Twoja przeglądarka jest przestarzała, by przeglądać tą stronę wybierz nowsze rozwiązanie.
Spread Firefox Affiliate Button Opera, the fastest and most secure web browser

« < 1 2 3 4 5 6 > »

155 rocznica wybuchu Powstania Styczniowego

wtorek, 23 stycznia 2018r.

W dniu 22 stycznia na Cmentarzu Rakowickim poczet sztandarowy naszej szkoły wziął udział w obchodach 155 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego.

Podziękowania

wtorek, 16 stycznia 2018r.

W tegorocznym 26 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wzięło udział 39 wolontariuszy z naszej szkoły. Kwestowali "dla wyrównania szans w leczeniu noworodków" i zebrali 20 190,89 zł. Dziękujemy za poświęcony czas, wielkie serce, wytrwałość pomimo chłodu i uśmiech, dzięki którym składano datki do wośpowych puszek.

Finaliści Konkursu Wiedzy Chemicznej

wtorek, 16 stycznia 2018r.

Z prawdziwą radością informujemy, że szóstka naszych uczniów zakwalifikowała się do finału Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Chemicznej. Są to uczniowie: Binkowski Michał, Odrobina Aleksandra oraz Wąsacz Anna z klasy 3 c, a także Bąk Paulina, Skóra Daria i Twardowska Ewelina z klasy 3 d. Gratulujemy i życzymy powodzenia na dalszych etapach.

Three Music Festival 2018

wtorek, 16 stycznia 2018r.

16 stycznia odbyła się już trzecia edycja Trójkowego festiwalu muzycznego, który podbił serca wielu uczniów 3LO. W tegorocznej edycji zaprezentowało się wielu wokalistów z naszej szkoły, ale i dwa zespoły: debiutujący Steel Order i kultowy Moron 5.Three Music Festival 2018 to muzyka filmowa i przednia zabawa.

Mikołajkowy Turniej o Puchar Dyrektora i Rady Rodziców III LO

poniedziałek, 15 stycznia 2018r.

Kolejną edycję Mikołajkowego Turnieju o Puchar Dyrektora i Rady Rodziców III LO wygrała klasa III F. Miłym akcentem imprezy była wizyta piłkarzy Wisły Kraków. Nauczyciele i uczniowie z nowohuckiej placówki zgotowali Jakubowi Bartoszowi i Víctorowi Pérezowi iście królewskie przywitanie. Zawodnicy byli głównym punktem piłkarskiego turnieju, który toczył się tego dnia w hali. Víctor i Kuba wręczali puchary, a także wiślackie upominki, które z pewnością były miłym świątecznym prezentem.

Opłatek dla emerytowanych pracowników szkoły

wtorek, 09 stycznia 2018r.

W piątek, gościliśmy w naszej szkole emerytowanych i byłych pracowników Trójki. Myślami objęliśmy tych, którzy odeszli z naszej społeczności i którym stan zdrowia uniemożliwił przybycie na opłatek. Kolędując i rozmawiając świętowaliśmy noworoczne spotkanie.

Zainteresowanych zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze spotkania.

Chiny - streotypy a rzeczywistość

środa, 03 stycznia 2018r.

Czy ryż to nadal danie narodowe Państwa Środka? Czy biały to odpowiedni kolor sukni ślubnej? Co mieszkańcy Chin sprowadzają z Polski? Czy na ulicach Pekinu można nadal spotkać 9 milionów rowerów? Na te i inne pytania próbowała odpowiedzieć dr Joanna Wardęga, dyrektor krakowskiego Instytutu Konfucjusza w ramach wykładu dla klasy 2h i uczestników zajęć z języka chińskiego prowadzonego w Trójce.

Trójkowe Jasełka

piątek, 29 grudnia 2017r.

22 grudnia cała społeczność Trójki uczestniczyła w szkolnych Jasełkach. Był czas na zadumę, wspólne kolędowanie i składanie życzeń. Do Siego Roku!!!

Boże Narodzenie

czwartek, 21 grudnia 2017r.

"To właśnie tego wieczoru, gdy mróz lśni, jak gwiazda na dworze, przy stołach są miejsca dla obcych, bo nikt być samotny nie może.

To właśnie tego wieczoru, gdy wiatr zimny śniegiem dmucha, w serca złamane i smutne po cichu wstępuje otucha.

To właśnie tego wieczoru zło ze wstydu umiera, widząc, jak silna i piękna jest Miłość, gdy pięści rozwiera.

To właśnie tego wieczoru, od bardzo wielu wieków, pod dachem tkliwej kolędy Bóg rodzi się w człowieku.”

Na czas Świąt Bożego Narodzenia, całej społeczności Trójki życzymy wiele radości, miłości i obfitych łask płynących z betlejemskiego żłóbka oraz Szczęśliwego Nowego 2018 Roku.

Podsumowanie Akcji Szlachetna Paczka

czwartek, 21 grudnia 2017r.

Wyniku przeprowadzonej akcji Szlachetna Paczka zebraliśmy 7318.45 złotych, żywność dietetyczną trwałą. Ponadto zebraliśmy artykuły szkolne oraz żywność specjalistyczną.

Kupiliśmy; pralkę, sofę, kołdrę, poduszkę, komplet pościeli, koc, pampersy, kurtkę, buty, bluzy oraz prezenty dla Alana wymarzone klocki LEGO Maincraft, dla Mateuszka zabawki sensoryczne, a dla Pani Beaty zestaw kosmetyków. Ponadto na rehabilitację Mateuszka przekazaliśmy 2500 zł. Na zakupy wydaliśmy 7265.06 zł.

Pozostała suma 52.39 zł wesprze potrzeby Rodaków, którymi opiekuje się Stowarzyszenie Pomocy Polakom na Wschodzie-KRESY.

Życzymy Wszystkim z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku;
nadziei – by nie opuszczała,
radości – by rozweselała,
miłości – by obrodziła,
dobroci – by zawsze była.

Ewa Czop, Marzena Gałuszka, Ksymena Maciąg

Krakowska Szkoła Debaty

środa, 20 grudnia 2017r.

19 grudnia odbyła się ostatnia debata eliminacyjna turnieju "Krakowskiej Szkoły Debaty". Nasi reprezentanci zmierzyli się z tezą: "W Polsce powinno się wprowadzić system prezydencki." Niestety nie obaliliśmy tezy. Zapisaliśmy się jednak w historii debat: Piotr Smoleń wygłosił rewelacyjną mowę podsumowującą (14/15 punktów!), Mikołaj Bzdyra wygłosił wykład z historii najnowszego parlamentaryzmu polskiego( Nawet juror notował), Roksana Caba przypomniała w pierwszym argumencie, że święta nadchodzą a Polacy zawsze spierają się na tematy polityczne jak przy Wigilii a Krzysztof Zięba skromnie wysuwając nogę w gipsie zza mównicy udowodnił,że jego kontrargumentacja nie kuleje.

Konkurs stroików

środa, 20 grudnia 2017r.

Dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w tworzenie stroików świątecznych. Z pewnością upiększą one stoły wigilijne w wielu domach. Każdy z nich był wyjątkowy i każdy trafi do wyjątkowej osoby. A oto wyniki głosowania na najpiękniejszy stroik: I miejsce - kl. 1 b II miejsce - kl. 2 c III miejsce - kl. 1 e Gratulujemy!

Turniej Debat Historycznych IPN coraz bliżej!

poniedziałek, 18 grudnia 2017r.

18 grudnia na Przystanku Historia w Krakowie odbyły się szkolenia prowadzone przez Krzysztofa Bułę i Jakuba Kozłowskiego z Krakowskiego Stowarzyszenia Mówców dla uczestników Małopolskiego etapu Turnieju Debat Historycznych. W szkoleniu udział wzięły dwie nasze drużyny. Przed szkoleniem odbył się wykład Pana Romana Graczyka pracownika OBEN IPN w Krakowie o prasie w latach 1945 - 1989 a po nim rozlosowano tezy i grupy do turnieju, który odbędzie się w dniach 29 i 30 stycznia 2018 r. Trzymamy kciuki za sukces!

VII Paczka dla Bohatera

poniedziałek, 18 grudnia 2017r.

Szanowna Społeczności "Trójki",

za nami wspaniała akcja charytatywna "VII Paczka dla Bohatera".

W imieniu Organizatorów akcji wszystkim Wolontariuszom wspierającym to szczytne przedsięwzięcie dziękuję:
za wrażliwość, otwierającą serce dla tych, którzy potrzebują pomocy,
za bezinteresowną chęć do czynienia dobra,
za pomoc i życzliwość,
za zaangażowanie i wsparcie.

Dziękuję Wam - drodzy Uczniowie - za to, że z takim poświęceniem wsparliście naszych polskich Bohaterów walczących o wolną Polskę i po raz kolejny okazaliście wielkie serce i sprawiliście radość Ludziom, o których zawsze należy pamiętać.

Dziękuję wszystkim Państwu Rodzicom, którzy, jak domyślam się, zadali sobie wiele trudu w przygotowaniu darów.

Bardzo serdecznie dziękuję Dyrekcji naszego Liceum - Pani Marcie Łój i Ligii Wirtel, wszystkim Państwu Nauczycielom i Wychowawcom - bez Państwa przychylności i wsparcia zorganizowanie akcji byłoby niemożliwe.

Dziękuję Państwu Profesorom: Barbarze Szopińskiej, Krystynie Pytel, Annie Chochowskiej, Monice Ryszawy, Joannie Murzyn, Małgorzacie Janczur, Antoniemu Downarowi, Andrzejowi Górniakowi, Donacie Wajdzie, Marii Trzasce, Ewie Ołowskiej, Iwonie Serwińskiej.

Dziękuję wszystkim Dobrym Ludziom z naszego Liceum! Jesteście aniołami!

Ewa Czadowska

"Wybieram przyszłość"

wtorek, 12 grudnia 2017r.

W dniu 12 grudnia 2017 roku odbył się w naszej szkole Dzień Maturzysty "Wybieram Przyszłość". Uczniowie klas trzecich mieli możliwość zapoznania się z ofertami edukacyjnymi i zasadami rekrutacji na rok akademicki 2018/2019 krakowskich uczelni, możliwościami studiowana za granicami kraju, zmianami na Rynku Pracy i zawodami przyszłości. Spotkanie dało także szansę na uzyskanie informacji o możliwościach czekających na młodzież w Europie- eurowolontariat, fundusze, szkolenia, projekty.

« < 1 2 3 4 5 6 > »
strona 3 z 64
© 2010 III Liceum Ogólnokształcące
Krzysztof Piskorz