« < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Krakowska Olimpiada Młodzieży

wtorek, 13 marca 2018r.

Dnia 12.03.2018 zakończyła się runda zasadnicza I Ligi piłki siatkowej dziewcząt w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży. Nasz zespół zajął w niej I miejsce i awansował do finałów, które odbędą się 21.03.2018 roku w hali Com-Com-Zone w Krakowie.Trzymamy kciuki!

Wyniki FeKuSzu 2018

wtorek, 13 marca 2018r.

Wyniki Festiwalu Kultury Szkolnej w Trójce dostępne na stronie FeKuSzu.

Zdjęcia z tego wydarzenia można obejrzeć w galerii.

Historyczny turniej debat oksfordzkich IPN

wtorek, 06 marca 2018r.

Miło nam donieść,że drużyna debatancka w składzie: Roksana Caba 3b, Krzysztof Zięba 3b, Mateusz Czerniak 2b, Sebastian Ptasznik 2f. Zwyciężyła w finale regionalnego historycznego turnieju debat oksfordzkich IPN i będzie razem z III LO z Tarnowa reprezentować Małopolskę w etapie centralnym w Warszawie w czerwcu tego roku. Gratulujemy!

Gratulacje

wtorek, 06 marca 2018r.

Z radością informujemy, że Szymon Cetnarowski, przeszedł do 3 ( ostatniego ) etapu konkursu Discover Canada. Konkurs ten organizowany jest we współpracy z Uniwersytetem Śląskim i Ambasadą Kanady a zwycięzca otrzymuje indeks na U. Ś.

Zebrania dla Rodziców

wtorek, 06 marca 2018r.

Serdecznie zapraszamy na zebrania klasowe, które odbędą się 12 marca 2018r. według następującego harmonogramu:

godzina 17:00 - klasy trzecie,
godzina 17:45 - klasy pierwsze, spotkanie z dyrektorem w hali sportowo-widowiskowej,
godzina 18:00 - klasy drugie.

FeKuSz 2018 tuż, tuż ...

poniedziałek, 05 marca 2018r.

7 marca wielka gala finałowa tegorocznego trójkowego FeKuSzu. Serdecznie zapraszamy do teatru Łaźnia Nowa.

Charytatywny Turniej "Debatuj z Sercem".

poniedziałek, 05 marca 2018r.

3 marca 2018 roku w Zabrzu odbył się Charytatywny Turniej "Debatuj z Sercem". Zebrane środki przeznaczone będą na wypoczynek i rehabilitację dzieci po przeszczepie serca. Dzięki ofiarności społeczności III LO podczas akcji charytatywnej prowadzonej przez klasę 2A udało się zebrać w naszej szkole kwotę 791 PLN. Na turnieju III LO reprezentowała drużyna mieszana uczniowie / nauczyciele w składzie Adam Gajda, Bartosz Nerć, Monika Ryszaw,, Małgorzata Janczur. Ponieważ sukces ma wielu rodziców miło nam poinformować, że w turnieju zwyciężyła drużyna Krakowskiego Stowarzyszenia Mówców, w której debatowało 2 absolwentów Trójki Aleksandra Wendel i Piotr Górniak.

Gratulacje

niedziela, 04 marca 2018r.

Z przyjemnością informujemy, że Natalia Pająk z klasy 2d otrzymała wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie na Referat z Astronomii i Astronautyki.

Pożegnanie

piątek, 02 marca 2018r.

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pani Marii Kotyzy - wieloletniej Pani profesor geografii w naszym liceum.

Msza Święta Żałobna zostanie odprawiona we wtorek, 6 marca 2018 r. o godzinie 13:40 w Grębałowie.

Społeczność III Liceum Ogólnokształcącego

Budżet obywatelski

czwartek, 01 marca 2018r.

1 marca rozpoczęła się V edycja budżetu obywatelskiego miasta Krakowa. Od 1 do 31 marca mieszkańcy mają możliwość zgłaszania propozycji zadań, które następnie będą weryfikowane. Pozytywnie ocenione projekty zostaną poddane głosowaniu mieszkańców. Serdecznie zapraszamy do udziału w tegorocznej edycji BO.

Chłopska Szkoła Biznesu

wtorek, 27 lutego 2018r.

Z czego wynikają ceny produktów i jakie są koszty produkcji? Jak skutecznie prowadzić negocjacje handlowe? Na te, między innymi, pytania próbowali znaleźć odpowiedź uczniowie klasy 1c uczestnicząc w "Chłopskiej Szkole Biznesu" będącej symulacją wolnego rynku.

Gratulujemy

wtorek, 27 lutego 2018r.

Z radością informuję, że uczeń Daniel Jodłoś z klasy 3 f zakwalifikował się do trzeciego etapu XI Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH. Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.

Komunikacja a technologia

poniedziałek, 26 lutego 2018r.

26 lutego klasa 2h uczestniczyła w kolejnych komponencie projektu "Kompetentni uczniowie", realizowanego pod egidą Instytutu Europeistyki UJ. Tym razem uczniowie dyskutowali nad zagadnieniem "Komunikacja a technologia" zastanawiając się jaką rolę we współczesnym świecie odgrywają media elektroniczne.

Ferie

niedziela, 11 lutego 2018r.

Na okres ferii życzymy czasu na odpoczynek, chwil na spotkania w gronie przyjaciół i nabrania sił potrzebnych do dalszej edukacyjnej wyprawy.

Trójka na Targach Edukacyjnych

piątek, 09 lutego 2018r.

8 lutego w uczestniczyliśmy w 10 Targach Edukacyjnych na terenie Zespołu Szkół Ekonomicznych, gdzie zaprezentowaliśmy uczniom szkół gimnazjalnym swoją ofertę edukacyjną na kolejny rok szkolny. Wśród planowanych nowości, jakie od września 2018 zaoferuje Trójka, znajdzie się również międzyoddziałowa grupa z językiem chińskim, jako drugim językiem obowiązkowym, pod patronatem Instytutu Konfucjusza w Krakowie, którego lektorzy: Pan Li Xiangdong i Ma Xuan, kaligrafowało imiona uczestników Targów.

« < 1 2 3 4 5 6 7 > »
strona 4 z 67