« < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Wycieczkowo

wtorek, 08 października 2019r.

8 października byliśmy na wspaniałej wycieczce klasowej. Zwiedziliśmy Krynicę, podziwiając akwarele Nikifora, delektując się wspaniałymi wodami leczniczymi i podziwiając piękną panoramę z Parkowej Góry. Po obiedzie udaliśmy się do pasieki w Kamiannej, gdzie każdy z nas miał możliwość wykonania własnej świeczki z prawdziwego pszczelego wosku. Podsumowaniem wyjazdu było ognisko. Bawiliśmy się świetnie-klasa ll D z wychowawczyniami.

Trójka we Wrocławiu

poniedziałek, 07 października 2019r.

W dniach 4-5 października klasy 1eg i 1gg przebywały na wycieczce integracyjnej we Wrocławiu. Chociaż pogoda nas nie rozpieszczała, humory nam dopisywały. Po zwiedzeniu Starego Miasta wraz z Ostrowem Tumskim, Auli Leopoldina, wrocławskiego Zoo, Centrum Wiedzy o Wodzie "Hydropolis" oraz dla zainteresowanych Panoramy Racławickiej, wpisujemy Wrocław na listę najpiękniejszych polskich miast.

Budżet Obywatelski

niedziela, 06 października 2019r.

Serdecznie dziękujemy WSZYSTKIM, którzy wzięli udział w głosowaniu w ramach tegorocznej edycji krakowskiego Budżetu Obywatelskiego. W głosowaniu uczestniczyło 280 osób.

Dzięki WAM Kraków na pewno wypięknieje.

Zebranie Rady Rodziców

środa, 02 października 2019r.

Szanowni Przedstawiciele Rady Rodziców,

w imieniu Przewodniczącej Rady Rodziców serdecznie zapraszam na spotkanie w dniu 7.X.2019 r. na godzinę 18:00

M.Łój

Kafka inaczej

wtorek, 01 października 2019r.

Czy o śmierci można mówić, śmiejąc się do rozpuku? Jak wyobrażasz sobie najnudniejszy dialog świata? Czy smutek naprawdę ma być smutny?

Na te i inne pytania odpowiadaliśmy na pierwszych warsztatach poświęconych adaptacji Procesu F.Kafki.

1 października 2019 r. odbyło się pierwsze spotkanie w ramach projektu zorganizowanego przy współpracy z Teatrem im. Słowackiego.

Nie tylko w sali

wtorek, 01 października 2019r.

Nauka angielskiego nie tylko na lekcjach? W Trójce to możliwe. 30 września grupa językowa 2Ar13 oglądnęła w teatrze Variete spektakl w języku angielskim pt. "Tom Sawyer".

Małopolska Noc Naukowców

poniedziałek, 30 września 2019r.

W ramach Małopolskiej Nocy Naukowców w piątkową noc 27 września nasi najmłodsi uczniowie (klasa 1g) odwiedzili Instytut Fizyki UJ. Spośród licznych atrakcji wybraliśmy dwa wykłady dotyczące nowego pojmowania sztucznej inteligencji (dr Cyganik) oraz gier komputerowych zastosowanych na poważnie (dr Argasiński) Po wykładach był czas na nasze pytania.

Klasa 1g i Maria Lubińska

Przez wspólną przeszłość

poniedziałek, 23 września 2019r.

20 września klasa 2b uczestniczyła w całodziennych warsztatach w Muzeum Auschwitz-Birkenau. Zwiedziliśmy byłe niemieckie obozy zagłady, a także uczestniczyliśmy w zajęciach w Sali Refleksji, rozpatrując różne scenariusze rozwoju historii i dyskutując na tematy filozoficzne związane z holokaustem. Poznaliśmy także przedwojenną historię Oświęcimia i wysłuchaliśmy w oświęcimskiej synagodze wykładu na temat kultury żydowskiej.

Obchody 80 rocznicy rosyjskiej agresji na Polskę

poniedziałek, 16 września 2019r.

16 września 2019 r. rozpoczęły się w Krakowie obchody 80 rocznicy rosyjskiej agresji na Polskę a zarazem Dnia Sybiraka. Na Cmentarzu Rakowickim przy symbolicznej Mogile – Pomniku Ofiar Komunizmu nie zabrakło również pocztu naszej szkoły.

Klub Wyspiańskiego

czwartek, 12 września 2019r.

III LO rozszerza współpracę z Teatrem im. J. Słowackiego.
Dotychczas uczestniczyliśmy w spektaklach i dyskusjach organizowanych przez wspomnianą instytucję. Teraz przyszła pora na dwa dodatkowe projekty:

- szkolne warsztaty aktorskie (prowadzone przez aktorów z Teatru w Trójce) oraz
- warsztaty adaptacyjne (organizowane dla naszych uczniów w gościnnych progach Teatru).

Serdecznie zapraszamy!

Po więcej informacji sięgnij tutaj: http://www.3liceum-krakow.pl/klub.php

Wyprawka Szkolna

wtorek, 03 września 2019r.

Wnioski o dofinansowanie zakupu podręczników w ramach Rządowego programu pomocy uczniom w 2019 r. - Wyprawka Szkolna są przyjmowane w szkołach, do których uczęszczają uczniowie w roku szkolnym 2019/2020 w terminie do 9 września 2019 r. Pełna informacja dotycząca realizacji programu, jest zamieszczona na stronie:

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

poniedziałek, 02 września 2019r.

2 września, po wakacyjnej przerwie, cała społeczność Trójki rozpoczęła uroczyście nowy rok szkolny. Uczniom klas pierwszych życzymy potwierdzenia swoich wyborów, klas drugich rozwijania swoich pasji na przedmiotach rozszerzonych a maturzystom trafnych wyborów.

Powodzenia!

Pożegnanie

niedziela, 18 sierpnia 2019r.

Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pani Krystyny Krzyk, nauczycielki fizyki w naszym Liceum.

Msza Święta Żałobna zostanie odprawiona w środę, 21 sierpnia 2019 r. o godzinie 13:30 w kościele parafialnym p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Dobranowicach.

Harmonogram egazminów poprawkowych

środa, 14 sierpnia 2019r.

Prosimy osoby zainteresowane o zapoznanie się z harmonogramem egzaminów poprawkowych:

Harmonogram egzaminów poprawkowych.

W nowym roku szkolnym

piątek, 19 lipca 2019r.

Miło nam poinformować, że w nowym roku szkolnym pracujemy tylko na jedną zmianę, czyli maksymalnie do 15.30.

Pozostanie sporo czasu na dodatkowe, własne zainteresowania.

« < 1 2 3 4 5 6 7 > »
strona 4 z 79