Klasa o nachyleniu medycznym, uniwersytecka pod patronatem UJ

Drogi Gimnazjalisto!

Jeśli wybierzesz klasę o nachyleniu medycznym pod patronatem Uniwersytetu Jagiellońskiego będziesz uczył się dwóch języków obcych w grupach międzyoddziałowych – jednego na poziomie rozszerzonym (angielskiego albo niemieckiego albo hiszpańskiego), będącego kontynuacją języka nauczanego w gimnazjum, drugiego na poziomie podstawowym (angielskiego, niemieckiego, włoskiego, hiszpańskiego, francuskiego, rosyjskiego albo chińskiego). Grupa, do której trafisz, będzie dostosowana do Twoich umiejętności językowych. Naukę drugiego języka możesz zacząć od podstaw albo kontynuować język, którego uczyłeś się wcześniej.

Twoimi przedmiotami rozszerzonymi oprócz języka obcego będą: biologia i chemia.

Oprócz przedmiotów rozszerzonych, będziesz mógł wybrać przedmiot uzupełniający spośród następujących: elementy matematyki rozszerzonej, elementy łaciny medycznej, kosmetologia czyli jak zadbać o siebie, między chemią a innymi dziedzinami nauki, przyrodoznawcze podstawy kryminalistyki. Dzięki ich bogatej ofercie rozwiniesz swoje zainteresowania, pogłębisz wiadomości, odkryjesz pasje i odnajdziesz swoją drogę.

Przedmiot uzupełniającyCzego możesz się spodziewać?
Elementy matematyki rozszerzonejUzupełnisz wiadomości by rekrutacja na medycynę była dla Ciebie łatwiejsza.
Elementy łaciny medycznejZdobędziesz wiedzę, która pozwoli Ci zrozumieć zapis dokumentacji medycznej a ponadto uprawni Cię do zwolnienia z lektoratu z j. łacińskiego na studiach medycznych.
KosmetologiaDowiesz się jak zadbać o siebie.
Między chemią a innymi dziedzinami naukiDowiesz się jaki wpływ mają fascynujące odkrycia chemiczne na twoje codzienne życie.
Przyrodoznawcze podstawy kryminalistykiDowiesz się na przykład jaką rolę odegrały pewne owady w schwytaniu „piwnicznego mordercy” w przedwojennym Paryżu.

Jest to klasa uniwersytecka pod patronatem Wydziału Chemii UJ. Jeżeli więc chcesz poszerzyć swoje pasje i zainteresowania chemiczne, będziesz mógł w ramach zajęć dodatkowych uczestniczyć w wykładach, pokazach doświadczeń na Wydziale Chemii UJ, uczestniczyć w zajęciach laboratoryjnych, organizowanych na Wydziale Chemii dla uczniów klas II. Swoje pasje i talenty chemiczne będziesz także mógł sprawdzić uczestnicząc w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Chemicznej, aby podtrzymać tradycję sukcesów chemicznych uczniów naszej Szkoły.

Jeżeli chcesz poszerzyć swoje zainteresowania biologiczne, możesz brać udział w zajęciach pozalekcyjnych w szkole przygotowujących do matury na poziomie rozszerzonym i do wielu konkursów, w których będziesz mógł sprawdzić swoje umiejętności: Olimpiadzie Biologicznej, Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej i konkursie ekologicznym „Eko-planeta”. Twoją kreatywność rozwiną programy profilaktyczne i projekty, w których uczestniczą uczniowie naszej szkoły (np. „Czysty Kraków-lepsze życie”, „Transplantacja=życie” i „Dar cząstki siebie”, „Człowiek i środowisko – doskonała symbioza”, „Sprzątanie świata”, „Mam Haka na Raka”).

Swoją wiedzę możesz poszerzać również poza szkołą – na lekcjach w Muzeum Przyrodniczym, Muzeum Farmacji, Muzeum Katedry Anatomii CM UJ czy w Ogrodzie Botanicznym.

W swoim czasie pozalekcyjnym możesz rozwinąć pasję fotografowania, zgłębić tajniki rysunku i kompozycji, odkryć talent aktorski lub reżyserski, uczestnicząc w zajęciach organizowanych we współpracy z Teatrem Łaźnia Nowa.

Jeżeli myślisz w przyszłości o wyborze zawodu lekarza, farmaceuty, bądź o studiowaniu na kierunkach przyrodniczych (na UJ, AGH, PK, UR, UP, UE) - wybierz klasę o nachyleniu medycznym.