Twoja przeglądarka jest przestarzała, by przeglądać tą stronę wybierz nowsze rozwiązanie.
Spread Firefox Affiliate Button Opera, the fastest and most secure web browser

« < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Trójkowy konkurs stroików

środa, 19 grudnia 2018r.

18 grudnia odbył się tradycyjny już Trójkowy Konkurs Stroików Bożonarodzeniowych. Konkurencja była duża a walka o głosy zażarta.Wyniki konkursu stroików dla klas I i II: I miejsce - kl. I d II miejsce - kl. I f III miejsce - kl. II e.

Wszystkim klasom dziękujemy za twórcze zaangażowanie!

"Przerwane dzieciństwo"

poniedziałek, 17 grudnia 2018r.

Dzięki stałej współpracy Trójki z Centrum Dokumentacji Zsyłek, Wypędzeń i Przesiedleń Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie również w tym roku uczniowie wszystkich klas pierwszych uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych "Przerwane dzieciństwo" poświęconych losom Polaków wywiezionych w czasie II wojny światowej w głąb Związku Radzieckiego.

Małopolska Chmura Edukacyjna

czwartek, 13 grudnia 2018r.

W ramach unijnego projektu "Małopolska Chmura Edukacyjna" młodzież naszej szkoły uczestniczyła w weekendowych warsztatach naukowych, które odbywały się w dniach 30.11 - 2.12 w Krakowie oraz 7.12 - 9.12 w Tarnowie. Uczniowie klas 1-3 brali udział w zajęciach laboratoryjnych na wyższych uczelniach w ramach obszarów: biologia, chemia, matematyka, język angielski, język niemiecki. Wcielili się w role młodych naukowców, realizując powierzone im przez kadrę naukową zadania. Posługiwali się sprzętem najwyższej klasy, samodzielnie wykonywali i barwili preparaty, dokonywali obserwacji

Projekt Pen Pals

poniedziałek, 10 grudnia 2018r.

Za nami kolejne spotkanie, tym razem świąteczne. W trakcie warsztatów mieliśmy okazję porozmawiać o tradycjach świątecznych oraz poćwiczyć swoje umiejętności wokalne śpiewając Silent Night oraz The Twelve Days of Christmas.

Zapraszamy na kolejne spotkanie z Amerykanami 7 i 12.01.2019

MERRY CHRISTMAS!

W Pracowni Fizycznej UJ

piątek, 07 grudnia 2018r.

6 grudnia grupa uczniów klasy 3 G, mających rozszerzoną fizykę, uczestniczyła w I Pracowni Fizycznej Uniwersytetu Jagiellońskiego, w zajęciach laboratoryjnych, gdzie wykonywała ćwiczenie "Wyznaczanie ciepła topnienia lodu".

Mikołajkowy Turniej Piłkarski

czwartek, 06 grudnia 2018r.

Ach co to był za dzień. Na trybunach dopingujący uczniowie a na płycie boiska szalejący, wśród piłkarzy, Św. Mikołaj. Taki dzień zdarza się tylko raz w Trójce, kiedy toczą się rozgrywki Mikołajkowego Turnieju Piłkarskiego. Wszystkim dziękujemy za włożone serce w walkę a zwycięzcom,czyli klasie 3 E serdecznie gratulujemy. Do zobaczenia za rok.

Konsultacje dla Rodziców

środa, 05 grudnia 2018r.

Serdecznie zapraszamy na konsultacje, które odbędą się 10 grudnia 2018 r. o godzinie 18:00.

Zebranie Rady Rodziców

środa, 05 grudnia 2018r.

Serdecznie zapraszamy na zebranie Rady Rodziców, które odbędzie się w poniedziałek (10 grudnia 2018 r.) o godzinie 18:00.

Tydzień Konstytucji

wtorek, 04 grudnia 2018r.

W ramach VI edycji Tygodnia Konstytucji uczniowie klas 2a,b i 3a uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych poświęconych prawu Unii Europejskiej.

W Galerii Sztuki ...

sobota, 01 grudnia 2018r.

Po wizycie w galerii malarstwa Zdzisława Beksińskiego (NCK) przyszła pora na bardziej tradycyjną odsłonę sztuki. Tym razem klasa 3h oraz grupa uczniów przygotowujących się do matury rozszerzonej (3rAH) podziwiały obrazy mistrzów w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w krakowskich Sukiennicach. Wyzwaniem były zadania, przy których wykonaniu maturzyści musieli wykorzystać wiedzę z pogranicza literatury i sztuki.

Krakowska Olimpiada Młodzieży

sobota, 01 grudnia 2018r.

30 listopada w hali Com Com Zone odbyły się półfinałowe spotkania piłkarzy ręcznych w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży. W spotkaniach tych nasi zawodnicy pokonali zespoły XII LO, HTS-u oraz LO Marcina GORTATA. Trzy zwycięstwa dały III LO awans z pierwszego miejsca do rozgrywek finałowych, które odbędą się już w najbliższą środę 05.12.2018.

Serdecznie gratulujemy!

Program DSD

środa, 21 listopada 2018r.

W dniach 16-18 listopada uczniowie klas trzecich, którzy realizują program języka niemieckiego przygotowujący do egzaminu DSD, przebywali na obozie językowym w Rabce. Obóz został w całości sfinansowany przez ZfA (Niemiecka Centrala Szkolnictwa Zagranicznego)

Projekt Pen Pals

niedziela, 18 listopada 2018r.

W czwartek 15 listopada młodzież uczestnicząca w Projekcie Pen Pals brała udział w warsztatach językowych prowadzonych przez Amerykanów. Były to pierwsze z kilku spotkań mające na celu podniesienie umiejętności posługiwania się językiem mówionym.

Zapraszamy na kolejne warsztaty w grudniu - 3 i 6.12.2018 !

Paczka dla Bohatera w Trójce

piątek, 16 listopada 2018r.

Szanowna Społeczności Trójki

Po raz czwarty w Trójce rozpoczynamy świąteczną zbiórkę dla żołnierzy-weteranów w ramach VIII Bożonarodzeniowej Paczki dla Bohatera. Przedsięwzięcie jest inicjatywą społeczną, która ma na celu wsparcie Polaków, którzy walczyli o wolność i niepodległość Polski w formacjach Wojska Polskiego, podziemnych organizacjach ruchu oporu i byłych więźniów niemieckich obozów koncentracyjnych i stalinowskich łagrów.

Tak, jak w latach poprzednich chcemy w ten sposób chociaż trochę pomóc kombatantom. Z doświadczenia wiemy, że taka pamięć i pomoc z Waszej i naszej strony jest dla Nich niezmiernie ważna i potrzebna, a radość jaką sprawiają im odwiedziny, życzenia, rozmowy, kartki i paczki jest nie do opisania.

W paczce mogą znaleźć się produkty z długim terminem przydatności, np:
- herbata, kawa, słodycze, kasza, konserwy mięsne i rybne, ryż, warzywa i owoce konserwowe etc.
- artykuły chemiczne i kosmetyczne: płyny do kąpieli, do mycia naczyń, proszki do prania, mydła, szampony, pasty do zębów etc.

Ponadto zapraszamy wszystkich do napisania życzeń na kartkach świątecznych (są u prof. Ewy Czadowskiej). Z tych dowodów pamięci kombatanci cieszą się najbardziej - najważniejsze są życzenia i dobre słowo, paczki są dla Nich na drugim planie. Zbiórka w Trójce trwa od 11 listopada do 14 grudnia 2018 roku. W tym roku dary gromadzimy w bibliotece. Wolontariusze i żołnierze w polskich mundurach wspólnie z przyjaciółmi wręczą paczki i życzenia Kombatantom. Mamy nadzieję, że nasz apel, tak jak w latach poprzednich, nie pozostanie bez odpowiedzi - postarajmy się aby Święta Bożego Narodzenia były wyjątkowe i radosne dla Ludzi, którzy walczyli o Polskę.

Organizatorzy: Ewa Czadowska, Barbara Szopińska, Małgorzata Janczur, Marta Łopatowska Antoni Downar, Andrzej Górniak.

Konkurs recytatorski im. Bursy

piątek, 16 listopada 2018r.

Wszystkim zainteresowanym i zgłoszonym do konkursu uczniom przypominamy:

Prezentacje konkursowe odbędą się w sali Teatru SCENA "i" przy Młodzieżowym Domu Kultury im. Andrzeja Bursy w dniach 29 i 30 listopada 2018.

Szczegółowy harmonogram prezentacji ukaże się 23 listopada na stronie www.mdk.krakow.pl.

« < 1 2 3 4 5 6 7 > »
strona 4 z 73
© 2010 III Liceum Ogólnokształcące
Krzysztof Piskorz