Data publikacji: 28 09 2020

Mimo pandemii i przeciwności losu, które spotykały nas w poprzednich latach, klasa 3e postanowiła wyjechać w Góry Świętokrzyskie. Poniedziałkowym rankiem (28.09.2020) zamiast usiąść w szkolnych ławkach, wsiedliśmy do autokaru i wyruszyliśmy w kierunku województwa świętokrzyskiego. Pogoda tego dnia stała pod wielkim znakiem zapytania, jednak aura nam sprzyjała. Po dotarciu na miejsce poznaliśmy naszego przewodnika, który w ciekawy sposób przybliżył nam genezę Gór Świętokrzyskich. Razem z nim zaczęliśmy naszą wędrówkę w celu zdobycia szczytu Świętego Krzyża.

Wraz ze zwiększającą się wysokością mogliśmy zaobserwować zmieniającą się roślinność, a tym samym krajobraz. Pełni zachwytu przemierzaliśmy Świętokrzyski Park Narodowy. Po edukacyjnej części naszej wyprawy przyszedł czas na odpoczynek. Za cel obraliśmy gospodarstwo Nad Nidą, czyli przepływającą niedaleko rzeką. Tam zostaliśmy ugoszczeni przepysznym obiadem z deserem i w miłym towarzystwie spędziliśmy popołudnie. Następnie udaliśmy się na spacer, podczas którego poznaliśmy skały wapienne i podziwialiśmy okolice doliny Nidy. W drodze powrotnej odwiedziliśmy miejscowość Czerwony Chotel. Zrobiliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcie na tle kościoła św. Bartłomieja wzniesionego na gipsowym wzgórzu. Podczas robienia zdjęcia mieliśmy mnóstwo frajdy, ale najedliśmy się strachu przez Julkę i Radka, którzy nieuważnie schodzili ze skał, co uchwyciło jedno ze zdjęć. Cały wyjazd okazał się cennym doświadczeniem i integrującą przygodą dla całej grupy. Już nie możemy doczekać się następnych wycieczek!!