« < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Gratulacje

niedziela, 16 czerwca 2019r.

Serdecznie gratulujemy Marcie Soczyńskiej z kl. 1h zajęcia trzeciego miejsca w Wojewódzkim Konkursie Piosenki Obcojęzycznej, w kategorii piosenki hiszpańskojęzycznej. Nasza uczennica wspaniale wykonała piosenkę Shakiry “Nunca me acuerdo de olvidarte”.

Kranówka z Trójki

niedziela, 16 czerwca 2019r.

Na termometrach za oknem bardzo wysokie temperatury. W czasie upałów niezbędne jest picie wody. Zachęcamy do tego, aby nie kupować kolejnych plastikowych butelek, ale napełniać te, które już posiadamy krakowską kranówką. Nasze liceum aktywnie włącza się do akcji, mającej na celu ograniczenie ilości zużywanego plastiku. Akcja ruszy pełną parą od nowego roku szkolnego, ale już dziś można skorzystać z dostępu do pitnej kranówki. Specjalne ujęcie znajduje się na korytarzu ll piętra

Akademia Fact Checkingu

czwartek, 13 czerwca 2019r.

13 czerwca uczniowie klas 1f,1g, 2a i 2b uczestniczyli w zajęciach Akademii Fact Checkingu, który jest projektem edukacyjnym realizowanym przez Stowarzyszenie Demagog. W czasie zajęć rozmawiano o fake newsach oraz innych rodzajach manipulacji w Internecie.

Jestem stąd

środa, 12 czerwca 2019r.

12 czerwca uczniowie klasy 2b uczestniczyli w warsztatach poprowadzonych przez pana Mateusza Trojańskiego ze STOWARZYSZENIA CENTRUM POLSKO-NIEMIECKIE, w których została wykorzystana, znajdująca się w murach Trójki, wystawa "Jestem stąd. Polska wielu narodów".

Pożegnanie

poniedziałek, 10 czerwca 2019r.

Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pani Bogumiły Wojnicz - wieloletniej wicedyrektor i nauczycielki geografii w naszym Liceum.

Msza Święta Żałobna zostanie odprawiona w środę, 12 czerwca 2019 r. o godzinie 13:00 w kaplicy na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie.

Polski(e) drogi do wolności

poniedziałek, 10 czerwca 2019r.

6 i 7 czerwca klasa 1b zrealizowała projekt "Polski(e) drogi do wolności". Wydarzenie to przybliżało uczniom ważne fakty i osoby z najnowszej historii Polski w kontekście rocznicy wyborów 4 czerwca. Cieszymy się, że młodzież tak licznie uczestniczyła w zajęciach i wykazała się aktywnością.

Klasie Ib gratulujemy odwagi, wiedzy, umiejętności oratorskich i technicznych oraz ... wytrwałości, ponieważ każde wystąpienie wygłosili 12 razy - dla wszystkich klas I i II.

Warsztatowo ...

piątek, 07 czerwca 2019r.

6 czerwca odbyły się w murach Trójki warsztaty edukacyjne poświęcone zjawisku migracji. Zajęcia, które poprowadziły panie Marta Bogdańska i Maya Teryaki, dały nie tylko możliwość bezpośredniej rozmowy naszych uczniów z osobami z doświadczeniami migracyjnymi, ale podjęły także próbę zrozumienia korzyści i kosztów migracji (w tym zjawiska uchodźstwa) z perspektywy jednostki oraz całych społeczeństw.

Gratulacje

środa, 05 czerwca 2019r.

Miło nam poinformować, że Monika Grabowska z klasy I D zdobyła wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej.

Serdecznie gratulujemy Monice i życzymy dalszych sukcesów!!!

Kompetetni uczniowie

środa, 05 czerwca 2019r.

4 czerwca odbyło się podsumowanie realizacji projektu Instytutu Europeistyki UJ "Kompetentni uczniowie". Ostatnim zadaniem przed którym stanęli uczniowie klas 2ab, mający rozszerzony program wosu, okazała się prezentacja sposobu upamiętnienia miejsc lub osób ważnych dla naszej historii i społeczności.

Serdecznie dziękujemy pani dr Kindze Gajdzie za umożliwienie naszym uczniom uczestnictwa w projekcie.

Pomoc bezdomnym zwierzętom

poniedziałek, 03 czerwca 2019r.

W poniedziałek 3 czerwca grupa językowa 2ar4 zorganizowała bazarek, na którym można było pokosztować wspaniałych ciast i gofrów. Całkowity dochód został przeznaczony na pomoc bezdomnym i skrzywdzonym zwierzętom.

Serdecznie dziękujemy.

Wizyta studyjna

poniedziałek, 03 czerwca 2019r.

28 maja kolejna grupa z naszego liceum, tym razem klasa l D z wychowawczynią, uczestniczyła w warsztatach i odprowadzaniu po Muzeum Auschwitz-Birkenau. Był czas na poznanie kultury żydowskiej oraz zadumę i refleksję w Miejscu Pamięci. "Naród, który nie zna swej historii skazany jest na powtórne jej przeżycie" - ten cytat na długo będzie żyć w naszej pamięci.

Zbieramy na dzieciaki, sprzedając przysmaki

wtorek, 28 maja 2019r.

27 maja odbyła się akcja charytatywna „Zbieramy na dzieciaki, sprzedając przysmaki”. Tego dnia uczniowie z grupy lektoratowej (2Ar12) prowadzili zbiórkę na rzecz organizacji „Dzieło Pomocy Dzieciom”. Zgromadzone środki zostaną przekazane fundacji, która organizuje letni wypoczynek dla dzieci z domów dziecka i rodzin zastępczych. Podczas zbiórki sprzedawali przysmaki oraz zapraszali na pyszną kawę,tosty i inne przekąski.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie inicjatywy!

Przez wspólną przeszłość

sobota, 25 maja 2019r.

24 maja uczniowie klasy 2e uczestniczyli w wizycie studyjnej i zajęciach warsztatowych w Centrum Żydowskim w Oświęcimiu i w Muzeum Auschwitz - Birkenau w ramach projektu "Przez wspólną przeszłość ku teraźniejszości".

„European Youth Debating Competition”

czwartek, 23 maja 2019r.

21 maja 2019 reprezentacja naszego liceum w składzie: Kaja Marcinek – klasa 1c, Małgorzata Buchała - klasa 1c, Dominik Gosławski - klasa 1c, Wanesa Błażejczyk – klasa 2d wzięła udział w debacie uczniowskiej „European Youth Debating Competition”. Celem projektu jest promocja nauk przyrodniczych i technicznych oraz przemysłu chemicznego i tworzyw sztucznych jako sektora oferującego stabilną przyszłość zawodową, a także zachęcenie młodych ludzi do podejmowania studiów w tych kierunkach.

Całej naszej reprezentacji serdecznie gratulujemy!

Budżet Obywatelski

wtorek, 21 maja 2019r.

Jeszcze tylko do 31 maja można składać projekty w ramach tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego, do rozdysponowania jest 30 mln PLN. Serdecznie zachęcamy do realizacji swoich idei, Zmieniaj swoje otoczenie, bo każdy pomysł jest WAŻNY!

« < 1 2 3 4 5 6 7 > »
strona 4 z 77