« < 64 65 66 67 68 69 > »

AIESEC

sobota, 06 marca 2010r.

Już po raz trzeci gościliśmy w naszej szkole czworo studentów z międzynarodowej organizacji AIESEC.

W trakcie ich multimedialnych prezentacji młodzież mogła poznać różnorodną kulturę, zwyczaje i tradycje Chin, Brazylii, Gruzji i Ukrainy.

Mamy nadzieję, że nasi goście sprawili, iż lekcje języka angielskiego stały się bardziej atrakcyjne, a przekazane informacje zachęciły naszą młodzież do odwiedzenia tych krajów.

Start strony

piątek, 26 lutego 2010r.

Dzisiaj wystartowała nowa strona 3 LO!

Zbiórka pieniędzy

piątek, 26 lutego 2010r.

Podczas kwesty 15 lutego na rzecz akcji "Katyń - ocalić od zapomnienia" zebraliśmy 550,80 zł.

Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

Katyń - Ocalić od Zapomnienia

piątek, 26 lutego 2010r.

W kwietniu 2010 roku mija 70 Rocznica Zbrodni Katyńskiej. III LO przyłączyło się do ogólnopolskiego projektu "Katyń - Ocalić od Zapomnienia", pod patronatem prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Celem obchodów jest uczczenie Bohaterów Zbrodni Katyńskiej poprzez posadzenie 21473 Dębów Pamięci. Każdy dąb upamiętnia konkretną osobę, która zginęła w Katyniu, Twerze, Charkowie, Miednoje.

W naszej szkole główne uroczystości odbędą się 2 czerwca 2010 roku, kiedy to posadzimy Dąb Pamięci i odsłonimy tablicę upamiętniając w tem sposób śmierć majora Jana Kantego Rajtara, urodzonego w Krakowie, absolwenta wydziału prawa na UJ, zamordowanego w Katyniu w 1940 roku przez NKWD.

Spotkanie z panem Janem L. Franczykiem

piątek, 26 lutego 2010r.

Salon Trójkowe Czwartki serdecznie zaprasza na spotkanie z panem Janem L. Franczykiem - redaktorem "Głosu. Tygodnika Nowohuckiego", psychologa, filozofa, miłośnika Nowej Huty, absolwenta Trójki. Spotkanie odbędzie się w czwartek, tj. 18 lutego 2010 r. o godzinie 17.30 w naszym Liceum.

Zapraszamy!

Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

środa, 10 lutego 2010r.

Natalia Cichy, IIb (opiekun B.Nawrot) oraz Karolina Kornaś, III a (opiekun M. Bugajska) zostały zakwalifikowane do Okręgowych Eliminacji XL Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.

Gratulujemy !

Wieczór Francusko-Włoski

środa, 10 lutego 2010r.

Włoska radość życia w połączeniu z Francuskim stylem dają niesamowitą mieszankę której nikt nie jest w stanie się oprzeć.

Dlatego serdecznie zapraszamy na wieczór Francusko Włoski który odbędzie się 16 lutego o godzinie 17:30.

Uczniowie naszego liceum zaprezentują najbardziej znane piosenki z Francji i Włoch. Nie zabraknie też tradycyjnych melodii, jak i pysznych, słodkich przekąsek.

Gala Festiwalu Kultury Szkolnej

wtorek, 09 lutego 2010r.

Dnia 5 lutego 2010 roku odbyła się Gala Festiwalu Kultury Szkolnej w Teatrze łaźnia Nowa kończąca cały festiwal. Wyniki oraz zdjęcia znajdują się na stronie FeKuSzu.

Chcieliśmy podziękować sponsorom: p. dyr. Małgorzacie Mekal z Multibanku, oddział w Tarnowie oraz anonimowemu darczyńcy.

Schola w Domu Pomocy Społecznej

sobota, 16 stycznia 2010r.

14 stycznia schola działająca w naszym liceum odwiedziła osoby przebywające w Domu Pomocy Społecznej na os. Szkolnym w Nowej Hucie.

Uczniowie przygotowali dla mieszkańców DPS program artystyczny o Bożym Narodzeniu.

Spotkanie zakończyło się wspólnym kolędowaniem.

Sukces chóru szkolnego

czwartek, 14 stycznia 2010r.

Chór szkolny pod dyrekcją pani Agnieszki Treli-Jochymek, nowy rok kalendarzowy rozpoczął od sukcesu. W Galicyjskim Przeglądzie Kolęd, Pastorałek i Przedstawień Jasełkowych zorganizowanym przez Dom Kultury "Podgórze", wyśpiewał II miejsce.

Gratulujemy naszym chórzystom!

Ruszył FeKuSz!

środa, 13 stycznia 2010r.

Ruszył FeKuSz! Eliminacje rozpoczęły się 13 stycznia 2010 i będą trwały do 14 stycznia 2010. Zapraszamy na Galę FeKuSzu 5 lutego 2010 do Teatru Łaźnia Nowa. Na naszej stronie znajdują się zdjęcia z przygotowań.

Podsumowanie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

poniedziałek, 11 stycznia 2010r.

Wszystkich wszem i wobec informujemy, że ponad 100-osobowy sztab Trójki, przy Krakowskim Międzyszkolnym Sztabie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zebrał 34, 862, 18 zł.

Wszystkim wolontariuszom dziękujemy i gratulujemy!!!

Spotkanie wigilijne

sobota, 09 stycznia 2010r.

8 stycznia 2010 roku w naszym liceum odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne dla byłych i obecnych pracowników Trójki. O godzinie 17:30 licznie zgromadzeni Goście zajęli miejsca przy odświętnie zastawionych stołach. Honory gospodarzy pełnili przedstawiciele Grona Pedagogicznego. Spotkanie uświetniły Jasełka przygotowane przez młodzież naszego liceum, podczas których wszyscy wspólnie kolędowali.

Miła atmosfera i dobre humory Gości sprawiły, że biesiadowanie trwało do późnych godzin wieczornych. Ten wyjątkowy czas upłynął na serdecznych rozmowach, przekazywaniu sobie najlepszych życzeń i wspominaniu. Wszyscy obiecali, że wrócą do Trójki za rok o tej samej porze, aby tradycji mogło stać się zadość.

Warsztaty chóralne w Poroninie

czwartek, 07 stycznia 2010r.

5 i 6 stycznia były dla chórzystów dniami wolnymi od szkoły, ale nie od intensywnej nauki. Członkowie chóru przebywali w tym czasie na warsztatach chóralnych w Poroninie. 6 stycznia w Święto Objawienia Pańskiego nasz chór uświetnił liturgię mszy św. w Sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik w Zakopanem Olczy.

Spotkanie ze Stanisławem Kmiecikiem

sobota, 12 grudnia 2009r.

W tym miesiącu uczniowie III LO mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z wyjątkowym artystą. Stanisław Kmiecik, malarz posługujący się przy malowaniu ustami i nogami, odwiedził Szkołę 11 grudnia.

Wizyta ta była okazją do wystawienia na terenie Liceum prac artysty, przede wszystkim najczęściej malowanych przez Stanisława Kmiecika pejzaży.

« < 64 65 66 67 68 69 > »
strona 67 z 69