Przysposobienie obronne młodzieży szkolnej

Obowiązkowi przysposobienie obronnego podlega młodzież uczęszczająca do szkół ogólnokształcących i zawodowych ( ponadgimnazjalnych).

Przysposobienie obronne jest obowiązkowym przedmiotem nauki objętym programem nauczania w tych szkołach.

Ucząc się tego przedmiotu, dowiecie się o wszystkich zagrożeniach współczesnej cywilizacji.

Zdobędziecie wiedzę niezbędną w życiu codziennym, a także w sytuacjach ekstremalnych.

Nauczycie się udzielać pierwszej pomocy potrzebującym.

Wszyscy chętni uczniowie naszej szkoły mogą uczestniczyć w zawodach i treningach strzeleckich organizowanych przez sekcje strzelecką SK LOK.

Członkowie SK LOK biorą czynny udział w zawodach międzyszkolnych oraz organizowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Dyżur nauczyciela przysposobienia obronnego
Aurelia Leśniak - czwartek 9.10-9.55.

Aktualności

Rozpoczyna się Międzypowiatowa Szkolna Liga Strzelecka o "Puchar Prezesa Zarządu Miejskiego LOK w Krakowie-Nowej Hucie."