Dni Humanisty 2015

DNI HUMANISTY

poświęcone twórczości

AGNIESZKI OSIECKIEJ

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursach, organizowanych w III Liceum w ramach obchodów Dni Humanisty. Oto nasze propozycje:

• DYKTANDO. Konkurs ortograficzny odbędzie się na początku października. Dokładny termin oraz miejsce eliminacji zostaną podane w najbliższym czasie (strona internetowa, tablica ogłoszeń obok pokoju nauczycielskiego). Termin zgłoszeń: 25 września 2015 r.
  • KONKURS RECYTATORSKI. Na przesłuchania (od 28 do 30 września) zapraszamy wszystkie osoby, które wcześniej (do 24 września) zgłoszą się do udziału w konkursie. Do recytacji należy przygotować dwa teksty poetyckie lub fragment prozy i tekst poetycki autorstwa Agnieszki Osieckiej. Czas recytacji nie może być dłuższy niż 7 minut. Finaliści konkursu stworzą spektakl, który uświetni uroczystość Ślubowania Klas Pierwszych – 14 października 2015 roku.
  • ARTYSTYCZNE INSPIRACJE TWÓRCZOŚCIĄ AGNIESZKI OSIECKIEJ. Chętnych uczniów zapraszamy do składania u swoich polonistów prac fotograficznych (minimalny format - A5, na papierze fotograficznym, w ramce papierowej) lub plastycznych (technika dowolna), inspirowanych twórczością AGNIESZKI OSIECKIEJ. Do każdej pracy należy dołączyć wydrukowany tekst wiersza, który stał się podstawą dla stworzenia dzieła. Prace przyjmujemy do 2 października. Przewidziana jest wystawa nagrodzonych ilustracji i fotografii.
  • KONKURS NA PRACĘ LITERACKĄ, KTÓREJ MOTYW PRZEWODNI BRZMI: Odpowiednia pogoda na szczęście. Prace związane ze wspomnianym hasłem (m.in. wiersze, eseje, opowiadania) należy przekazywać swoim polonistom do 2 października. Liczymy na Waszą kreatywność!
  • KONKURS MITOLOGICZNY. Eliminacje zostaną przeprowadzone przez Panią Profesor Ewę Czadowską (termin i bliższe informacje na stronie internetowej oraz na tablicy obok pokoju nauczycielskiego).
  • KONKURS NA INTERPRETACJĘ WIERSZA AGNIESZKI OSIECKIEJ. Chętni uczniowie dokonają pisemnej analizy i interpretacji wskazanych tekstów poetki (po wspomniane utwory należy udać się do swoich polonistów). Termin składania prac: 2 października 2015 r.
    Wiersze do interpretacji.
  • KONKURS NA FILM INSPIROWANY TWÓRCZOŚCIĄ AGNIESZKI OSIECKIEJ. Prace należy złożyć na podpisanych nośnikach danych (CD, pendrive) u swoich polonistów.

Wszyscy, którzy zechcą wziąć udział w konkursach, proszeni są o zgłaszanie się do swoich polonistów.

Zapraszamy!!!

Wyniki konkursu ortograficznego:
1. ortografia:
O.Erazmus 2a
R.Hendzel 2b
G.Marat 1b
K.Topór 2e

J.Leżon 1h
I.Migas 1f
B.Szreniawa 2d

2. interpunkcja:
K.Kotyza 3b
M.Rojek 1e
O.Erazmus 2a
P.Hendzel 2b
K.Kubik 2c
G.Kwaśniewska 3b
K.Topór 2e

Nagrodę specjalną za "szwendanie" otrzymują G.Marat (1b) i J.Radek (2e).
GRATULUJEMY!

Wyniki konkursu na interpretację tekstu poetyckiego A.Osieckiej:
1. miejsce: E.Ilczuk (3h), R. Walaszek (3f)
2. miejsce: I. Malik (2d)
Wyróżnienia: P.Mazur (3h) i D.Jarek (3f)

Wyniki konkursu: ARTYSTYCZNE INSPIRACJE TWÓRCZOŚCIĄ AGNIESZKI OSIECKIEJ.
I miejsce:
M. Sadowska - klasa 1c
A. Wisz - klasa 2b
II miejsce:
J.Prochalska - klasa 1c
III miejsce:
J.Szaraniec - klasa 2b

DNI HUMANISTY. WYNIKI KONKURSU NA PRACĘ LITERACKĄ, KTÓREJ MOTYW PRZEWODNI BRZMI: Odpowiednia pogoda na szczęście

1. miejsce: M. Borowska - klasa 2b
Wyróżnienie: A. Odrobina - klasa 1c

WYNIKI KONKURSU RECYTATORSKIEGO:
I miejsce: K. Duda(IIA), M.Pierzynka(IID)