Data publikacji: 25 10 2020

Konkurs fotograficzny „Italia wokół nas” rozstrzygnięty! W dniach 19-25 października br. obchodziliśmy XX Tydzień Języka Włoskiego na świecie.

Ze względu na wyjątkową sytuację nie mogliśmy skorzystać z wydarzeń zaplanowanych i zorganizowanych przez Włoski Instytut Kultury w Krakowie, na które zwykle się wybieraliśmy z uczniami z grup uczących się języka włoskiego w naszej szkole. W ramach symbolicznych obchodów święta pasjonatów języka i kultury włoskiej narodził się pomysł zorganizowania konkursu fotograficznego dla uczniów III LO, nie tylko tych, którzy uczą się włoskiego. Ich zadaniem było utrwalić na zdjęciu włoskie akcenty obecne wokół nas. Jest ich mnóstwo w krakowskiej architekturze, sztuce, a także w naszym codziennym menu. Kto nie jadł ostatnio spaghetti bolognese, lasagni albo nie pił macchiato, latte czy cappuccino? Nadesłane zdjęcia, choć było ich niewiele ( swoją kreatywnością podzieliło się z nami pięciu uczniów klas pierwszych i drugich), są naprawdę urokliwe, o czym albo już zdążyliście się przekonać oglądając je na stronie FB szkoły, gdzie zostały zamieszczone albo nawet głosując na nie.

Ale do rzeczy! Oto wyniki naszego październikowego konkursu fotograficznego „Italia wokół nas”. I m-ce ex-equo: Veronica Franas z kl. 1a oraz Maksymilian Podsiadło z kl. 1a, II m-ce: Patrycja Dziedzic z kl. 1a, III m-ce Nikola Marzec z kl. 2fg. Przyznano dwa wyróżnienia, a otrzymali je: Kamil Nalepa z kl.1 a oraz Anna Krzesińska z kl. 2fg.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy kreatywności i dobrego oka, które uchwyciło niebanalne kadry, symboliczne „włoskie” nagrody zostaną rozdane po powrocie do szkoły. Dziękujemy także tym z Was, którzy głosowali na opublikowane zdjęcia.