Data publikacji: 10 11 2020

Szanowna Społeczności Trójki!

Mamy trudny czas, ale pomimo tego staramy się pomagać potrzebującym. Z zachowaniem wszelkich rygorów bezpieczeństwa rozpoczynamy zbiórkę darów na rzecz polskich Bohaterów. Pomimo trudności, jakie zgotował nam los nasze Liceum już SZÓSTY raz włącza się do akcji charytatywnej – świąteczna zbiórka dla weteranów w ramach X Bożonarodzeniowej Paczki dla Bohatera. Przedsięwzięcie jest inicjatywą społeczną, której celem jest wsparcie obywateli polskich, którzy walczyli o wolność i niepodległość Polski w formacjach Wojska Polskiego, podziemnych organizacjach ruchu oporu i byłych więźniów niemieckich obozów koncentracyjnych i stalinowskich łagrów. Kombatanci często żyją w trudnych warunkach, a nie zawsze chcą się do tego przyznać – to dumni ludzie. Wielokrotnie spotykałam się z sytuacją, że sami nie mieli, a dzielili się z sąsiadami, tłumacząc, że sąsiad jest biedniejszy. W paczce mogą znaleźć się produkty z długim terminem przydatności: – herbata, kawa, słodycze, kasza, konserwy, ryż, warzywa i owoce w puszkach etc.; – artykuły chemiczne i kosmetyczne: płyny do kąpieli, mycia naczyń, proszki do prania, mydła, szampony, etc. Ponadto zapraszamy wszystkich do napisania życzeń na kartkach świątecznych. Z tych dowodów pamięci kombatanci cieszą się najbardziej – najważniejsze są kartki, życzenia i dobre słowo, paczki są dla nich na drugim planie. Otwórzmy nasze serca! Dary można przynosić do BIBLIOTEKI W GODZINACH PRACY NAUCZYCIELI BIBLIOTEKARZY (13-15). Pan Dyrektor bardzo prosi o zachowanie wszelkich środków ostrożności i bezpieczeństwa i o nadmierne nie gromadzenie się w szkolnej bibliotece. ALE JESTEŚMY OTWARCI 🙂 W grudniu wolontariusze i żołnierze w polskich mundurach wręczą Kombatantom paczki i życzenia od nas. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w akcji – sprawmy, aby tegoroczne Święta Bożego Narodzenia były wyjątkowe i radosne dla Ludzi, którzy walczyli o wolną Polskę. Organizatorzy: Ewa Czadowska, Barbara Szopińska, Małgorzata Janczur, Joanna Murzyn, Antoni Downar, Andrzej Górniak i Bożena Królczyk-Kurdas https://www.facebook.com/events/3536556779742203/