« < 61 62 63 64 65 66 67 > »

Geo-Planeta

wtorek, 16 marca 2010r.

15 marca uczniowie naszego liceum wzięli udział w Ogólnokształcącym Konkursie Geograficznym "Geo-Planeta", celem, którego jest szerzenie wśród młodzieży wiedzy z zakresu geografii, przyrody oraz miejsca i znaczenia Polski w świecie. Za wszystkich uczestników trzymamy kciuki.

Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt

wtorek, 16 marca 2010r.

W dniach 11.01, 12.01 i 15.01.2010r. w hali Com Com Zone odbył się Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt "OPEN" - finał miejski w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży 09/10. Do finału zakwalifikowało się 6 najlepszych drużyn Krakowa; III LO, VII LO, VIII LO, XII LO, XIV LO.

W wyniku rozegranych meczy systemem "każdy z każdym" nasza szkoła uplasowała się na III miejscu. Zabrakło tylko 0,1 do miejsca drugiego.

Zawodniczka naszej szkoły z klasy ID - Mariola Bucka uzyskała tytuł najbardziej wszechstronnej i aktywnej zawodniczki całego turnieju.

Ewaluacja Zewnętrzna

wtorek, 16 marca 2010r.

Wszystkich odwiedzających naszą stronę informujemy, że zostaliśmy zaproszeni do ewaluacji zewnętrznej.

Dzień Przedsiębiorczości

wtorek, 16 marca 2010r.

10. marca 2010 r. uczniowie klas 1e i 2e wzięli udział w Ogólnopolskim Dniu Przedsiębiorczości. W tym dniu uczniowie odbyli 5-godzinne praktyki w różnych firmach, do których zostali skierowani, zgodnie z zadeklarowanymi wcześniej zainteresowanymi. Chcieliśmy bardzo podziękować następującym firmom, które zechciały przyjąć naszych uczniów. Gazeta Wyborcza; Bank Handlowy - oddział w Krakowie; Citi Handlowy Kraków; Eden Travel biuro turystyczne; Dana Air Travel biuro turystyczne; ArcelorMittal Sycow biuro handlowe; Quadro Centrum Łazienek; Specjalistyczna Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza Dom Dziecka im. Jana Brzechwy; Zakład Usług Energetycznych i Komunikacyjnych grupa ZUE; Bank Zachodni WBK; Polskie Radio Kraków.

Dialnetmasters

poniedziałek, 15 marca 2010r.

Drużyna uczniów naszego liceum Blue Screen 3LO przeszła do II etapu Konkursu Dialnetmasters. Gratulujemy i trzymamy kciuki!

Konsultacje dla rodziców

czwartek, 11 marca 2010r.

Przypominamy, że w poniedziałek, 15 marca 2010 roku, od godziny 18:00 do 19:00 odbędą się konsultacje dla RODZICÓW naszych uczniów. Wszystkich Państwa serdecznie zapraszamy.

Klasa II A w Grotesce

czwartek, 11 marca 2010r.

10 marca 2010 roku uczniowie klasy II A przedstawili spektakl "Odnowiciel świata" w reż. M. Salwińskiego (tegorocznego zwycięzcę Festiwalu Kultury Szkolnej III LO) na Festiwalu Małych Form Teatralnych, organizowanym przez II LO we współpracy z Teatrem Groteska.

Gratulujemy wspaniałego występu!!!

wtorek, 09 marca 2010r.

Z inicjatywy nauczycieli WF, młodzież klas I naszego liceum wzięła udział w konkursie "Szlachetne zdrowie" ogłoszonym przez "Głos" Tygodnik Nowohucki.

Spośród nadesłanych prac pisemnych został wybrany artykuł Joanny Piechówki z klasy I B pt. "Zdrowym być!", który zdobył I nagrodę. Oprócz tego wyróżniono prace Karoliny Marszałek i Karoliny Zachemby z klasy I B oraz Karoliny Wieciech z klasy I A.

Prace naszych uczennic ukazały się w "Głosie" nr 10 (987) z dnia 5 marca 2010 roku.

Serdecznie gratulujemy!

Redaction-D

wtorek, 09 marca 2010r.

Nauka języka niemieckiego może być ciekawa i zabawna jednocześnie! A to wszystko dzięki multimedialnemu kursowi redaktion-D, z którym pracujemy w naszej szkole od roku 2007. Wtedy to III Liceum Ogólnokształcące podpisało umowę z Instytutem Goethego w Krakowie o programie pilotażowym Redaktion-D.

niedziela, 07 marca 2010r.

Zachęcamy do obejrzenia prac plastycznych - portretów i karykatur Fryderyka Chopina wykonanych przez uczniów III LO.

Wystawa do obejrzenia w budynku naszej szkoły.

AIESEC

sobota, 06 marca 2010r.

Już po raz trzeci gościliśmy w naszej szkole czworo studentów z międzynarodowej organizacji AIESEC.

W trakcie ich multimedialnych prezentacji młodzież mogła poznać różnorodną kulturę, zwyczaje i tradycje Chin, Brazylii, Gruzji i Ukrainy.

Mamy nadzieję, że nasi goście sprawili, iż lekcje języka angielskiego stały się bardziej atrakcyjne, a przekazane informacje zachęciły naszą młodzież do odwiedzenia tych krajów.

Start strony

piątek, 26 lutego 2010r.

Dzisiaj wystartowała nowa strona 3 LO!

Zbiórka pieniędzy

piątek, 26 lutego 2010r.

Podczas kwesty 15 lutego na rzecz akcji "Katyń - ocalić od zapomnienia" zebraliśmy 550,80 zł.

Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

Katyń - Ocalić od Zapomnienia

piątek, 26 lutego 2010r.

W kwietniu 2010 roku mija 70 Rocznica Zbrodni Katyńskiej. III LO przyłączyło się do ogólnopolskiego projektu "Katyń - Ocalić od Zapomnienia", pod patronatem prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Celem obchodów jest uczczenie Bohaterów Zbrodni Katyńskiej poprzez posadzenie 21473 Dębów Pamięci. Każdy dąb upamiętnia konkretną osobę, która zginęła w Katyniu, Twerze, Charkowie, Miednoje.

W naszej szkole główne uroczystości odbędą się 2 czerwca 2010 roku, kiedy to posadzimy Dąb Pamięci i odsłonimy tablicę upamiętniając w tem sposób śmierć majora Jana Kantego Rajtara, urodzonego w Krakowie, absolwenta wydziału prawa na UJ, zamordowanego w Katyniu w 1940 roku przez NKWD.

Spotkanie z panem Janem L. Franczykiem

piątek, 26 lutego 2010r.

Salon Trójkowe Czwartki serdecznie zaprasza na spotkanie z panem Janem L. Franczykiem - redaktorem "Głosu. Tygodnika Nowohuckiego", psychologa, filozofa, miłośnika Nowej Huty, absolwenta Trójki. Spotkanie odbędzie się w czwartek, tj. 18 lutego 2010 r. o godzinie 17.30 w naszym Liceum.

Zapraszamy!

« < 61 62 63 64 65 66 67 > »
strona 64 z 67