« < 62 63 64 65 66 67 > »

Konsultacje dla rodziców

czwartek, 11 marca 2010r.

Przypominamy, że w poniedziałek, 15 marca 2010 roku, od godziny 18:00 do 19:00 odbędą się konsultacje dla RODZICÓW naszych uczniów. Wszystkich Państwa serdecznie zapraszamy.

Klasa II A w Grotesce

czwartek, 11 marca 2010r.

10 marca 2010 roku uczniowie klasy II A przedstawili spektakl "Odnowiciel świata" w reż. M. Salwińskiego (tegorocznego zwycięzcę Festiwalu Kultury Szkolnej III LO) na Festiwalu Małych Form Teatralnych, organizowanym przez II LO we współpracy z Teatrem Groteska.

Gratulujemy wspaniałego występu!!!

wtorek, 09 marca 2010r.

Z inicjatywy nauczycieli WF, młodzież klas I naszego liceum wzięła udział w konkursie "Szlachetne zdrowie" ogłoszonym przez "Głos" Tygodnik Nowohucki.

Spośród nadesłanych prac pisemnych został wybrany artykuł Joanny Piechówki z klasy I B pt. "Zdrowym być!", który zdobył I nagrodę. Oprócz tego wyróżniono prace Karoliny Marszałek i Karoliny Zachemby z klasy I B oraz Karoliny Wieciech z klasy I A.

Prace naszych uczennic ukazały się w "Głosie" nr 10 (987) z dnia 5 marca 2010 roku.

Serdecznie gratulujemy!

Redaction-D

wtorek, 09 marca 2010r.

Nauka języka niemieckiego może być ciekawa i zabawna jednocześnie! A to wszystko dzięki multimedialnemu kursowi redaktion-D, z którym pracujemy w naszej szkole od roku 2007. Wtedy to III Liceum Ogólnokształcące podpisało umowę z Instytutem Goethego w Krakowie o programie pilotażowym Redaktion-D.

niedziela, 07 marca 2010r.

Zachęcamy do obejrzenia prac plastycznych - portretów i karykatur Fryderyka Chopina wykonanych przez uczniów III LO.

Wystawa do obejrzenia w budynku naszej szkoły.

AIESEC

sobota, 06 marca 2010r.

Już po raz trzeci gościliśmy w naszej szkole czworo studentów z międzynarodowej organizacji AIESEC.

W trakcie ich multimedialnych prezentacji młodzież mogła poznać różnorodną kulturę, zwyczaje i tradycje Chin, Brazylii, Gruzji i Ukrainy.

Mamy nadzieję, że nasi goście sprawili, iż lekcje języka angielskiego stały się bardziej atrakcyjne, a przekazane informacje zachęciły naszą młodzież do odwiedzenia tych krajów.

Start strony

piątek, 26 lutego 2010r.

Dzisiaj wystartowała nowa strona 3 LO!

Zbiórka pieniędzy

piątek, 26 lutego 2010r.

Podczas kwesty 15 lutego na rzecz akcji "Katyń - ocalić od zapomnienia" zebraliśmy 550,80 zł.

Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

Katyń - Ocalić od Zapomnienia

piątek, 26 lutego 2010r.

W kwietniu 2010 roku mija 70 Rocznica Zbrodni Katyńskiej. III LO przyłączyło się do ogólnopolskiego projektu "Katyń - Ocalić od Zapomnienia", pod patronatem prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Celem obchodów jest uczczenie Bohaterów Zbrodni Katyńskiej poprzez posadzenie 21473 Dębów Pamięci. Każdy dąb upamiętnia konkretną osobę, która zginęła w Katyniu, Twerze, Charkowie, Miednoje.

W naszej szkole główne uroczystości odbędą się 2 czerwca 2010 roku, kiedy to posadzimy Dąb Pamięci i odsłonimy tablicę upamiętniając w tem sposób śmierć majora Jana Kantego Rajtara, urodzonego w Krakowie, absolwenta wydziału prawa na UJ, zamordowanego w Katyniu w 1940 roku przez NKWD.

Spotkanie z panem Janem L. Franczykiem

piątek, 26 lutego 2010r.

Salon Trójkowe Czwartki serdecznie zaprasza na spotkanie z panem Janem L. Franczykiem - redaktorem "Głosu. Tygodnika Nowohuckiego", psychologa, filozofa, miłośnika Nowej Huty, absolwenta Trójki. Spotkanie odbędzie się w czwartek, tj. 18 lutego 2010 r. o godzinie 17.30 w naszym Liceum.

Zapraszamy!

Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

środa, 10 lutego 2010r.

Natalia Cichy, IIb (opiekun B.Nawrot) oraz Karolina Kornaś, III a (opiekun M. Bugajska) zostały zakwalifikowane do Okręgowych Eliminacji XL Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.

Gratulujemy !

Wieczór Francusko-Włoski

środa, 10 lutego 2010r.

Włoska radość życia w połączeniu z Francuskim stylem dają niesamowitą mieszankę której nikt nie jest w stanie się oprzeć.

Dlatego serdecznie zapraszamy na wieczór Francusko Włoski który odbędzie się 16 lutego o godzinie 17:30.

Uczniowie naszego liceum zaprezentują najbardziej znane piosenki z Francji i Włoch. Nie zabraknie też tradycyjnych melodii, jak i pysznych, słodkich przekąsek.

Gala Festiwalu Kultury Szkolnej

wtorek, 09 lutego 2010r.

Dnia 5 lutego 2010 roku odbyła się Gala Festiwalu Kultury Szkolnej w Teatrze łaźnia Nowa kończąca cały festiwal. Wyniki oraz zdjęcia znajdują się na stronie FeKuSzu.

Chcieliśmy podziękować sponsorom: p. dyr. Małgorzacie Mekal z Multibanku, oddział w Tarnowie oraz anonimowemu darczyńcy.

Schola w Domu Pomocy Społecznej

sobota, 16 stycznia 2010r.

14 stycznia schola działająca w naszym liceum odwiedziła osoby przebywające w Domu Pomocy Społecznej na os. Szkolnym w Nowej Hucie.

Uczniowie przygotowali dla mieszkańców DPS program artystyczny o Bożym Narodzeniu.

Spotkanie zakończyło się wspólnym kolędowaniem.

Sukces chóru szkolnego

czwartek, 14 stycznia 2010r.

Chór szkolny pod dyrekcją pani Agnieszki Treli-Jochymek, nowy rok kalendarzowy rozpoczął od sukcesu. W Galicyjskim Przeglądzie Kolęd, Pastorałek i Przedstawień Jasełkowych zorganizowanym przez Dom Kultury "Podgórze", wyśpiewał II miejsce.

Gratulujemy naszym chórzystom!

« < 62 63 64 65 66 67 > »
strona 65 z 67