Data publikacji: 28 04 2021

Szanowni Państwo!

Pandemia i związane z nią obostrzenia sanitarne uniemożliwiły nam organizację tradycyjnego ” Dnia chemii”. Nie chcemy jednak zupełnie rezygnować z wieloletniej tradycji i przynajmniej w formie zdalnej przygotowaliśmy namiastkę naszego spotkania.

Tegoroczny „Dzień chemii” miał być w całości poświęcony roli chemii w ochronie środowiska naturalnego. Z tym tematem związane były też prace uczniów przygotowane w ramach naszego wewnątrzszkolnego konkursu „Alembik”. Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że na konkurs wpłynęło 8 prac. Po ich przeczytaniu i ocenieniu pierwsze miejsce przyznano pracy p.t. „Ochrona środowiska wodnego” napisanej przez ucznia klasy 1 a Kamila Nalepę. Równorzędne miejsca zajęły prace Wiktorii Zawadzkiej z klasy 1 c p.t. „ Produkcja rolno-spożywcza i jej wpływ na środowisko naturalne” oraz praca Kai Kural z klasy 1 c p.t. „Chemiczne skażenie środowiska lądowego”.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Kolejnym elementem naszego wirtualnego „Dnia chemii” będzie konkurs dla uczniów klas 1. Konkurs ten w formie on-line odbędzie się 29 kwietnia (czwartek) o godzinie 14.10.

Wyniki tego konkursu ogłosimy po przerwie spowodowanej maturami.

Nauczyciele chemii