Twoja przeglądarka jest przestarzała, by przeglądać tą stronę wybierz nowsze rozwiązanie.
Spread Firefox Affiliate Button Opera, the fastest and most secure web browser

« < 1 2 3 4 5 6 > »

Refleksja nad polską szkołą...

wtorek, 23 kwietnia 2019r.

Dlaczego strajkujemy?

https://www.youtube.com/watch?v=5_2pqnPfkyA

Gdyby tak móc wrócić do Sorrento

czwartek, 18 kwietnia 2019r.

Już drugi raz odwiedziliśmy Salerno w ramach wymiany z Liceum Alfano I. W dniach 9-16 kwietnia grupa 25 uczennic miała okazję zwiedzić Herkulanum, zachwycić się pałacem królewskim w Casercie , pospacerować po Neapolu i zobaczyć słynne Sorrento. Najważniejsze było jednak spotkanie z włoskimi uczennicami i uczniami, poznanie rodzin, które nas gościły.

Teraz czekamy na przyjazd naszych włoskich przyjaciół do Krakowa.

Życzenia

środa, 17 kwietnia 2019r.

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy
moc serdecznych życzeń świątecznych
przepełnionych refleksją płynącą z krzyża i pustego grobu
składa cała społeczność Trójki.

Gratulujemy!

środa, 17 kwietnia 2019r.

Z radością i dumą informujemy, że w dniach 13 i 14 kwietnia 2019 r. nasza uczennica Sofiia Honcharowa brała udział w zawodach III stopnia 50. Olimpiady Języka Rosyjskiego i uzyskała tytuł laureata I miejsca.

Na podbój Albionu...

niedziela, 14 kwietnia 2019r.

W ostatnim tygodniu, grupa naszych uczniów z klas I i II uczestniczyła już po raz dziewiąty w warsztatach językowych w Londynie, organizowanych przez naszą szkołę i Biuro ATAS.

Oprócz doskonalenia językowego mieliśmy okazję poznać historię i kulturę Wielkiej Brytanii, a także zobaczyć najważniejsze zabytki Londynu. Wśród nich znalazły się: Tower of London, Pałac Westminsterski, Big Ben, Pałac Buckingham, Tower Bridge, Katedra Św. Pawła i wiele, wiele innych. Już wkrótce zapraszamy do oglądania zdjęć z naszego wyjazdu w Galerii Zdjęć.

W przyszłym roku planujemy pojechać do Dublina!!!

Dzień Otwarty

niedziela, 14 kwietnia 2019r.

13 kwietnia, podczas Dnia Otwartego, gościliśmy uczniów gimnazjów i szkół podstawowych wraz z rodzicami.

Serdecznie dziękujemy.

III LO ósmą drużyną debatancką w Polsce

poniedziałek, 08 kwietnia 2019r.

W ubiegłą sobotę i niedzielę 6-7.04.2019 w Poznaniu odbył się finał Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich. Do stolicy Wielkopolski przybyły 64 drużyny z całego kraju. Nasi reprezentanci Katarzyna Belska II B, Julia Policht II E, Filip Pyrczak I E i Julia Malik I A doszli do 1/8 rozgrywek przegrywając z IV LO z Krakowa, które w turnieju zajęło IV miejsce. Mistrzem Polski zostało LO z Tarnowa.

Gratulujemy!

Pożegnanie

poniedziałek, 08 kwietnia 2019r.

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pani Władysławy Jabłońskiej - wieloletniej nauczycielki matematyki w naszym liceum.

Msza Święta Żałobna zostanie odprawiona w piątek, 12 kwietnia 2019 r. o godzinie 11:40 w kaplicy na Cmentarzu Batowickim przy ulicy Powstańców.

Społeczność III Liceum Ogólnokształcącego

Gratulacje

niedziela, 07 kwietnia 2019r.

Aleksandra Nawrot, uczennica klasy 3d naszego liceum, została finalistką XLII Olimpiady Języka Francuskiego. Etap centralny odbył się w dniach 4-5 kwietnia na Uniwersytecie Łódzkim na wydziale Filologii Romańskiej.

GRATULACJE dla Oli!

Dzień irlandzki

niedziela, 07 kwietnia 2019r.

5 kwietnia odbył się” Dzień Irlandzki”, podczas którego uczniowie z klas pierwszych wzięli udział w quizie oraz zaprezentowali przygotowaną przez siebie piosenkę. W quizie: I miejsce- kl. I a, II miejsce - kl. I f, III miejsce - kl. I c.

W konkursie muzycznym na podium stanęły: I miejsce - kl. I b, II miejsce - kl. I a, III miejsce - kl. I d. Specjalne wyróżnienie zdobył Dominik Gosławski kl. I c.

Wszystkim uczestnikom naszej imprezy należą się wielkie podziękowania za przygotowania i zaangażowanie!

Pismo prezydenta Krakowa do rodziców uczniów

czwartek, 04 kwietnia 2019r.

W związku z akcją strajkową nauczycieli prosimy o zapoznanie się z listem prezydenta Krakowa do rodziców uczniów.

List prezydenta Jacka Majchrowskiego do rodziców uczniów [pdf].

1% podatku na rzecz III LO

poniedziałek, 01 kwietnia 2019r.

Bardzo prosimy o podarowanie 1% podatku na rzecz naszej szkoły.

1.Wypełnij PIT,
2.Wpisz numer KRS: 0000052078,
3.Pamiętaj o rubryce „cel szczegółowy” – tam wpisz III Liceum Ogólnokształcące w Krakowie.

Już teraz bardzo dziękujemy za każdą złotówkę!

Festiwal Małych Form Teatralnych w Języku Angielskim

piątek, 29 marca 2019r.

W środę 27 marca odbył się Festiwal Małych Form Teatralnych w Języku Angielskim. Dwa nasze zespoły przygotowały sztuki teatralne. Pierwsza sztuka "The Picture of Dorian Gray" (Katarzyna Pacia, Anna, Strączek, Paweł Król i Mikołaj Bzdyra oraz Weronika Sroga) została doceniona za kostiumy, a Ania Strączek zdobyła nagrodę dla najlepszej aktorki za rolę Sibyl Vane. Drugi zespół (cała grupa językowa 2ar4 i Emilia Lang oraz Julia Wcisło z klasy 1g) wystawiła "A Christmas Carol". Główna rola Kuby Bąkowskiego została wyróżniona przez sponsora, pana Irę Amstronga nagrodą specjalną. Wszystkim aktorom bardzo dziękujemy za wysiłek włożony w przygotowanie roli,czas spędzony na próbach i doskonały występ na festiwalu.

Duże brawa!

Kompetetni uczniowie

czwartek, 28 marca 2019r.

Uczniowie z klas 2a i 2b realizujący III moduł w projekcie Instytutu Europeistyki UJ pt. „Kompetentni uczniowie” 26 marca wzięli udział w spacerze miejskim na temat pomników i anty-pomników, pustki i przestrzeni poznając dyskurs miejskiej narracji o historii lokalnej i narodowej.

W Berlinie ...

niedziela, 24 marca 2019r.

W dniach 18-20 marca 2019 roku 44 uczniów i 3 nauczycieli naszej szkoły uczestniczyło w wycieczce do Niemiec. Program wycieczki obejmował dwie tematyczne trasy zwiedzania stolicy Niemiec: Berlin historyczny oraz Berlin XX i XXI wieku oraz zwiedzanie Poczdamu. W czasie pobytu w Berlinie zobaczyliśmy między innymi budynek Reichstagu, muzeum pergamońskie, Bramę Brandenburską oraz nowoczesne Sony Center, gdzie każdego roku odbywa się festiwal filmowy Berlinale. W Poczdamie spacerowaliśmy po parku Sanssouci i zwiedziliśmy wnętrza pałacu Cecilienhof, w którym na przełomie lipca i sierpnia 1945 roku odbyła się konferencja poczdamska, podczas której debatowano nad nowym porządkiem w Europie po zakończeniu II wojny światowej. W czasie wolnym każdy mógł skosztować berlińskich specjałów (np. Currywurst), buszować w berlińskich centrach handlowych lub zachwycać się eksponatami licznych berlińskich muzeów.

« < 1 2 3 4 5 6 > »
strona 3 z 75
© 2010 III Liceum Ogólnokształcące
Krzysztof Piskorz