Data publikacji: 24 09 2020

W czasie tych zajęć sięgamy do podstaw, najczęściej pojawiającej się stałej informacji w przekazie medialnym, jaką jest prognoza pogody. Poznajemy meteorologiczną bazę pomiarową, czyli ogródek meteorologiczny z jego zawartością. Możemy obejrzeć i dotknąć przyrządy służące do pomiaru składników pogody, poznać ich historię, wynalazców, konstrukcję  oraz zasady pomiaru i opracowania wyników. Tutaj dowiecie się między innymi: czyja temperatura ciała służyła do tworzenia skali termometrycznej Danielowi Fahrenheitowi, skąd 320 Fahrenheita to 00 stopni Celsjusza, jak można wykorzystać dwa termometry do pomiaru wilgotności powietrza, dlaczego ludzki włos był bardzo  przydatny w konstruowaniu niektórych przyrządów meteorologicznych.

Na koniec miło spędzamy czas przy ognisku, kiełbasce i pogawędce.