Twoja przeglądarka jest przestarzała, by przeglądać tą stronę wybierz nowsze rozwiązanie.
Spread Firefox Affiliate Button Opera, the fastest and most secure web browser

« < 1 2 3 4 5 6 7 > »

„Komunikacja przez słowo pisane”

poniedziałek, 11 grudnia 2017r.

W siedzibie Instytutu Europeistyki UJ uczniowie klasy 2h uczestniczyli w kolejnych zajęciach projektowych „Kompetentni uczniowie”. Tym razem moduł „Komunikacja przez słowo pisane” poprowadziła red. dr Iwona Reichardt

Chińskie vademecum

poniedziałek, 11 grudnia 2017r.

8 grudnia w siedzibie Instytutu Konfucjusza dr Bogdan Zemanek poprowadził uczniów z grup uczących się języka chińskiego przez zakamarki Sichuanu, prowincji, która kojarzy się przede wszystkim z pyszną i piekielnie ostrą kuchnią, a także z Pandą Wielką, którą śmiało można nazwać narodowym symbolem Chin. Jednakże, ta niezwykła prowincja jest także domem dla wielu mniejszości oraz miejscem, gdzie zapierających dech w piersiach widoków jest pod dostatkiem.

Słuchowisko "Lustra"

sobota, 09 grudnia 2017r.

15 grudnia o godzinie 18 na scenie Stolarnia Teatru Ludowego odbędzie się premiera słuchowiska „Lustra”, które współtworzyły nasze uczennice Julia Mazurkiewicz i Ola Kasperczyk. SERDECZNIE ZAPRASZAMY.

Sukces w badmintonie

czwartek, 07 grudnia 2017r.

6 grudnia reprezentacja szkoły w składzie: KAROL GAŁAN (2G), JAKUB URBANIAK (1F) i PATRYK TALAPKA (2G) wzięła udział w Wojewódzkiej Olimpiadzie Młodzieży w Badmintonie Drużynowym w Bieczu i ostatecznie zajęła IV MIEJSCE w Małopolsce. Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom sukcesu oraz umiejętności i serca do walki w zmaganiach z wymagającymi przeciwnikami.

Konsultacje dla Rodziców

środa, 06 grudnia 2017r.

Serdecznie zapraszamy na konsultacje, które odbędą się 11 grudnia 2017r. o godzinie 18:00.

Zebranie Rady Rodziców

środa, 06 grudnia 2017r.

Serdecznie zapraszamy na zebranie Rady Rodziców, które odbędzie się 11 grudnia 2017 r. o godzinie 18:00.

„Przez wspólną przeszłość ku teraźniejszości”

wtorek, 05 grudnia 2017r.

Kolejne klasy, tym razem 1D i 1F, uczestniczyły w realizacji projektu Muzeum Auschwitz pod nazwą „Przez wspólną przeszłość ku teraźniejszości” w ramach obchodów 75 rocznicy Aktion Reinhardt i Zagłady Żydów polskich. Program obejmował zajęcia warsztatowe w Centrum Żydowskim w Oświęcimiu oraz wizytę w Miejscu Pamięci Auschwitz.

Gwiazdka dla zwierzaka

poniedziałek, 04 grudnia 2017r.

Jeszcze do środy 6 grudnia trwa "Gwiazdka dla Zwierzaka". Na kiermaszu można znaleźć moc pyszności i rzeczy różnych oraz oraz wziąć udział w loterii fantowej, z której całkowity dochód przekazany zostanie Krakowskiemu Schronisku i stowarzyszeniu Dog Rescue. Równocześnie jest prowadzona zbiórka karmy, posłań i pledów, tak aby pomóc przetrwać zimę zwierzętom bezdomnym. Dary prosimy zostawiać przy dyżurnym na 1 piętrze.

W Instytucie Konfucjusza …

niedziela, 03 grudnia 2017r.

Paryż Wschodu, Królowa Orientu... W przeciągu lat Szanghaj zyskał sobie wiele przydomków opisujących jego piękno. Choć w szybko modernizujących się Chinach można znaleźć wiele dynamicznie rozwijających się miast, to jednak Szanghaj wciąż pozostaje wzorem nowoczesności. W ramach cyklu "Chińskie Vademecum", uczniowie uczący się języka chińskiego w naszej szkole, uczestniczyli w siedzibie Instytutu Konfucjusza w Krakowie w wykładzie "Potencjał turystyczny Szanghaju", który poprowadził dr Michał Lubina.

Debatujemy ...

środa, 29 listopada 2017r.

Drużyna debatantów z III LO w składzie Roksana Caba, Mateusz Czerniak, Sebastian Ptasznik, Krzysztof Zięba 27.11.2017 wzięła udział w regionalnym Turnieju Debat Oksfordzkich RODEH w Katowicach.Debaty toczyły się na trudno debatowalne i kontrowersyjne tematy historyczne np. " Powstania śląskie w latach 1919–1921 negatywnie wpłynęły na stosunek państw Ententy do sprawy polskiej w dobie kształtowania się granic państwa polskiego." ; "Doświadczenia historyczne w XX w. powinny wpływać na główne kierunki polityki europejskiej." Nasi reprezentanci zakończyli turniej z podniesionym czołem zdobywając drugie miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Gramy o złoto

wtorek, 28 listopada 2017r.

28 listopada piłkarki ręczne naszej szkoły rozegrały w półfinałach trzy kolejne mecze i wywalczyły udział w Finale Krakowskiej Olimpiady Młodzieży, w którym zagrają 4 najlepsze licea Krakowa. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za sukces w finale.

Komunikuj komunikatywnie

wtorek, 28 listopada 2017r.

28 listopada w siedzibie Instytutu Europeistyki UJ w Przegorzałach odbyły się kolejne zajęcia warsztatowe dla uczniów klasy 2h. Tym razem tematem zajęć była komunikacja niewerbalna.

VII Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera

wtorek, 28 listopada 2017r.

Szanowna Społeczności Trójki

W Trójce rusza kolejna już świąteczna zbiórka dla żołnierzy-weteranów w ramach VII Bożonarodzeniowej Paczki dla Bohatera. Przedsięwzięcie jest inicjatywą społeczną, która ma na celu wsparcie Polaków, którzy walczyli o wolność i niepodległość Polski w formacjach Wojska Polskiego, podziemnych organizacjach ruchu oporu i byłych więźniów niemieckich obozów koncentracyjnych i stalinowskich łagrów.

Tak jak w latach poprzednich chcemy w ten sposób choć trochę pomóc kombatantom. Z doświadczenia wiemy, że taka pamięć i pomoc z Waszej i naszej strony jest dla Nich niezmiernie ważna i potrzebna, a radość jaką sprawiają im odwiedziny, życzenia, rozmowy, kartki i paczki jest nie do opisania.

W paczce mogą znaleźć się produkty z długim terminem przydatności:
- herbata, kawa, słodycze, kasza, konserwy, ryż, warzywa i owoce w puszkach etc.
- artykuły chemiczne i kosmetyczne: płyny do kąpieli, mycia naczyń, proszki do prania, mydła, szampony, etc.

Ponadto zapraszamy wszystkich do napisania życzeń na kartkach świątecznych (są u prof. Ewy Czadowskiej). Z tych dowodów pamięci kombatanci cieszą się najbardziej - najważniejsze są życzenia i dobre słowo, paczki są dla Nich na drugim planie. Zbiórka w Trójce trwa od 27 listopada do 13 grudnia 2017 roku. W tym roku dary gromadzimy w bibliotece. Wolontariusze i żołnierze w polskich mundurach wspólnie z przyjaciółmi wręczą paczki i życzenia Kombatantom. Mamy nadzieję, że nasz apel, tak jak w latach poprzednich, nie pozostanie bez odpowiedzi - sprawmy aby Święta Bożego Narodzenia były wyjątkowe i radosne dla Ludzi, którzy walczyli o Polskę.

Organizatorzy: Ewa Czadowska, Barbara Szopińska, Małgorzata Janczur, Joanna Murzyn, Antoni Downar, Andrzej Górniak.

Konkurs "Piękne zaczytanie" rozstrzygnięty

poniedziałek, 27 listopada 2017r.

W kategorii PLAKAT pierwsze miejsce zajęła KARINA BASIURA z 1b, drugie miejsce ex aequo NATALIA MIETŁA z 2e i KAMILA DUDA z 3c. W kategorii FOTOGRAFIA pierwsze miejsce zajęła NATALIA NOWAK z 2g a drugie ex aequo JUSTYNA GAUDYN z 2h oraz MARCIN SKIBA z 3c. Natomiast NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI zdobyła KARINA BASIURA z 1b. Wszystkim nagrodzonym serdecznie GRATULUJEMY.

Konkurs "PRoLog – wstęp do PRL-u."

poniedziałek, 27 listopada 2017r.

22.11.2017 w Muzeum PRL-u w Krakowie odbyła się trzecia edycja Konkursu "PRoLog – wstęp do PRL-u". Uczestniczyło w nim 16 szkół średnich z Krakowa i okolic.

Miło nam donieść, że reprezentacja III LO "Brygada Remontowa" w składzie: Anna Strączek 2a, Mikołaj Bzdyra 2a, Bartosz Nerć 3h i Piotr Smoleń 3h zajęła w nim I miejsce.

Drużyny za zadanie miały napisać test z wiedzy o latach 70. XX wieku i przedstawić scenkę dotyczącą tej dekady. Nasi uczniowie zaprezentowali bardzo ciekawą miniaturę teatralną "Randka" autorstwa Bartosza Nerć i uzyskali jako grupa najwięcej punktów z testu (na 60 uczestników najlepiej rozwiązał test Mikołaj Bzdyra). Tym samym już drugi rok uczniowie III Liceum mogą się szczycić tytułem najlepszych znawców PRL-u.

Gratulujemy!

« < 1 2 3 4 5 6 7 > »
strona 4 z 64
© 2010 III Liceum Ogólnokształcące
Krzysztof Piskorz