Twoja przeglądarka jest przestarzała, by przeglądać tą stronę wybierz nowsze rozwiązanie.
Spread Firefox Affiliate Button Opera, the fastest and most secure web browser

« < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Zmień perspektywę

wtorek, 13 czerwca 2017r.

9 czerwca klasa 1E uczestniczyła w warsztatach dotyczących relacji młodych ludzi z osobami niepełnosprawnymi. Scenariusz zajęć powstał w ramach projektu „Zmień perspektywę”, który dąży do poprawy komunikacji osób z niepełnosprawnościami z otoczeniem oraz zwiększenia komfortu ich codziennego życia. Jego głównym celem jest zwiększenie wśród uczniów/uczennic wrażliwości oraz empatii w stosunku do osób z niepełnosprawnościami oraz nabycie kompetencji z zakresu komunikacji z osobami z niepełnosprawnością ruchu, wzroku, słuchu oraz intelektualną.

Z Wysokiego do Pekinu

poniedziałek, 12 czerwca 2017r.

Miło na poinformować, że uczennice klasy 1C Klaudia Gerlach i Daria Wcisło zakwalifikowały się na obóz organizowany przez Pekiński Uniwersytet Języków Obcych (Beiwai) w dniach 16-25 lipca 2017 w stolicy Państwa Środka – Pekinie. Klaudia i Daria wraz z rówieśnikami z innych krajów europejskich, m. in. Austrii, Bułgarii i Wielkiej Brytanii będą brały udział w warsztatach poświęconych różnym aspektom kultury chińskiej oraz zajęciach z języka chińskiego. Będą też zwiedzać najważniejsze zabytki Pekinu i okolic. Jako reprezentanci Polski będą również miały okazję przygotować krótki program z elementami kultury polskiej, a następnie zaprezentować go wszystkim uczestnikom międzynarodowego obozu.

Zebrania dla rodziców

środa, 07 czerwca 2017r.

Rodziców wszystkich klas zapraszamy na zebrania 12 czerwca 2017 (poniedziałek), na godzinę 18,00.

"Przez wspólną przeszłość ku teraźniejszości"

środa, 07 czerwca 2017r.

Kolejna klasa, tym razem 1D, uczestniczyła w projekcie Muzeum Auschwitz "Przez wspólną przeszłość ku teraźniejszości". Uczniowie wzięli udział w warsztatach przygotowanych na podstawie wystawy Oszpicin. Historia żydowskiego Oświęcimia. w Centrum Żydowskim w Oświęcimiu. Następnym elementem programu była wizyta w Miejscu Pamięci Auschwitz. Po zwiedzaniu wystawy głównej i przerwie obiadowej, uczniowie udali się na podsumowanie wizyty - warsztaty w Sali Refleksji w bloku nr 27, gdzie wykorzystując materiały multimedialne, uczestnicy projektu zastanawiali się nad najważniejszymi pytaniami, które stawiane są dziś na temat historii Auschwitz i Holokaustu.

Pożegnanie

piątek, 02 czerwca 2017r.

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci pani Anieli Korabik - wieloletniej profesorki języka rosyjskiego w naszym liceum. Msza Święta Żałobna zostanie odprawiona we wtorek, 6 czerwca 2017 r. o godzinie 13:40 w kaplicy na cmentarzu Rakowickim.
Społeczność III Liceum Ogólnokształcącego

Zaczytani

piątek, 02 czerwca 2017r.

Szanowni Państwo,

jeszcze raz dziękujemy za zaangażowanie, wsparcie Wielkiej Zbiórki Książek.

To dzięki Państwu akcja osiągnęła sukces. W załączniku przesyłam oficjalne podziękowanie.

Pozdrawiam

Barbara Szopińska

Adopcja rodziny w Sudanie Południowym

piątek, 02 czerwca 2017r.

Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej podaje, że skala klęski głodu w Sudanie Południowym jest porażająca. Tym bardziej, że ofiarami najczęściej są dzieci. Wygląda na to, że głód w tym roku będzie najgorszy od 1984 roku czyli od ponad trzydziestu lat.

Według danych ONZ śmierć głodowa grozi około 20 milionom ludzi z czterech krajów: Jemenu, Nigerii, Sudanu Południowego i Somalii. Pomocy potrzebują głównie dzieci.

Minimalna miesięczna kwota pomocy dla jednej rodziny (wraz z kosztami operacyjnymi) to 73,50 USD czyli około 300 zł. Wysokość całkowitej pomocy dla jednej rodziny przez cztery miesiące to 1200 zł.

Kwota ta wystarczy na zakup na lokalnym rynku: 50 kg sorgo (zboża na mąkę), 5 kg cukru, 4 litrów oleju oraz 5 kg fasoli (niezbędnego źródło białka). To dokładnie taka sama ilość produktów, jaka dostarczana jest głodującym przez agencję ONZ – Światowy Program Żywnościowy (WFP).

Zgłosiłam naszą szkołę do adopcji takiej rodziny. W szkole są łącznie 622 osoby, miesięczna kwota dla każdego z nas to 0,48 złotych czyli cztery miesiące to 1,93. Serdecznie proszę każdego z Was o przyłączenie się do adopcji.

Szanowni Państwo,

zbiórkę rozpoczynamy jutro, pieniądze muszą być zebrane jak najszybciej i przekazane na konto wskazane przez Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej. Proszę o wpłaty do skarbników samorządów klasowych uczniów, którzy następnie przekażą je do pedagoga szkolnego. Bardzo serdecznie dziękuję za każdy grosz wsparcia.

Z uszanowaniem

Ewa Czop

Sukcesy sportowe Trójki

czwartek, 01 czerwca 2017r.

W dniu 31 maja 2017 r. reprezentacja dziewcząt III LO zajęła II miejsce w Szkolnej Korespondencyjnej Lidze LA (Krakowska Olimpiada Młodzieży). W tym samym dniu reprezentacja III LO chłopców w piłce nożnej zdominowała rozgrywki turniejowe na Uniwersytecie Ekonomicznym wygrywając w finale z VII LO.

Szczególne gratulacje i podziękowania należą się tegorocznym maturzystom którzy niestety po raz ostatni wystąpili w trykotach III LO. Przez trzy lata godnie reprezentowali barwy Trójki zapisując się na kartach historii naszej szkoły.

Gratulujemy!

środa, 24 maja 2017r.

Dnia 22.05.2017 reprezentacja III LO wywalczyła złote medale w prestiżowym turnieju piłki nożnej halowej w ramach XVII Festiwalu Nauki i Sztuki w Krakowie.
W finałach, które odbyły się w TAURON ARENIE nasi piłkarze pokonali w meczu półfinałowym II LO 2-1 po bramkach Jakuba Mazura i Stanisława Pomykacza. Po zaciętym meczu finałowym z VII LO ( 1-1) bramka Szymon Hajduk o zwycięstwie w turnieju zadecydował konkurs rzutów karnych wygrany przez III LO 3-2 !!!!
Organizatorzy docenili również naszych zawodników i tak oto Michał Wiśniewski został zawodnikiem turnieju, a najlepszym bramkarzem Krystian Stanecki.

Naboj 2017

piątek, 12 maja 2017r.

Chociaż Międzynarodowy Turniej Matematyczny "Naboj 2017" już za nami, to wszystkich zainteresowanych, a w szczególności wszystkich matematyków, których gościliśmy na turnieju w naszej szkole zapraszamy do obejrzenia , filmu z zawodów.

"Wszyscy jesteśmy ludźmi, czyli o trudnej sztuce tolerancji"

poniedziałek, 08 maja 2017r.

25 kwietnia gościliśmy w murach Trójki dr. hab. Dariusza Niedźwieckiego, dyrektora Instytutu Europeistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, który wygłosił wykład „Wszyscy jesteśmy ludźmi, czyli o trudnej sztuce tolerancji”. Czym jest tolerancja? Jak powstają stereotypy? to niektóre z problemów, nad którymi zastanawialiśmy się razem.

Spotkanie środowe w Instytucie Fizyki UJ

piątek, 28 kwietnia 2017r.

Nasza szkoła systematycznie współpracuje z Instytutem Fizyki UJ. W ubiegłą środę 26 kwietnia uczniowie z klas 2f i 1f obejrzeli demonstracje na temat fal dźwiękowych. Przychodzimy nawet o kulach :). Kolejne spotkanie już za dwa tygodnie.

Dołącz do nas!

Pożegnianie klas trzecich

piątek, 28 kwietnia 2017r.

W dniu dzisiejszym żegnamy naszych abiturientów. Dziękując Wam za to co wnieśliście w mury naszej szkoły życzymy Wam samych sukcesów na najbliższej maturze oraz w całym waszym życiu.

Powodzenia! Będziemy o was pamiętać!

Po Dniu Otwartym...

wtorek, 25 kwietnia 2017r.

Wszystkim Gimnazjalistom, którzy tak tłumnie odwiedzili naszą szkołę serdecznie dziękujemy i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Zebranie dla rodziców uczniów klas trzecich

piątek, 21 kwietnia 2017r.

Serdecznie zapraszamy rodziców uczniów klas trzecich na zebranie z dyrekcją oraz wychowawcami w dniu 24 kwietnia 2017 r. na godzinę 17:30 .

« < 1 2 3 4 5 6 7 > »
strona 4 z 60
© 2010 III Liceum Ogólnokształcące
Krzysztof Piskorz