« < 63 64 65 66 67 > »

Sukces chóru szkolnego

czwartek, 14 stycznia 2010r.

Chór szkolny pod dyrekcją pani Agnieszki Treli-Jochymek, nowy rok kalendarzowy rozpoczął od sukcesu. W Galicyjskim Przeglądzie Kolęd, Pastorałek i Przedstawień Jasełkowych zorganizowanym przez Dom Kultury "Podgórze", wyśpiewał II miejsce.

Gratulujemy naszym chórzystom!

Ruszył FeKuSz!

środa, 13 stycznia 2010r.

Ruszył FeKuSz! Eliminacje rozpoczęły się 13 stycznia 2010 i będą trwały do 14 stycznia 2010. Zapraszamy na Galę FeKuSzu 5 lutego 2010 do Teatru Łaźnia Nowa. Na naszej stronie znajdują się zdjęcia z przygotowań.

Podsumowanie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

poniedziałek, 11 stycznia 2010r.

Wszystkich wszem i wobec informujemy, że ponad 100-osobowy sztab Trójki, przy Krakowskim Międzyszkolnym Sztabie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zebrał 34, 862, 18 zł.

Wszystkim wolontariuszom dziękujemy i gratulujemy!!!

Spotkanie wigilijne

sobota, 09 stycznia 2010r.

8 stycznia 2010 roku w naszym liceum odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne dla byłych i obecnych pracowników Trójki. O godzinie 17:30 licznie zgromadzeni Goście zajęli miejsca przy odświętnie zastawionych stołach. Honory gospodarzy pełnili przedstawiciele Grona Pedagogicznego. Spotkanie uświetniły Jasełka przygotowane przez młodzież naszego liceum, podczas których wszyscy wspólnie kolędowali.

Miła atmosfera i dobre humory Gości sprawiły, że biesiadowanie trwało do późnych godzin wieczornych. Ten wyjątkowy czas upłynął na serdecznych rozmowach, przekazywaniu sobie najlepszych życzeń i wspominaniu. Wszyscy obiecali, że wrócą do Trójki za rok o tej samej porze, aby tradycji mogło stać się zadość.

Warsztaty chóralne w Poroninie

czwartek, 07 stycznia 2010r.

5 i 6 stycznia były dla chórzystów dniami wolnymi od szkoły, ale nie od intensywnej nauki. Członkowie chóru przebywali w tym czasie na warsztatach chóralnych w Poroninie. 6 stycznia w Święto Objawienia Pańskiego nasz chór uświetnił liturgię mszy św. w Sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik w Zakopanem Olczy.

Spotkanie ze Stanisławem Kmiecikiem

sobota, 12 grudnia 2009r.

W tym miesiącu uczniowie III LO mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z wyjątkowym artystą. Stanisław Kmiecik, malarz posługujący się przy malowaniu ustami i nogami, odwiedził Szkołę 11 grudnia.

Wizyta ta była okazją do wystawienia na terenie Liceum prac artysty, przede wszystkim najczęściej malowanych przez Stanisława Kmiecika pejzaży.

Olimpiada Języka Łacińskiego i Kultury Antycznej

czwartek, 10 grudnia 2009r.

Uczniowie zakwalifikowani do etapu okręgowego Olimpiady Języka Łacińskiego i Kultury Antycznej

Sonia Nencka, 3a
Maciej Musiał, 3b
Anna Dąbek, 3b
Wioletta Drzewiecka, 2b
Jakub Piskorz, 3b
Kordian Szuszkiewicz, 2b

Wystawa prac Stanisława Kmiecika

wtorek, 08 grudnia 2009r.

Od 8 grudnia przez dwa tygodnie w naszym liceum można oglądać wystawę malarstwa Stanisława Kmiecika, wyjątkowego artysty, który tworzy swoje dzieła ustami i stopami.

11 grudnia ten niezwykły malarz będzie gościem III LO. Podczas spotkania z artystą odbędzie się m.in. pokaz techniki wykonywania jego prac. W trakcie malowania obrazu Stanisław Kmiecik opowie nie tylko o swojej twórczości. Uczniowie będą mieli okazję poznać także inne jego pasje oraz sami zadać artyście pytania.

Akcja Góra Grosza

poniedziałek, 23 listopada 2009r.

W dniach 23.11 - 4.12 w naszej szkole organizowana jest akcja Góra Grosza polegająca na zbiórce pieniędzy dla dzieci z domów dziecka i rodzinnych domów dziecka.

Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji. Pieniądze zbierane są przez organizatorów, a także można je dostarczyć do skarbonki na parterze przy gospodarzach szkoły.

Uwaga! Konkurs!

poniedziałek, 23 listopada 2009r.

Dyrektor III LO ogłasza konkurs na projekt i wykonanie strony internetowej naszego Liceum.

Główna nagroda - umieszczenie strony jako naszej wizytówki w Internecie i 300 zł. Termin oddawania prac konkursowych 11 stycznia 2010 r. Dodatkowe informacje u p. profesor Bernardety Wójtowicz.

Zachęcamy do udziału w konkursie!

Lekcja czytania

środa, 04 listopada 2009r.

Dnia 4.11.2009 grupa uczniów klasy I B z panią B. Nawrot uczestniczyła w "Lekcji czytania" - projekcie organizowanym przez "Tygodnik Powszechny" w ramach Festiwalu im. J. Conrada

Zapraszamy na wymianę z Holandią

czwartek, 29 października 2009r.

Zapraszamy na wymianę z Holandią. W programie zwiedzanie Amsterdamu, Rotterdamu, Hagi. Termin wyjazdu: 12-17 kwietnia 2010. Koszt ok. 650 zł.

Zapisy przyjmują P. prof. Małgorzata Janczur i P. prof. Anna Szustkiewicz.

Szkolna Internetowa Gra Giełdowa

poniedziałek, 19 października 2009r.

Trwa kolejna edycja SIGG - Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej!

Z naszej szkoły startuje 15 zespołów. Życzymy powodzenia!

Ogólnopolski Konkurs Literacki

środa, 07 października 2009r.

Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Obraz a słowo. Literacki opis dzieła malarskiego".

Szczegółowych informacji udzielają Pani Profesor Szopińska i Pani Profesor Czadowska.

Wyniki konkursu recytatorskiego

wtorek, 06 października 2009r.

Wyniki konkursu recytatorskiego: "Twórczość Julii Hartwig":

I miejsce: Kamila Korecka - III b i Anita Staszczak - III b
II miejsce: Karolina Rojek - III h i Joanna Orzechowska - III b