Data publikacji: 29 05 2021

25 maja uczniowie klasy 2e w ramach cyklu edukacyjnego dotyczącego przedsiębiorczości społecznej, organizowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie, zmierzyli się z grą symulacyjną “Chłopska Szkoła Biznesu” .

Uczniowie, wcielając się w rolę XVIII-wiecznych andrychowskich rzemieślników, w czasie rzeczywistym produkowali i sprzedawali bryki handlowe, chleby lub lniane płótna oraz dokonywali wypraw handlowych, poznając tym samym mechanizmy wolnego rynku, doskonaląc umiejętności negocjatorskie, jak i strategie biznesowe. W pewnym momencie sala, w której odbywały się rozgrywki, zamieniła się w wielki jarmark pełen gwaru oraz ofert kupna i sprzedaży, co świadczyło o dużym zaangażowaniu i zainteresowaniu uczniów propozycją zajęć, które uczą prostych zasad ekonomii poprzez wspólną integrującą zabawę.

Zwycięską drużyną, z największym zgromadzonym majątkiem, została spółka Błażej Książek i Daniel Natorski. Uczniowie uzyskali tym samym możliwość reprezentowania naszej szkoły w rozgrywkach międzyszkolnych, w których będą rywalizować z 14 drużynami małopolskich szkół średnich.