Data publikacji: 10 03 2021

Dzisiaj odbył się I Tematyczny Turniej Debat Historycznych on-line.


W zmaganiach poświęconych Żołnierzom Wyklętym wzięły udział drużyny z Krakowskich Liceów: II LO im. J. Sobieskiego , III LO im. J. Kochanowskiego , V LO im. A. Witkowskiego , VII LO im. Z. Nałkowskiej , VIII LO im. S. Wyspiańskiego oraz Publicznego LO Sióstr Prezentek.
Zwyciężyło, zasłużenie, II Liceum , które w finale pokonało reprezentację Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Sióstr Prezentek, debatując nad tezą: „Ks. Władysław Gurgacz nie powinien wstępować do Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowej”.

Niech żałuje ten, kto nie słuchał. Debata była na najwyższym poziomie retorycznym i merytorycznym.

Reprezentanci III LO: Patryk Kwaśniewski, Emil Marzec, Antek Półtorak, Zofia Partyła zmierzyli się w fazie grupowej z V LO, które pokonaliśmy, właśnie z II LO.

Przegrać ze zwycięzcą całego turnieju to nie wstyd! Zwłaszcza, że walczyliśmy z zespołami złożonymi z maturzystów!


Powoli zbieramy siły do rewanżu w V Małopolskim Turnieju Debat IP