« < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Wieczór filmowy

poniedziałek, 30 października 2017r.

27 października odbyła się kolejna edycja "Wieczoru Filmowego" organizowanego przez Samorząd Trójki. Wieczór z X Muzą poprzedziły występy i wspólna zabawa. Kto nie był niech żałuje.

Bieg o szablę kpt. Antoniego Stawarza.

niedziela, 29 października 2017r.

Na terenie Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego uczniowie siedmiu najstarszych krakowskich liceów rywalizowali w biegu sztafetowym o szablę kpt. Antoniego Stawarza. W tym roku zwycięzcami biegu zostali nasi uczniowie. SERDECZNIE GRATULUJEMY! (zapraszamy na relacje: https://www.youtube.com/watch?time_continue=8&v=DVy4m59zaJg)

Książkowe schody

czwartek, 19 października 2017r.

Według badań 63% Polaków nie czyta w ciągu roku ani jednej książki. Młodzież czyta jednak znacznie więcej, a co czytają nasi uczniowie? Zapraszamy na schody Trójki.

Wymiana międzyszkolna

czwartek, 19 października 2017r.

W dniach 19 - 26 października w ramach wymiany międzyszkolnej gościmy w naszej szkole uczniów i nauczycieli z Lichtenberg Gymnasium z Cuxhaven. W wymianie bierze udział 21 uczniów z klas pierwszych i drugich. Program wymiany został wsparty finansowo przez Polsko- Niemiecką Współpracę Młodzieży.

Teatr po angielsku!

wtorek, 17 października 2017r.

W tym tygodniu grupy językowe 2Ar4 i 2Ar5 miały okazję zobaczyć adaptację powieści pt. "Fahrenheit 451" w wykonaniu TNT Theatre Britain na deskach Teatru Variete.

Ślubowanie klas pierwszych

niedziela, 15 października 2017r.

W przededniu Dnia Edukacji Narodowej w obecności Dyrekcji szkoły, nauczycieli, uczniów i rodziców w murach Trójki uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły.

Debatujemy …

czwartek, 12 października 2017r.

„Wraz z rozwojem technologii zawód nauczyciela stanie się zbędny" to nie tytuł dreszczowca, ale teza debaty oksfordzkiej, która odbyła się w murach Trójki 12 października. Naprzeciwko siebie stanęli nauczyciele Kochanowskiego, twierdzący, że ich zawód zginie tak jak dinozaury i uczniowie, którzy nie zgodzili się z tą tezą. Walka na argumenty zakończyła się zwycięstwem ekipy uczniowskiej. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim nauczycielom życzymy w Dniu Ich Święta wszelakiej pomyślności.

Projekt Teatru Słowackiego

wtorek, 10 października 2017r.

Jako jedno z siedmiu najlepszych krakowskich liceów zostaliśmy wytypowani przez Dyrektora Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie do udziału w projekcie, którego założeniem jest zainteresowanie młodzieży kulturą teatru, a także poznanie twórczości słynnych polskich dramatopisarzy, pogłębienie świadomości w zakresie odbioru dzieła teatralnego, poszerzenie horyzontów, zapoznanie ze sztuką prowadzenia dyskusji w odniesieniu do wizji reżysera. W ramach projektu uczniowie klas pierwszych i drugich będą uczestniczyć w spektaklach teatralnych poprzedzonych wprowadzeniem i zakończonych dyskusją na temat obejrzanego przedstawienia. Pierwszy spektakl zobaczymy 23 listopada 2017 roku.

Język chiński w Trójce

piątek, 06 października 2017r.

Po długich przygotowaniach zaczynamy – pierwsze lekcje języka chińskiego w Trójce już w poniedziałek 9.10 – uczniowie klas pierwszych startują o godzinie 14.45 a klas drugich o 15.30. Wszystkim życzymy sukcesów w poznawaniu języka Konfucjusza.

Dni Humanisty - wyniki konkursu recytatorskiego

piątek, 06 października 2017r.

Dni Humanisty - wyniki konkursu recytatorskiego Miło nam ogłosić wyniki konkursu recytatorskiego:
1. miejsce Justyna Froń
2. miejsce - Karina Basiura i Jakub Bąkowski
3. miejsce Igor Majcherczak

Wyróżnienia:
Wiktoria Szuszko, Oliwia Prześlica, Debora Zielińska, Anna Strączek, Katarzyna Pacia, Emilia Augustyn.

Wszystkie osoby - nagrodzone i wyróżnione - zapraszamy do tworzenia spektaklu, który uświetni Ślubowanie klas I. Pierwsze spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 11.05-11.50. Zbiórka przed pokojem nauczycielskim.

Beata Nawrot i Marzena Gałuszka

Harmonogram składania deklaracji wstępnych

wtorek, 19 września 2017r.

W dniach 25, 26 i 27 września 2017 r. wypełniane będą wstępne deklaracje maturalne według następującego harmonogramu.

Harmonogram wypełniania deklaracji.

Przetrwanie w Sarajewie.

poniedziałek, 18 września 2017r.

Do 21 września br na holu I piętra gościmy wystawę „Przetrwanie w Sarajewie”. Wystawa opowiada o współpracy podjętej przez Żydów, muzułmanów i Chorwatów podczas wojny w Bośni. Punktem wyjścia do ukazania ich zmagań o przeżycie stała się historia organizacji La Benevolencja, której nazwę możemy przetłumaczyć jako dobra wola czynienia dobra dla innych. Różne aspekty związane z tą historią można oglądać na 9 panelach. Tworzą je zdjęcia Edwarda Serotty, amerykańskiego fotografa, pisarza, dziennikarza i producenta filmowego, szefa Centropy.

Wizyta Amirim High School w Trójce

piątek, 15 września 2017r.

Kolejny już raz w murach Trójki gościliśmy grupę 130 uczniów z Amirim High School z Izraela. Był czas na wzajemne rozmowy i czas na wspólną zabawę. Do zobaczenia za rok.

Dni Humanisty

poniedziałek, 11 września 2017r.

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursach, organizowanych w III Liceum w ramach obchodów Dni Humanisty. Szczegóły dostępne są tutaj.

Zebrania dla rodziców

środa, 06 września 2017r.

W poniedziałek 11 września 2017 r. odbędą się zebrania dla rodziców.

Klasy I i II spotykają się z wychowawcami o godzinie 17:00.

O godzinie 17:30 w nowej hali odbędzie się spotkanie Dyrekcji z rodzicami uczniów klas III.

O godzinie 18:00 rodzice klas III spotykają się z wychowawcami.

« < 1 2 3 4 5 6 7 > »
strona 4 z 62