Data publikacji: 12 11 2021

W dniach 8 i 9 listopada 2021 odbył się kolejny sparing debatancki Ogólnopolskiego Turnieju Debat Historycznych „Ad Vocem”. Tym razem naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny „początkujące” z klas 1a i 1b. Obydwie debatowały z liceami z Gdańska, obydwie debatowały nad tezą „ 7 października jest lepszą datą na świętowanie Dnia Niepodległości niż 11 listopada” i obydwie wylosowały stronę opozycji. Drużynie w składzie: Paweł Toczyski, Martyna Mochal, Dominik Czekaj, Kacper Adamczyk, nie udało się obalić tezy i przegrała minimalną liczbą punktów 190:192(1:2). Drużyna w składzie : Julia Grzywa, Bartłomiej Morawik, Wiktoria Stec, Emilia Romuzga pokonała przeciwników 3:0. Obu zespołom gratulujemy udanego debiutu. Jeśli ktoś jest ciekawy jaką datę symbolizuje 7 października podpowiadamy- nie chodzi tu o rewolucję październikową a o pierwsze oficjalne ogłoszenie niepodległości Polski przez Radę Regencyjną. Równocześnie zapraszamy do dalszych rozważań historycznych do sekcji historycznej Koła Debat w Trójce w czwartki o 14.00 w sali 221. Kolejna teza „Pałac Kultury i Nauki w Warszawie jako symbol systemu totalitarnego powinien zostać zburzony”.