Data publikacji: 28 06 2021

Czas na bardziej szczegółowe relacje z naszego Dnia Dziecka.

Na Małej Hali mogliśmy się zmierzyć w różnego rodzaju grach, a to dzięki naszemu absolwentowi Kubie Mądrzywołkowi (@Jakub Mądrzywołek), który przyniósł nowoczesne gry, które bawią, rozwijają, uczą i na pewno nie nudzą!

Kuba tak mówi o grach: „Gry to moja pasja. Uważam, że w grach można znaleźć dużo dobrego z rożnych dziedzin. To też świetny sposób, żeby poznać innych. Można się też uczyć i wykształcać pewne elementy logicznego i analitycznego myślenia. To jest świetna forma nauki i praktyki, która przydaje się w wielu zawodach później, np. w nauce języków, w analityce czy informatyce. Są to rzeczy, których z książki po prostu nie da się nauczyć. Grając w grę można to rozwijać równocześnie dobrze się przy tym bawiąc.”

Kuba przyznaje, że gry nie są tanie i może kosztują tyle, ile jednorazowy wypad 4-osobowej rodziny do kina, ale – w odróżnienia od owego kina – gry zostają z nami, możemy je wziąć gdzie chcemy, pokazać innym i zarazić ich graniem. W czasach, w których odczuwa się duży nacisk na technologię, takie gry są świetną odskocznią i „możliwości obecnie jest mnóstwo. Pojawiają się gry o rożnej tematyce i każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.” Kuba nie wierzy, jeśli ktoś mówi, że nie lubi grać: „Nie ma czegoś takiego! (…) Ktoś po prostu nie trafił jeszcze na te jedyną, która go przekonała.” Potwierdzam całkowicie, ponieważ dzięki Kubie wsiąkłam w gry i jestem zachwycona poziomem i różnorodnością gier w obecnych czasach.

Jest taki fajny nowy świat, a Kuba śmiało nazywa to kulturą: „To jest już społeczność, która wymienia się informacjami i dzieli swoją pasją. A ja chciałbym, żeby było nas więcej.”

KubaGra, to strona Kuby, na którą serdecznie i z wielkim przekonaniem zapraszam.

A z Kubą zobaczymy się jeszcze, nie raz, nie dwa razy!

Agata Adamska

Album z Trójkowego Dnia Dziecka