Postaw na technologię!

W Dniu Kobiet 🌹🌷🌺🌻 klasa 3g rozpoczęła program „Postaw na technologię”.

Program skierowany jest do młodzieży licealnej i ma na celu zachęcenie do studiów na kierunkach technicznych, aby następnie podjąć pracę w branży IT 📲📺📻Zajęcia obejmują trzy cotygodniowe spotkania prowadzone przez kobiety, które pracują na stanowiskach programistycznych w firmie Codete.

Za nami pierwsze spotkanie z przedstawicielkami firmy, na którym znalazło się miejsce na szczegółowe testy kompetencji naszych uczennic i uczniów pod kątem cech przydatnych w branży IT. Testy zostaną opracowane przez pracowników firmy. Co ciekawe, program przewiduje nasze odwiedziny w siedzibie firmy Codete przy placu Bohaterów Getta i możliwość indywidualnych konsultacji z rekruterami firmy.

💥Dlaczego spotkaliśmy się w Dniu Kobiet? Patronat nad wydarzeniem objęła organizacja Dare IT, która działa na rzecz zwiększenia reprezentacji kobiet 👧👩‍🦰👩‍🦳w IT na każdym szczeblu kariery oraz pomaga zrealizować cel poprzez m.in programy mentorskie realizowane przez kobiety dla kobiet chcących rozpocząć swoją karierę w branży IT.

Wyglądamy kolejnego spotkania poświęconego różnorodnym zawodom w ramach tej branży!