Dni Humanisty 2013

DNI HUMANISTY poświęcone twórczości JULIANA TUWIMA

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursach, organizowanych w III Liceum w ramach obchodów Dni Humanisty. Oto nasze propozycje:

• DYKTANDO. Konkurs ortograficzny odbędzie się na początku października. Dokładny termin oraz miejsce eliminacji zostaną podane w najbliższym czasie (strona internetowa, tablica ogłoszeń obok pokoju nauczycielskiego). Termin zgłoszeń: 30 września 2013 r.
  • KONKURS RECYTATORSKI. Na przesłuchania (od 25 do 27 września) zapraszamy wszystkie osoby, które wcześniej (do 20 września) zgłoszą się do udziału w konkursie. Do recytacji należy przygotować dwa teksty poetyckie lub fragment prozy i tekst poetycki. Czas recytacji nie może być dłuższy niż 7 minut. Finaliści konkursu stworzą spektakl, który uświetni uroczystość Ślubowania Klas Pierwszych – 14 października 2013 roku.
  • ARTYSTYCZNE INSPIRACJE TWÓRCZOŚCIĄ JULIANA TUWIMA. Chętnych uczniów zapraszamy do składania u swoich polonistów prac fotograficznych (minimalny format - A5, na papierze fotograficznym, w ramce papierowej) lub plastycznych (technika dowolna), inspirowanych twórczością JULIANA TUWIMA. Do każdej pracy należy dołączyć wydrukowany tekst wiersza, który stał się podstawą dla stworzenia dzieła. Prace przyjmujemy do 1 października do godziny 14. Przewidziana jest wystawa nagrodzonych ilustracji i fotografii.
  • KONKURS NA PRACĘ LITERACKĄ, KTÓREJ MOTYW PRZEWODNI BRZMI: Siódma jesień Prace związane ze wspomnianym hasłem (m.in. wiersze, eseje, opowiadania) należy przekazywać swoim polonistom do 1 października do godziny 14. Liczymy na Waszą kreatywność!
  • KONKURS MITOLOGICZNY. Eliminacje zostaną przeprowadzone przez Panią Profesor Ewę Czadowską, która przyjmuje zgłoszenia do 1 października 2013 roku. Udział można także zgłaszać swoim polonistom. Uczestnicy odpowiedzą na pytania, dotyczące wojny trojańskiej.
    * Literatura: J. Parandowski, Mitologia (odpowiednie fragmenty).
    Termin testu zostanie podany w późniejszym terminie na stronie internetowej i na tablicy obok pokoju nauczycielskiego.
  • KONKURS NA INTERPRETACJĘ WIERSZA JULIANA TUWIMA. Chętni uczniowie dokonają pisemnej analizy i interpretacji wskazanych tekstów poety (po wspomniane utwory należy udać się do swoich polonistów). Termin składania prac: 1 października 2013 r.

Wszyscy, którzy zechcą wziąć udział w konkursach, proszeni są o zgłaszanie się do swoich polonistów.

Zapraszamy!!!