Data publikacji: 01 12 2021

W ubiegły weekend 26-28.11 szóstka uczennic i uczniów z naszej szkoły wzięła udział w Polish Schools Debating Championship 2021 w Warszawie.

Ten największy turniej debatancki w Polsce prowadzony w języku angielskim jest wyjątkową okazją do spotkania i stoczenia debat z najlepszymi dysputantami z wybitnych liceów z całej Polski. Umiejętności argumentacyjne i retoryczne młodzieży oceniali sędziowie z Polski i zagranicy, włączając studentów z Oxford University.

Kraków reprezentowały trzy szkoły: II LO, V LO oraz III LO w składzie: Julia Bęben 2c, Amelia Korona 2f, Tymoteusz Mynarski 2f, Daniel Podsiadło 2f, Paweł Toczyski 1b oraz Maja Zych 2f.

Dwie drużyny z Trójki mają za sobą intensywną pracę w zespole, która zaowocowała pełną pasji wymianą argumentów na najważniejsze tematy społeczne podejmowane podczas debat. Nasi reprezentanci wykazali się imponującą biegłością językową, krytycznym myśleniem oraz gotowością do szybkiego i owocnego współdziałania w momentach, gdy ujawniano kolejne tezy impromptu – tezy podawane dopiero na 1 godzinę przed debatą. W szczególności ostatnia sobotnia potyczka – zwycięska dla obu drużyn! – wzięła na warsztat tezę: Żałujemy narracji, iż żołnierze są bohaterami.

Aktywnie uczestnicząca w 9 debatach młodzież znalazła jeszcze czas i energię na wspólne gry, spacery po listopadowej Warszawie oraz degustację pysznej kuchni wietnamskiej!