Twoja przeglądarka jest przestarzała, by przeglądać tą stronę wybierz nowsze rozwiązanie.
Spread Firefox Affiliate Button Opera, the fastest and most secure web browser

« < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Aurea Dicta

czwartek, 21 czerwca 2018r.

Tegoroczny Konkurs Debat Oksfordzkich "Aurea Dicta" przeszedł do historii. W zaciętym pojedynku finałowym drużyna klasy 1B obroniła tezę: Piękno zbawi świat. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i wysoki poziom debat i zapraszamy do Trójkowego Koła Debatantów.

Why don't you visit GB this summer?

środa, 20 czerwca 2018r.

W ostatni wtorek roku szkolnego uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w lekcji otwartej poświęconej kulturze brytyjskiej, w trakcie której mieli okazję zapoznać się z ciekawostkami dotyczącymi historii i tradycji tego regionu. Wszyscy świetnie się bawiliśmy przy rozwiązywaniu quizów, śpiewaniu piosenek oraz rywalizowaniu w grze kahoot. Było to ciekawe zakończenie zajęć języka angielskiego.

Why don't you visit GB this summer? :)

Tydzień Kultury Krajów Romańskich

wtorek, 19 czerwca 2018r.

W dniach 11 - 17.06 w naszej Szkole, wzorem poprzednich lat, odbył się Tydzień Kultury Krajów Romańskich. Tym razem pod znakiem geograficznych i kulinarnych ciekawostek z Francji, Włoch i Hiszpanii. Uczniowie grup języka włoskiego tworzyli mapki regionów, które zostały następnie wykorzystane w grze terenowej, sprawdzającej nie tylko znajomość geografii, ale także ortografii. Zorganizowali także Kwadrans z kulturą włoską, podczas którego można było m.in. dokonać degustacji tramezzini oraz włoskiego deseru tiramisui posłuchać popularnych włoskich piosenek. Na lekcjach języka hiszpańskiego poświęconych tradycjom kulinarnym nie zabrakło quizów, prezentacji no i oczywiście warsztatów tworzenia i konsumowania polsko-hiszpańskich tapas.

Konkurs Baltie 2018

poniedziałek, 18 czerwca 2018r.

Z radością informujemy że Monika Etrych, uczennica klas 1f zajęła 8 miejsce w finale międzynarodowego konkursu programistycznego Baltie 2018.

Gratulujemy!

W oczekiwaniu na wakacje

piątek, 15 czerwca 2018r.

Aby przekonać się jak to będzie na wakacjach, które zbliżają się wielkimi krokami, klasa 1f udała się do Zatora, aby przetestować urządzenia miejscowego parku rozrywki ...

Dzień geografii

czwartek, 14 czerwca 2018r.

14 czerwca, uczniowie naszej szkoły postarali się przybliżyć walory turystyczne wybranych regionów Polski poprzez degustację regionalnych potraw a dochód z ich zakupu wsparł organizację "Dzieło Pomocy Dzieciom", która dba o letni wypoczynek dzieci z domów dziecka.

III Turniej Debat Historycznych

środa, 13 czerwca 2018r.

W finale III Turnieju Debat Historycznych Instytutu Pamięci Narodowej, który odbył się w dniach 12-13 czerwca w Instytucie Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego, w którym uczestniczyło 16 zespołów wyłonionych spośród 104, które rywalizowały w 14 turniejach regionalnych nasza drużyna w składzie:Roksana Caba, Krzysztof Zięba, Mateusz Czerniak i Sebastian Ptasznik przygotowywana pod czujnym okiem prof. Małgorzaty Janczur zajęła V miejsce.

Serdecznie gratulujemy!

Podziękowania

poniedziałek, 11 czerwca 2018r.

Szanowni Państwo,

chciałabym bardzo serdecznie podziękować za ogromną pracę i wysiłek, które włożyli Państwo w udział w Wielkiej Zbiórce Książek! Szczególne podziękowania chciałabym również przekazać dzieciom, które zaangażowały się w nasze wspólne działania.

Gdyby nie Państwo nie udałoby nam się zebrać tylu wspaniałych książek, które przekażemy małym i dużym pacjentom.

Tegoroczna Wielka Zbiórka Książek wyszła naprawdę świetnie. MAMY REKORD

Wspólnie zebraliśmy : 510 152 książki. W ciągu pięciu lat przekroczyliśmy magiczną barierę miliona i łącznie zebraliśmy:1 170 152 książki a zbierało z nami 2 131 punktów. Dziękujemy wszystkim punktom zbiórek i tym którzy oddali książki. Jesteście najlepsi.

Olga Skarżyńska Fundacja Zaczytani.org

Podróżujemy ...

niedziela, 10 czerwca 2018r.

W dniach 9-11 czerwca klasa 1d przebywa na wycieczce na Węgrzech. Jesteśmy zmęczeni, ale szczęśliwi. Budapeszt nas oczarował. A to jeszcze nie koniec niespodzianek! Do zobaczenia w Krakowie!

Tydzień konstytucji

czwartek, 07 czerwca 2018r.

W ramach V Tygodnia Konstytucji uczniowie klas 1b i 1c uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez adwokata i radcę prawnego a poświęconych roli i znaczeniu Konstytucji w codziennym życiu obywatela.

Escape Room

wtorek, 05 czerwca 2018r.

4 czerwca uczniowie grupy 2ar1 wzięli udział w grze edukacyjnej. Zamknięci, w zespołach 4 osobowych, w pokojach, rozwiązywali zagadki z dziedziny matematyki, fizyki i logiki oraz geografii wszystko po to, aby złamać kod i wydostać się w określonym czasie. Wskazówki i informacje podane były w języku angielskim.

Dzieło Pomocy Dzieciom

środa, 30 maja 2018r.

30 maja 2018 r. odbyła się akcja charytatywna „Zbieramy na dzieciaki, sprzedając przysmaki”. Tego dnia uczniowie z grupy lektoratowej (2AR13) prowadzili zbiórkę na rzecz organizacji „Dzieło Pomocy Dzieciom”. Zgromadzone środki zostaną przekazane fundacji, która organizuje letni wypoczynek dla dzieci z domów dziecka i rodzin zastępczych. Podczas zbiórki sprzedawali przysmaki oraz zapraszali na pyszną kawę,tosty i inne przekąski.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie inicjatywy!

Warsztatowo...

niedziela, 20 maja 2018r.

17 maja uczniowie klasy 2h w ramach projektu Instytutu Europeistyki UJ uczestniczyli na terenie Muzeum Galicja w warsztatach poświęconych komunikacji w społeczeństwie wielokulturowym.

Na koncercie

czwartek, 17 maja 2018r.

W ramach "Klubu Wyspiańskiego" tym razem uczniowie klas pierwszych i drugich spotkali się 9 maja w Teatrze Słowackiego, aby uczestniczyć w koncercie poświęconym autorowi "Wesela".

Gratulacje

poniedziałek, 14 maja 2018r.

12 maja 2018 rozśpiewany uczeń naszej szkoły IGOR MAJERCZAK z klasy 2h zajął 3 miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Francuskiej na Słowacji.

Gratulujemy i dziękujemy, Igorze, nie po raz pierwszy i na pewno nie ostatni!

« < 1 2 3 4 5 6 7 > »
strona 4 z 70
© 2010 III Liceum Ogólnokształcące
Krzysztof Piskorz