu pokonując I LO 2-0. Serdecznie gratulujemy sukcesu.

Potwierdzenie danych maturalnych

poniedziałek, 19 marca 2018r.

Osoby poprawiające wynik egzaminu maturalnego proszone są o odbiór kodów dostępu do bazy danych oraz sprawdzenie poprawności wprowadzonych danych.

Kompetentni uczniowie

czwartek, 15 marca 2018r.

W ramach projektu Instytutu Europeistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego "Kompetentni uczniowie" klasa 2h uczestniczyła 14 marca w wyjeździe studyjnym do Łodzi, gdzie wysłuchała wykładu o sztuce street artu i przeszła szlakiem łódzkich murali.

Akcja charytatywna „865 pomoc dla Mateusza”

czwartek, 15 marca 2018r.

Mateusz jest absolwentem naszego Liceum. Od trzech lat walczy z chorobą nowotworową. Leczenie, badania i rehabilitacja są bardzo kosztowne i w związku z tym, by wesprzeć Mateusza organizujemy sprzedaż kartek świątecznych – 19.03.2018 roku.

Dochód z naszej akcji wpłacamy na konto Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba” tytułem „865 pomoc dla Mateusza”.

Zapraszamy serdecznie.

Świetne występy naszych uczniów na Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej

wtorek, 13 marca 2018r.

W drugim dniu Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Krakowa i nie tylko zaprezentowali się nasi uczniowie Julia Siewniak z kl. 1b i Igor Majerczak z kl. 2h. Brawurowym wykonaniem repertuaru musicalowego zdobyli aplauz publiczności i wyróżnienia jury! Dziękujemy za świetne występy.

« < 1 2 3 4 5 6 > »
strona 3 z 67
© 2010 III Liceum Ogólnokształcące
Krzysztof Piskorz