« < 64 65 66 67 68 > »

Lekcja czytania

środa, 04 listopada 2009r.

Dnia 4.11.2009 grupa uczniów klasy I B z panią B. Nawrot uczestniczyła w "Lekcji czytania" - projekcie organizowanym przez "Tygodnik Powszechny" w ramach Festiwalu im. J. Conrada

Zapraszamy na wymianę z Holandią

czwartek, 29 października 2009r.

Zapraszamy na wymianę z Holandią. W programie zwiedzanie Amsterdamu, Rotterdamu, Hagi. Termin wyjazdu: 12-17 kwietnia 2010. Koszt ok. 650 zł.

Zapisy przyjmują P. prof. Małgorzata Janczur i P. prof. Anna Szustkiewicz.

Szkolna Internetowa Gra Giełdowa

poniedziałek, 19 października 2009r.

Trwa kolejna edycja SIGG - Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej!

Z naszej szkoły startuje 15 zespołów. Życzymy powodzenia!

Ogólnopolski Konkurs Literacki

środa, 07 października 2009r.

Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Obraz a słowo. Literacki opis dzieła malarskiego".

Szczegółowych informacji udzielają Pani Profesor Szopińska i Pani Profesor Czadowska.

Wyniki konkursu recytatorskiego

wtorek, 06 października 2009r.

Wyniki konkursu recytatorskiego: "Twórczość Julii Hartwig":

I miejsce: Kamila Korecka - III b i Anita Staszczak - III b
II miejsce: Karolina Rojek - III h i Joanna Orzechowska - III b
III miejsce: Patrycja Pinas - III c

Justyna Gładysz - I a
Klaudia Sychowska - II h
Aleksandra Krasoń - I b
Weronika Mitka - III a
Michał Stefański - III f
Jakub Pasternak - I e
Artur Szwed - I f
Weronika Wogórka - III a

Gratulujemy!

Dni Humanisty w Trójce

piątek, 11 września 2009r.

Od 28.09.2009 do 14.10.2009 to czas Dni Humanisty w Trójce, które w tym roku poświęcamy zgłębianiu twórczości Julii Hartwig. Każdy z uczniów może wziąć udział w różnych konkursach, odkrywając w ten sposób nie tylko humanistyczny wymiar tej poezji. Finaliści konkursu recytatorskiego - jak co roku - tworzyć będą spektakl słowno-muzyczny, który uświetni uroczystości ślubowania Klas I.

Zapraszamy!

Projekt WiP

poniedziałek, 31 sierpnia 2009r.

III Liceum Ogólnokształcące bierze udział w projekcie finansowanym przez Europejski Fundusz Społeczny "WiP - Wiedza i praktyka w naukach matematyczno-przyrodniczych".

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat projektu.

Spotkanie z prof. Antonim Downarem i Maciejem Miezianem

czwartek, 28 maja 2009r.

Czy wiesz co wydarzyło się 4 czerwca 1989 roku? Czy wiesz czym była kiedyś Solidarność? Czy wiesz dlaczego ważna jest pamięć o naszej przeszłości?

O tym między innymi dowiesz się uczestnicząc w spotkaniu z goścmi: prof. Antonim Downarem i Maciejem Miezianem, którzy rozmawiać będą na temat: "Dzień 4 czerwca 1989 w mojej pamięci, postaci, miejsca, wydarzenia." Spotkanie odbędzie się w czwartek 4 czerwca o godz. 17.30 w Naszej Trójce.

Serdecznie zapraszamy!

Dzień Sportu

środa, 27 maja 2009r.

W poniedziałek 1 czerwca w naszym liceum odbędzie się Dzień Sportu.

Szczegóły na plakatach w szkole.

Serdecznie zapraszamy!

Projekt - Matematyka? Spróbuj e-learningowo

piątek, 15 maja 2009r.

W kwietniu odbyło się w naszej szkole spotkanie z przedstawicielami firmy GINT, którzy realizują projekt "Matematyka? Spróbuj e-learningowo. Innowacyjne formy edukacji dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych."

Projekt dofinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i realizowany jest pod nadzorem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Są to bezpłatne kursy matematyki.

Więcej informacji na stronie www.hermin.edu.pl

Konkurs Poetycki

czwartek, 30 kwietnia 2009r.

Anita Staszczak - uczennica klasy II B uzyskała I miejsce w Konkursie Poetyckim, organizowanym przez Centrum Kultury im. C. K. Norwida w Krakowie.

Paweł Głowiak - uczeń klasy I F zajął III miejsce.

Natalia Cichy została wyróżniona.

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

środa, 29 kwietnia 2009r.

Dzisiaj uczciliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Dziękujemy pani profesor. J. Murzyn oraz uczniom klasy 2h za przygotowanie uroczystości.

Turniej piłki nożnej o puchar Dyrektora III Liceum

wtorek, 28 kwietnia 2009r.

Rozpoczyna się Turniej piłki nożnej o puchar Dyrektora III Liceum Ogólnokształcącego.

Wszystkim biorącym w nim udzial życzymy powodzenia.

Sukces klasy I a

poniedziałek, 27 kwietnia 2009r.

Dzisiaj klasa I a odebrała wyróżnienie za spektakl "Orfeusz w Hadesie" na XX Młodzieżowych Przeglądach Teatralnych "Teatr moich marzeń".

Serdecznie gratulujemy!

Pożegnanie maturzystów

piątek, 24 kwietnia 2009r.

Dzisiaj pożegnaliśmy maturzystów!

Po Mszy świętej w kościele pw. św. Józefa odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego dla klas 3 w auli w domu parafialnym na os. Kalinowym. Wręczono świadectwa z wyróżnieniem i pamiątkowe dyplomy.

Naszym absolwentom życzymy powodzenia i połamania piór podczas egzaminów maturalnych!

« < 64 65 66 67 68 > »
strona 67 z 68