Twoja przeglądarka jest przestarzała, by przeglądać tą stronę wybierz nowsze rozwiązanie.
Spread Firefox Affiliate Button Opera, the fastest and most secure web browser

« < 1 2 3 4 5 6 7 > »

NABOJ 2019

niedziela, 24 marca 2019r.

22 marca, już po raz piąty, gościliśmy w murach Trójki, międzynarodowy konkurs matematyczny NABOJ. Jak zwykle emocje rosły z każdą minutą, żeby pod koniec osiągnąć apogeum matematycznego chaosu.

Zapraszamy na relację na naszym fanpage'u.

Gratulacje

sobota, 23 marca 2019r.

Miło nam poinformować, że Katarzyna Gromadzka z klasy 3D i Natalia Pachoł z klasy 3H zostały laureatkami XXIII Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim i są już posiadaczkami indeksów Uniwersytetu.

Serdecznie gratulujemy!

Najlepsze w finale ...

środa, 20 marca 2019r.

20 marca w hali Com Com Zone odbyły się rozgrywki finałowe I ligi piłki siatkowej dziewcząt w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży. Po pełnym emocji półfinale z XIII LO i wyrównanym i emocjonującym finale z VII LO nasze siatkarki po raz trzeci z kolei zdobyło I miejsce w I lidze piłki siatkowej dziewcząt w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży.

Serdecznie Gratulujemy sukcesu!!!

Wyróżnienie na Gali Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej

wtorek, 19 marca 2019r.

16 marca w C.H. Serenada odbyła się gala V Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej. Nasza uczennica Karolina Szczurowska z kl. 1c pokonała ponad 200 uczestników, żeby zakwalifikować się do sobotnich przesłuchań. Podczas gali brawurowo wykonała piosenkę Christiny Aguilery "Something's got a hold on me" i zdobyła wyróżnienie. A Irek Jakubek z radia RMF MAXXX powiedział, że scena ją kocha.

Wyjazd do Londynu - zebranie

poniedziałek, 18 marca 2019r.

21 marca (czwartek) o godz. 17.30 w sali nr 2 odbędzie się zebranie z Rodzicami uczniów, wyjeżdżających do Londynu. Jest to ostateczny termin podania nr paszportu i jego daty ważności.

Zebranie dla uczniów odbędzie się w środę 27 marca na dużej przerwie w sali 114.

Amerykanie w Trójce

niedziela, 17 marca 2019r.

14 marca w naszej szkole gościliśmy grupę młodzieży ze stanu Missisipi w USA wraz z ich nauczycielami i opiekunami. Było to fantastyczne spotkanie finalizujące nasz półroczny projekt Pen Pals, w ramach którego uczniowie naszego liceum doskonalili umiejętności pisania listów w języku angielskim oraz ćwiczyli język mówiony w trakcie zajęć American conversation classes. Oprócz świetnej zabawy tanecznej, występów wokalnych i przedstawienia teatralnego, mogliśmy również uczestniczyć w prezentacjach multimedialnych i quizie przygotowanych przez naszych uczniów.

Mamy nadzieję, iż nawiązane przyjaźnie będą trwały nadal, a nasza współpraca zaowocuje kolejnym projektem w przyszłym roku.

Polak Węgier dwa bratanki ...

czwartek, 14 marca 2019r.

14 marca uczniowie klas 3 a i h, mający rozszerzony program wiedzy o społeczeństwie, mogli wysłuchać w naszych murach wykładów dr hab Tadeusza Kopysia z Instytutu Europeistyki UJ poświęconych powstaniu węgierskiemu w 1956 roku oraz polityce zagranicznej Węgier po od 1918 do chwili obecnej z uwzględnieniem relacji polsko-węgierskich.

Mamy finał ...

poniedziałek, 11 marca 2019r.

Przez cztery dni 7-10.03 2019 w Poznaniu, odbywały się eliminacje do Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich. Miło nam poinformować,że po pełnych emocji debatach nasza reprezentacja w składzie : Katarzyna Belska, Julia Policht, Filip Pyrczak i Julia Malik awansowała do rozgrywek finałowych. Razem z nami Małopolskę reprezentować będą I, II , IV, V i VIII LO.

Gratulujemy!

Gratulacje

środa, 06 marca 2019r.

Miło nam poinformować, że uczeń klasy 3g Adrian Gacek przeszedł do ogólnopolskiego etapu Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w finale.

Debatuj z Sercem

poniedziałek, 04 marca 2019r.

W dniach 2-3 marca 2019 w Zabrzu odbył się II Charytatywny Turniej Debat Oksfordzkich DEBATUJ z SERCEM.

Naszą szkołę reprezentowały trzy zespoły. Kardiolodzy(w składzie: Szymon Grabiasz, Filip Gruszczak,Gabriela Bylica, Julia Malik) podbili serca Jurorów i widowni choć nie udało im się wyjść z "Grupy Śmierci". Przegrali z drużyną,która zdobyła II miejsce w turnieju. Zespół Zwinne koty Głaskane po Brzusiu (w składzie: Julia Policht, Jakub Musiał,Filip Pyrczak, Mateusz Krawczyk) doszły do ćwierć finału. Julia Polich została czwartą najlepszą mówczynią turnieju na 56 mówców. Zespół AmOrki (w składzie: Monika Ryszawy, Adam Gajda, Małgorzata Janczur, Gabriela Kolaszyńska) doszedł do ćwierć finału przegrywając również ze zdobywcami II miejsca.

Na rzecz dzieci po przeszczepie serca przekazaliśmy zebrane podczas szkolnej akcji charytatywnej pieniądze.

American Conversation Classes

poniedziałek, 04 marca 2019r.

Nasza szkoła od kilku miesięcy bierze udział w międzynarodowym programie Pen Pals. W ramach tego projektu uczniowie wymieniają listy z rówieśnikami ze Stanów Zjednoczonych. Od zeszłego tygodnia gościmy młodzież i nauczycieli z USA, co daje wspaniałą okazję do przeprowadzenia American Conversation Classes. Uczniowie mają możliwość sprawdzenia i doskonalenia swoich umiejętności językowych w bezpośrednim z native speakerami.

III edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym "Wybieram Wybory"

środa, 27 lutego 2019r.

26 lutego br. nasi uczniowie wzięli udział w etapie szkolnym III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym "Wybieram Wybory" zorganizowanego przez Państwową Komisję Wyborczą wraz z Krajowym Biurem Wyborczym. Ci, którzy zostaną zakwalifikowani do etapu wojewódzkiego, będą pisali esej na jeden z trzech tematów: „System proporcjonalny a system większościowy – wady i zalety”, „Gwarancje zasady bezpośredniości wyborów w Kodeksie wyborczym” lub „Wybory do Parlamentu Europejskiego – organizacja i przebieg”.

Pożegnanie

piątek, 22 lutego 2019r.

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pani Marii Ziętary - wieloletniej wicedyrektor i nauczycielki biologii w naszym liceum.

Msza Święta Żałobna zostanie odprawiona we środę 27 lutego 2019 r. o godzinie 12:00 w kościele. Św. Maksymiliana Marii Kolbego na os. Tysiąclecia 86.

Ostatnie pożegnanie odbędzie się tego samego dnia o godzinie 13:30, na cmentarzu parafialnym w Zielonkach.

Społeczność III Liceum Ogólnokształcącego

Kompetetni uczniowie

czwartek, 21 lutego 2019r.

18 lutego uczestnicy projektu "Kompetentni uczniowie" odkrywali wraz z trenerami z Europe4Youth społeczny aspekt twórczości. Oznaczało to analizę dzieł różnych epok pod kątem ich osadzeniu w swoich czasach i warunkach społecznych, a także ocenę wpływu dzieł sztuki na rzeczywistość. Dyskutowano sztukę zaangażowaną społecznie, a zwieńczeniem zajęć był mini-wywiad z przechodniami na wybrane przez uczniów tematy, jakie uważają za ważne dla swojego pokolenia.

Amatorska I Liga SKS Piłki Siatkowej

czwartek, 07 lutego 2019r.

6 lutego reprezentacja piłki siatkowej chłopców zakończyła sezon rozgrywek Turnieju Kwalifikacyjnego na zaszczytnym IV miejscu. W rozgrywkach wzięło udział 15 drużyn, złożonych wyłącznie z zawodników amatorów, reprezentujących krakowskie szkoły ponadgimnazjalne. Serdecznie dziękujemy całej drużynie za uczestnictwo w rozgrywkach i godne reprezentowanie szkoły. Szczególnie dziękujemy uczniom klas III, którzy zagrali mecze po raz ostatni jako reprezentanci III LO.

Skład drużyny: 3f - Mateusz Polowiec 3c - Mateusz Zych, Bartek Czekaj 3g - Kuba Sańka, Karol Gałan, Patryk Talapka 2f - Kuba Urbaniak 1f - Łukasz Nowak, Łukasz Smółka, Miłosz Wojtyga

« < 1 2 3 4 5 6 7 > »
strona 4 z 75
© 2010 III Liceum Ogólnokształcące
Krzysztof Piskorz