« < 65 66 67 68 69 70 71 > »

Pogrążeni w smutku...

sobota, 10 kwietnia 2010r.

Społeczność III Liceum Ogólnokształcącego W Krakowie pogrążona w ogromnym smutku, łączy się w żałobie z rodzinami ofiar katastrofy i wszystkimi Polakami, wstrząśniętymi tą tragedią.

czwartek, 08 kwietnia 2010r.

W poniedziałek, 12 kwietnia 2010, zapraszamy Rodziców na spotkania z wychowawcami i nauczycielami według harmonogramu: klasy II i IA, IB, ID, IH o godz. 17:00 klasy III i IC, IE, IF, IG o godz. 18:00

Rodziców maturzystów zapraszamy na spotkanie z dyrekcją do sali gimnastycznej o godz. 17:40.

Konkurs "Co wiesz o Australii"

czwartek, 08 kwietnia 2010r.

Dnia 31 marca odbył się w naszej szkole konkurs dla klas drugich "Co wiesz o Australii" składający się z quizu oraz prezentacji przygotowanych przez reprezentantów klas.

Wyniki konkursu:
Pierwsze miejsce - klasa 2 C
Drugie miejsce - klasy 2 B i 2 G
Trzecie miejsce - klasa 2 D.

Dla zwycięskich klas przewidziane są nagrody.

Dzień Otwarty w III LO

wtorek, 30 marca 2010r.

Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty w III Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego w Krakowie, który odbędzie się 24 kwietnia 2010 r. w godzinach od 10.00 do 12.00.

Życzenia Wielkanocne

poniedziałek, 29 marca 2010r.

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, składamy najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, radości, smacznego jajka, mokrego dyngusa, mnóstwo wiosennego optymizmu oraz samych sukcesów!

Informacja dla maturzystów

poniedziałek, 22 marca 2010r.

Na stronie dotyczącej egzaminu maturalnego zostały zamieszczone harmonogramy matur ustnych z języka polskiego i języków obcych.

Wszystkich maturzystów prosimy o zapoznanie się z terminem zdawania egzaminów.

Książki dla Polonii

środa, 17 marca 2010r.

W grudniu 2009 z inicjatywy pani M. Fugiel zebraliśmy polskie książki (bajki dla dzieci i lektury dla młodzieży) dla uczniów Katolickiej Szkoły Polskiej w Northampton. Akcja zakończyła się wielkim sukcesem.

Właśnie otrzymaliśmy podziękowanie od uczniów tej szkoły i patrona akcji pana Krzysztofa Książka.

Geo-Planeta

wtorek, 16 marca 2010r.

15 marca uczniowie naszego liceum wzięli udział w Ogólnokształcącym Konkursie Geograficznym "Geo-Planeta", celem, którego jest szerzenie wśród młodzieży wiedzy z zakresu geografii, przyrody oraz miejsca i znaczenia Polski w świecie. Za wszystkich uczestników trzymamy kciuki.

Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt

wtorek, 16 marca 2010r.

W dniach 11.01, 12.01 i 15.01.2010r. w hali Com Com Zone odbył się Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt "OPEN" - finał miejski w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży 09/10. Do finału zakwalifikowało się 6 najlepszych drużyn Krakowa; III LO, VII LO, VIII LO, XII LO, XIV LO.

W wyniku rozegranych meczy systemem "każdy z każdym" nasza szkoła uplasowała się na III miejscu. Zabrakło tylko 0,1 do miejsca drugiego.

Zawodniczka naszej szkoły z klasy ID - Mariola Bucka uzyskała tytuł najbardziej wszechstronnej i aktywnej zawodniczki całego turnieju.

Ewaluacja Zewnętrzna

wtorek, 16 marca 2010r.

Wszystkich odwiedzających naszą stronę informujemy, że zostaliśmy zaproszeni do ewaluacji zewnętrznej.

Dzień Przedsiębiorczości

wtorek, 16 marca 2010r.

10. marca 2010 r. uczniowie klas 1e i 2e wzięli udział w Ogólnopolskim Dniu Przedsiębiorczości. W tym dniu uczniowie odbyli 5-godzinne praktyki w różnych firmach, do których zostali skierowani, zgodnie z zadeklarowanymi wcześniej zainteresowanymi. Chcieliśmy bardzo podziękować następującym firmom, które zechciały przyjąć naszych uczniów. Gazeta Wyborcza; Bank Handlowy - oddział w Krakowie; Citi Handlowy Kraków; Eden Travel biuro turystyczne; Dana Air Travel biuro turystyczne; ArcelorMittal Sycow biuro handlowe; Quadro Centrum Łazienek; Specjalistyczna Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza Dom Dziecka im. Jana Brzechwy; Zakład Usług Energetycznych i Komunikacyjnych grupa ZUE; Bank Zachodni WBK; Polskie Radio Kraków.

Dialnetmasters

poniedziałek, 15 marca 2010r.

Drużyna uczniów naszego liceum Blue Screen 3LO przeszła do II etapu Konkursu Dialnetmasters. Gratulujemy i trzymamy kciuki!

Konsultacje dla rodziców

czwartek, 11 marca 2010r.

Przypominamy, że w poniedziałek, 15 marca 2010 roku, od godziny 18:00 do 19:00 odbędą się konsultacje dla RODZICÓW naszych uczniów. Wszystkich Państwa serdecznie zapraszamy.

Klasa II A w Grotesce

czwartek, 11 marca 2010r.

10 marca 2010 roku uczniowie klasy II A przedstawili spektakl "Odnowiciel świata" w reż. M. Salwińskiego (tegorocznego zwycięzcę Festiwalu Kultury Szkolnej III LO) na Festiwalu Małych Form Teatralnych, organizowanym przez II LO we współpracy z Teatrem Groteska.

Gratulujemy wspaniałego występu!!!

wtorek, 09 marca 2010r.

Z inicjatywy nauczycieli WF, młodzież klas I naszego liceum wzięła udział w konkursie "Szlachetne zdrowie" ogłoszonym przez "Głos" Tygodnik Nowohucki.

Spośród nadesłanych prac pisemnych został wybrany artykuł Joanny Piechówki z klasy I B pt. "Zdrowym być!", który zdobył I nagrodę. Oprócz tego wyróżniono prace Karoliny Marszałek i Karoliny Zachemby z klasy I B oraz Karoliny Wieciech z klasy I A.

Prace naszych uczennic ukazały się w "Głosie" nr 10 (987) z dnia 5 marca 2010 roku.

Serdecznie gratulujemy!

« < 65 66 67 68 69 70 71 > »
strona 68 z 71