Data publikacji: 22 04 2021

22.04 przypada Światowy Dzień Ziemi – największe ekologiczne święto obchodzone na świecie od 1970 r. ( obecnie w 192 krajach), a w Polsce od 1990r.

Tegoroczny Dzień Ziemi odbywa się pod hasłem PRZYWRÓĆ NASZĄ ZIEMIĘ. Niestety z powodu pandemii wiele akcji, konkursów, konferencji odbywa się w świecie wirtualnym. My również przenosimy nasze działania do sieci.Uczniowie klas 2 e,f,g po gimnazjum – rozszerzenie geografia – przygotowali dla całej społeczności szkolnej prezentacje propagujące postawy proekologiczne.

Jeśli więc:

– nie do końca wiesz jaka jest idea Dnia Ziemi,

– szukasz sposobu na ograniczenie swojej ingerencji w środowisko przyrodnicze,

– chcesz poznać zasady stylu życia ZERO WASTE,

– nie wiesz, czym jest Fast Fashion,

– chcesz zobaczyć inspiracje DIY,- zastanawiasz się, czy zakupy w sklepach z używaną odzieżą mają ekologiczny ( i ekonomiczny 🙂 ) sens,

– chcesz rozwiązać ekologiczną krzyżówkę, kliknij w link poniżej https://drive.google.com/…/10GqQYWPAJGUR8Yr3xj1jd9L_EZ…

Z ekologicznym pozdrowieniem geografowie 2 efgg z nauczycielem 🙂