Data publikacji: 25 02 2021

Serdecznie zachęcamy Drogich Uczniów i ich Rodziców, Nauczycieli i Pracowników naszego III Liceum do wzięcia udziału w akcji charytatywnej: JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA.

Polega ona na zbiórce środków materialnych oraz artykułów spożywczych na rzecz Dzieła Pomocy św. Ojca Pio, krakowskiej organizacji zajmującej się pomocą osobom bezdomnym. Każda nasza ofiara będzie wielkim wsparciem dla podopiecznych Dzieła, często pozostawionych na marginesie społeczeństwa, którym nie tylko zapewnia się niezbędne środki do życia, ale również podejmuje wysiłek wydostania ich ze stanu bezdomności, co jest długim procesem psychospołecznym.

Można wspomóc na dwa sposoby:

1. Przy wejściu do szkoły, w sali 08, będzie możliwość zostawienia produktów żywnościowych:
  • konserwy mięsny
  • konserwy rybne
  • czekolady
  • kawa rozpuszczalna.
    Tam również będzie skarbonka Dzieła.
  1. Dokonanie przelewu na numer konta Dzieła:
    z dopiskiem Zbiórka wielkopostna-III LICEUM.

W celu zapoznania się z działalnością Dzieła i sytuacją osób bezdomnych, zorganizowana zostanie lekcja otwarta na którą już teraz zapraszamy (jej termin podamy wkrótce).

Zbiórka trwa do Niedzieli Palmowej (28.03).

Mirosław Pamuła, Monika Ryszawy