Data publikacji: 05 10 2021

Klasa 3g z wychowawczynią i prof. Dianą Grabną…relacji z wycieczki w Bieszczady ciąg dalszy…

W drugim dniu wycieczki wybraliśmy się na Małą i Wielką Rawkę. Mimo porannej mżawki raźno wyruszyliśmy w drogę. Ku naszej radości wyżej w górach nie padało i dzielna „grupa szczytowa” mogła zdobyć oba szczyty!

Po południu wróciliśmy do mżawki w dolinie i odbyliśmy spacer wzdłuż korony zapory w Solinie.

Bieszczady – dzień trzeci spędziliśmy w Sanoku i Markowej. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od spaceru po rozległym Muzeum Budownictwa Ludowego, gdzie cofnęliśmy się do świata wiosek i miasteczek Łemków i Bojków. Południe spędziliśmy studiując ikony w Sanockim zamku oraz dzieła Zdzisława Beksińskiego w galerii na terenie zamku. Pod wieczór – i na koniec naszej wycieczki – zagłębiliśmy się w trudną historię społeczności żydowskiej i polskiej w Muzeum Polaków Ratujacych Żydów w Markowej.

Zrealizowaliśmy przedsięwzięcie Poznaj Polskę mimo wszystko 😁

Maria Lubińska

Link do albumu