Twoja przeglądarka jest przestarzała, by przeglądać tą stronę wybierz nowsze rozwiązanie.
Spread Firefox Affiliate Button Opera, the fastest and most secure web browser

« < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Mamy nowy Samorząd Uczniowski

środa, 25 kwietnia 2018r.

24 kwietnia odbyły się Trójkowe wybory samorządowe, w których uprawnionych do głosowania było 809 uczniów oraz pracowników III Liceum Ogólnokształcącego. Komisja Wyborcza po skrupulatnym podliczeniu głosów oznajmia wszem wobec, że nowym Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego został Jakub Podolecki z klasy I B, którego będą wspierać wiceprzewodniczący: Igor Majerczak z klasy II H i Jakub Polaszek z klasy I D. Jednocześnie wybrano Rzeczników Praw Ucznia, którymi zostali: Adam Gajda z klasy II D i Wiktoria Miłaszewska z klasy I G.

Serdecznie gratulujemy i z niecierpliwością czekamy na realizację przedwyborczych obietnic!

1% podatku na rzecz III LO

środa, 25 kwietnia 2018r.

Bardzo prosimy o podarowanie 1% podatku na rzecz naszej szkoły.

1.Wypełnij PIT,
2.Wpisz numer KRS: 0000052078,
3.Pamiętaj o rubryce „cel szczegółowy” – tam wpisz III Liceum Ogólnokształcące w Krakowie.

Już teraz bardzo dziękujemy za każdą złotówkę!

Klub Wyspiańskiego

poniedziałek, 23 kwietnia 2018r.

23 kwietnia grupa 2ah (rozszerzony język polski), klasa 2a oraz pasjonaci z klas 1a i 1b wzięli udział w spektaklu przygotowanym przez artystów Teatru im. J. Słowackiego. Spektakl pt. W ogień, który przedstawia skomplikowane dzieje Józefa Kurasia (pseud.Orzeł), wystawiono w Małopolskim Ogrodzie Sztuki. Nowatorska forma sztuki i kontrowersje związane z oceną wspomnianej postaci wywołały burzliwą dyskusję zarówno wśród aktorów i twórców spektaklu (którzy wzięli udział w rozmowie), jak i wśród uczniów krakowskich liceów zaproszonych na przedstawienie. To już trzecia odsłona projektu organizowanego we współpracy z Teatrem im. J. Słowackiego. Wkrótce, bo już 9 maja, ostatnie w tym roku spotkanie w ramach Klubu Wyspiańskiego.

Serdecznie zapraszamy!

W ojczyźnie pizzy i mozzarelli

poniedziałek, 23 kwietnia 2018r.

13-osobowa grupa naszych uczniów spędziła niezapomniany tydzień w Salerno we Włoszech, mieście pięknie położonym nad zatoką Morza Tyrreńskiego. Pojechaliśmy tam w ramach wymiany z liceum Alfano I, której inicjatorem był Rotary Club Salerno oraz Rotary Club Kraków. Gospodarze powitali nas bardzo serdecznie, zostaliśmy też przyjęci w Ratuszu przez panią wiceburmistrz. Zwiedziliśmy starożytne Paestum i Pompeje, hałaśliwy i tłoczny Neapol oraz malownicze wybrzeże Amalfi, dokąd popłynęliśmy promem. Jedliśmy najlepszą na świecie pizzę i inne specjały włoskiej kuchni. I co najważniejsze - poznaliśmy fajnych ludzi. Już za miesiąc będziemy mogli odwdzięczyć się im za ich gościnność.

W drodze do USA ...

poniedziałek, 23 kwietnia 2018r.

Uczennica klasy 2 B, Karina Basiura, została zakwalifikowana do programu FLEX (Future Leaders Exchange Program). Jest to program całoroczny, w pełni finansowany przez Departament Stanów USA. Dzięki programowi, Karina spędzi cały rok szkolny w USA, mieszkając u rodziny amerykańskiej oraz uczęszczając do amerykańskiego liceum.

GRATULUJEMY! I czekamy na Karinę z powrotem za rok!

Śladami Sobieskiego ...

niedziela, 22 kwietnia 2018r.

Pod koniec marca klasa II H spędziła trzy intensywne dni w Wiedniu. Podczas zwiedzania miasta zobaczyliśmy między innymi katedrę św. Szczepana, kryptę cesarską, skarbiec w Hofburgu,letnią rezydencję Habsburgów Schoenbrunn oraz dom Hundertwassera. Mieliśmy również okazję podziwiać słynny obraz Gustawa Klimta "Pocałunek" oraz kolekcję obrazów i osobliwości w Muzeum Historii Sztuki. Jeden wieczór poświęciliśmy na zabawę w parku rozrywki Prater. Na zakończenie pobytu w Wiedniu odwiedziliśmy polski kościół na Kahlenbergu i wysłuchaliśmy pasjonującej opowieści o odsieczy wiedeńskiej króla Jana III Sobieskiego.

Ad astra …

czwartek, 19 kwietnia 2018r.

W piątkowe popołudnie, 13 kwietnia udaliśmy się do Obserwatorium Astronomicznego UJ, mieszczącego się w zabytkowym Forcie Skała, aby w towarzystwie dr Tomasza Kundery podążyć do gwiazd. Najpierw wysłuchaliśmy wykładu na temat Słońca, poznając jego budowę i szukając odpowiedzi na pytanie, dlaczego świeci, aby później poznać radioteleskopy i teleskopy, dzięki którym, nie odrywając się od ziemi zbliżyć się do gwiazd.

Dzień USA

środa, 18 kwietnia 2018r.

17 kwietnia w ramach „Dni Kultury Świata” odbył się w naszej szkole „Dzień USA”. Reprezentanci klas pierwszych wzięli udział w quizie a całe klasy w konkursie piosenki. W quizie I miejsca ex aequo zajęły klasy 1a i 1 b a w konkursie piosenki zwyciężyły klasy 1c i 1g. Dodatkowo za prace plastyczne zostały wyróżnione: Natalia Więckowska z kl. 1c i Monika Etrych z kl. 1f.

Wszystkim klasom gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie!

Finalistka olimpiady

poniedziałek, 16 kwietnia 2018r.

Sofiia Honcharova, uczennica klasy drugiej brała udział w zawodach III stopnia XLIX OLIMPIADY JĘZYKA ROSYJSKIEGO przeprowadzonych w dniach 14-15 kwietnia 2018 roku w Warszawie i uzyskała tytuł FINALISTY.

Serdecznie gratulujemy.

Warsztaty językowe w Londynie

niedziela, 15 kwietnia 2018r.

W ostatnim tygodniu, grupa naszych uczniów z klas I i II uczestniczyła w warsztatach językowych w Londynie, corocznie organizowanych przez naszą szkołę i Biuro ATAS. Oprócz doskonalenia językowego mieliśmy okazję poznać historię i kulturę Wielkiej Brytanii, a także zobaczyć najważniejsze zabytki Londynu, takie jak Tower of London, Pałac Westminsterski, Pałac Buckingham, Tower Bridge, Katedra Św. Pawła i wiele, wiele innych. Już wkrótce zapraszamy do oglądania zdjęć z naszego wyjazdu w Galerii Zdjęć. A za rok może wybierzemy się razem do Szkocji?

„Przez wspólną historię ku przyszłości”

niedziela, 15 kwietnia 2018r.

Kolejne klasy z naszej szkoły wzięły udział w wyjeździe studyjnym do Muzeum Auschwitz uczestnicząc w projekcie:„Przez wspólną historię ku przyszłości” skierowanym do uczniów polskich szkół ponadpodstawowych w ramach obchodów 75. rocznicy Aktion Reinhardt i Zagłady Żydów polskich. Program jednodniowych wizyt obejmujących Centrum Żydowskie w Oświęcimiu oraz Miejsce Pamięci Auschwitz finansowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

XIV Festiwal Piosenki Francuskiej

niedziela, 15 kwietnia 2018r.

Z radością informuję, że piątek 13. nie jest pechowy! Tego dnia, na Młodzieżowym Festiwalu Piosenki Francuskiej IGOR MAJERCZAK z kl.2h brawurowo zaśpiewał utwór z "Mozart rock opery", zajmując II miejsce. Tym samym został zaproszony do udziału w Festiwalu Europejskim na Słowacji oraz do występu w konsulacie francuskim w "Dniu francuskim na Stolarskiej" Gratulujemy Igorowi! Nie przestawaj śpiewać

TRZECIE MIEJSCE DLA NAJLEPSZEJ SZTUKI

środa, 11 kwietnia 2018r.

11 kwietnia na przeglądzie teatrów w języku angielskim organizowanym przez V LO w Krakowie nasz zespół w składzie : Katarzyna Pacia, Anna Strączek i Paweł Król wystąpili we fragmencie sztuki The Importance of Being Earnest (Bądźmy poważni na serio) i zdobyli TRZECIE MIEJSCE DLA NAJLEPSZEJ SZTUKI. Aleksandra Dutkowska wykonała plakat, który był wyświetlany w foyer teatru Variete.

Serdecznie gratulujemy sukcesu aktorom.

78 rocznica obchodów zbrodni Katyńskiej

środa, 11 kwietnia 2018r.

Po raz kolejny w zadumie wspominamy wszystkich poległych w Katyniu. Od 2010 roku w sposób szczególny pielęgnujemy pamięć kapitana Jana Kantego Rajtara, któremu ofiarowaliśmy żywy pomnik Dąb Pamięci.

Wszystkich przechodzących w pobliżu naszej szkoły prosimy o chwilę zadumy w tym szczególnym miejscu.

WICEMISTRZ w konkursie wiedzy o województwie małopolskim

poniedziałek, 09 kwietnia 2018r.

Niezmiernie miło nam jest poinformować, że WERONIKA LECH z klasy 2e została drugim WICEMISTRZEM konkursu wiedzy o województwie małopolskim.
Konkurs, organizowany przez Polskie Towarzystwo Geograficzne oraz Instytut Geografii UJ i UP w ramach 100-lecia Polskiej Geografii, kierowany był do wszystkich obywateli RP, chcących sprawdzić swoją wiedzę nt. województwa małopolskiego.

« < 1 2 3 4 5 6 7 > »
strona 4 z 68
© 2010 III Liceum Ogólnokształcące
Krzysztof Piskorz