« < 1 2 3 4 5 6 7 > »

XXVI Salon Trójkowe Czwartki

niedziela, 08 kwietnia 2018r.

6 kwietnia uczniowie "Trójki" słuchali wykładu: "Miłosz wielokrotny" Zofii Zarębianki - poetki, eseistki, profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego. Przywołując liczne konteksty z życia Noblisty i historii naszej kultury, badaczka poezji współczesnej przybliżała wszystkim gościom XXVI Salonu Trójkowe Czwartki cechy sztuki poetyckiej Czesława Miłosza.

Pani Profesor, serdecznie dziękujemy!

Mistrzostwa III LO w piłce siatkowej dziewcząt

czwartek, 05 kwietnia 2018r.

4 i 5 kwietnia zostały rozegrane Mistrzostwa III LO w piłce siatkowej dziewcząt, w których uczestniczyły klasy I i II. Świetne przygotowanie zawodniczek i wspaniała „Trójkowa” publiczność sprawiły, że zawody zostały przez wszystkich bardzo dobrze ocenione. Po zażartych pojedynkach wyłoniono najlepszych z najlepszych , którymi w kategorii klas pierwszych okazała się klasa 1 G a wśród klas drugich klasa 2 E. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy a wszystkim dziękujemy za stworzenie świetnej , sportowej atmosfery.

Dzień chemii

wtorek, 03 kwietnia 2018r.

Jak powstają kryształy? Co zawdzięczamy Swarovskiemu? Czy noszenie korali może nam pomóc w życiu? Na te i inne pytania szukano odpowiedzi w czasie kolejnego już „Dnia chemii” zorganizowanego w murach Trójki. Wykłady zostały wzbogacone o serię doświadczeń i konkurs wiedzy chemicznej.

Maraton pisania wniosków Budżetu Obywatelskiego

wtorek, 27 marca 2018r.

Uczniowie klasy 2h dołączyli do uczestników maratonu pisania wniosków do krakowskiego Budżetu Obywatelskiego 2018, przygotowując własne propozycje działań obywatelskich.

Międzynarodowy Turniej Matematyczny "Náboj"

niedziela, 25 marca 2018r.

23 marca, już po raz czwarty, wraz z Uniwersytetem Jagiellońskim przeprowadziliśmy w naszych murach Międzynarodowy Turniej Matematyczny "Náboj". Matematyczne zmagania, które swoim tempem bardziej przypominały zawody sportowe, niż naukowe, odbywały się równocześnie w 15 miastach Europy. Wszystkim zawodnikom gratulujemy i już zapraszamy na przyszły rok. A teraz pozostaje nam wspominanie tych chwil, dlatego wszystkich zainteresowanych zapraszamy na stronę Náboja (https://math.naboj.org/index.php?country=PL).

Monitoring stron BIP

czwartek, 22 marca 2018r.

22 marca uczniowie klasy 2h uczestniczyli w zajęciach warsztatowych prowadzonych przez Fundację Stańczyka próbując znaleźć odpowiedź na pytanie: "Co zrobić, aby uczynić Biuletyn Informacji Publicznej bardziej przyjazny obywatelowi?"

III LO Mistrzem Krakowa w I Lidze piłki siatkowej dziewcząt

środa, 21 marca 2018r.

21.03 siatkarki III LO zdobyły I miejsce w - I Lidze piłki siatkowej dziewcząt w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży. W finałowym spotkaniu pokonując I LO 2-0. Serdecznie gratulujemy sukcesu.

Potwierdzenie danych maturalnych

poniedziałek, 19 marca 2018r.

Osoby poprawiające wynik egzaminu maturalnego proszone są o odbiór kodów dostępu do bazy danych oraz sprawdzenie poprawności wprowadzonych danych.

Kompetentni uczniowie

czwartek, 15 marca 2018r.

W ramach projektu Instytutu Europeistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego "Kompetentni uczniowie" klasa 2h uczestniczyła 14 marca w wyjeździe studyjnym do Łodzi, gdzie wysłuchała wykładu o sztuce street artu i przeszła szlakiem łódzkich murali.

Akcja charytatywna „865 pomoc dla Mateusza”

czwartek, 15 marca 2018r.

Mateusz jest absolwentem naszego Liceum. Od trzech lat walczy z chorobą nowotworową. Leczenie, badania i rehabilitacja są bardzo kosztowne i w związku z tym, by wesprzeć Mateusza organizujemy sprzedaż kartek świątecznych – 19.03.2018 roku.

Dochód z naszej akcji wpłacamy na konto Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba” tytułem „865 pomoc dla Mateusza”.

Zapraszamy serdecznie.

Świetne występy naszych uczniów na Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej

wtorek, 13 marca 2018r.

W drugim dniu Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Krakowa i nie tylko zaprezentowali się nasi uczniowie Julia Siewniak z kl. 1b i Igor Majerczak z kl. 2h. Brawurowym wykonaniem repertuaru musicalowego zdobyli aplauz publiczności i wyróżnienia jury! Dziękujemy za świetne występy.

Krakowska Olimpiada Młodzieży

wtorek, 13 marca 2018r.

Dnia 12.03.2018 zakończyła się runda zasadnicza I Ligi piłki siatkowej dziewcząt w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży. Nasz zespół zajął w niej I miejsce i awansował do finałów, które odbędą się 21.03.2018 roku w hali Com-Com-Zone w Krakowie.Trzymamy kciuki!

Wyniki FeKuSzu 2018

wtorek, 13 marca 2018r.

Wyniki Festiwalu Kultury Szkolnej w Trójce dostępne na stronie FeKuSzu.

Zdjęcia z tego wydarzenia można obejrzeć w galerii.

Historyczny turniej debat oksfordzkich IPN

wtorek, 06 marca 2018r.

Miło nam donieść,że drużyna debatancka w składzie: Roksana Caba 3b, Krzysztof Zięba 3b, Mateusz Czerniak 2b, Sebastian Ptasznik 2f. Zwyciężyła w finale regionalnego historycznego turnieju debat oksfordzkich IPN i będzie razem z III LO z Tarnowa reprezentować Małopolskę w etapie centralnym w Warszawie w czerwcu tego roku. Gratulujemy!

Gratulacje

wtorek, 06 marca 2018r.

Z radością informujemy, że Szymon Cetnarowski, przeszedł do 3 ( ostatniego ) etapu konkursu Discover Canada. Konkurs ten organizowany jest we współpracy z Uniwersytetem Śląskim i Ambasadą Kanady a zwycięzca otrzymuje indeks na U. Ś.

« < 1 2 3 4 5 6 7 > »
strona 4 z 67