Data publikacji: 22 04 2021

Drodzy Państwo,serdecznie Was pozdrawiamy w ŚWIATOWYM DNIU KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH i życzymy Wam wspaniałych wrażeń w towarzystwie ulubionych bohaterów, nieustającej fascynacji literaturąi duuużo czasu na czytanie.

Kiedy masz wątpliwości, idź do biblioteki – Joanne K. Rowling (oczywiście, najlepiej do naszej).

Biblioteka Narodowa opublikowała najnowsze badania czytelnictwa. 42% Polaków przeczytało w 2020 co najmniej jedną książkę:

*kobiety czytają częściej niż mężczyźni

*więcej czytają mieszkańcy dużych miast

*zdecydowanie wolimy książki papierowe

*książki głównie kupujemy, pożyczamy od znajomych, dajemy na prezent, pożyczamy z biblioteki publicznej, z biblioteki szkolnej

*najwięcej czytamy literatury obyczajowej, kryminalnej, historycznej, fantastycznej.

W 2020 roku najchętniej czytaliśmy książki Remigiusza Mroza, Olgi Tokarczuk, Stephena Kinga, Harlana Cobena, Henryka Sienkiewicza, Adama Mickiewicza, Andrzeja Sapkowskiego, Szczepana Twardocha, E.L. James, Jo Nesbo, J.K. Rowling, Blanki Lipińskiej.

Cały raport jest dostępny na stronie: https://liblink.pl/9U8dIJk6K6

Barbara Szopińska, Ewa Czadowska