Dni Humanisty 2010

Dni Humanisty poświęcone twórczości CZESŁAWA MIŁOSZA

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursach, organizowanych w III Liceum w ramach obchodów Dni Humanisty. Oto nasze propozycje:

• DYKTANDO. Konkurs ortograficzny odbędzie się 1 X 2010 roku. Dokładny termin oraz miejsce eliminacji zostaną podane w najbliższym czasie. (zgłoszenia do 24 września)
  • KONKURS RECYTATORSKI. Na przesłuchania (28 i 29 września) zapraszamy wszystkie osoby, które wcześniej (do 24 września) zgłoszą się do udziału w konkursie. Zwycięzcy eliminacji spotkają się na zawodach finałowych 30 września. Do recytacji należy przygotować dwa teksty poetyckie lub fragment prozy i tekst poetycki Czesława Miłosza. Czas recytacji nie może być dłuższy niż 7 minut. Finaliści konkursu stworzą spektakl, który uświetni uroczystość Ślubowania Klas Pierwszych – 14 października 2010 roku.
  • ARTYSTYCZNE INSPIRACJE TWÓRCZOŚCIĄ CZESŁAWA MIŁOSZA. Chętnych uczniów zapraszamy do składania u swoich polonistów prac fotograficznych (minimalny format - A5, na papierze fotograficznym, w ramce papierowej) lub plastycznych (technika dowolna), inspirowanych twórczością Czesława Miłosza. Do każdej pracy należy dołączyć wydrukowany tekst wiersza, który stał się podstawą dla stworzenia dzieła. Prace przyjmujemy do 4 października do godziny 14. Przewidziana jest wystawa nagrodzonych ilustracji i fotografii.
  • KONKURS NA PRACĘ LITERACKĄ, KTÓREJ MOTYWEM PRZEWODNIM STANĄ SIĘ OBŁOKI. Prace związane ze wspomnianym hasłem (m.in. wiersze, eseje, opowiadania) należy przekazywać swoim polonistom do 4 października do godziny 14. Liczymy na Waszą kreatywność!
  • KONKURS MITOLOGICZNY. Eliminacje zostaną przeprowadzone przez Panią Profesor Ewę Czadowską i odbędą się 4 października. Zgłoszeni uczestnicy odpowiedzą na pytania dotyczące wojny trojańskiej. (zgłoszenia do 24 września)
  • KONKURS NA INTERPRETACJĘ WIERSZA CZESŁAWA MIŁOSZA. Chętni uczniowie dokonają pisemnej analizy i interpretacji wskazanych tekstów poetyckich Czesława Miłosza (zgłoszenia do 15 września). Teksty do interpretacji(w formacie PDF).

Wszyscy, którzy zechcą wziąć udział w konkursach, proszeni są o zgłaszanie się do swoich polonistów.

Zapraszamy!!!