Data publikacji: 14 10 2021

„Szanowni Państwo, Kochani Uczniowie!

 Dzisiaj obchodzimy Święto Edukacji Narodowej, dzień, w którym pragniemy złożyć serdeczne podziękowania na ręce wszystkich Nauczycieli, Pedagogów, Pracowników Obsługi i Administracji Naszej Szkoły. Chcielibyśmy podziękować za wysiłek i poświęcenie włożone w przekazywanie wiedzy, uczenie Nas wrażliwości, kształtowanie uczuć i wyobraźni, a nade wszystko w kształtowanie Naszych serc i umysłów, jako młodego pokolenia. Dziękujemy za cierpliwość, wyrozumiałość, okazywanie Nam wsparcia, pomoc w rozwijaniu Naszych pasji, talentów oraz za pomoc w rozwiązywaniu codziennych problemów. Życzymy Państwu, aby ta niełatwa misja, misja Nauczyciela, Pedagoga, Wychowawcy, przyniosła jeszcze lepsze efekty oraz satysfakcję z pracy i dumę z wykonywania Tego wyjątkowego zawodu. A Nam, pozostaje jedynie z podziwem patrzeć i czerpać z Państwa autorytety oraz wzorce, dzięki którym możemy się naprawdę wiele nauczyć.

Kochane pierwsze klasy, dzisiaj, po złożeniu roty przysięgi, zostajecie już pełnoprawnymi uczniami III LO w Krakowie im. Jana Kochanowskiego. Niech to będzie Wasza duma i powód do radości. Zdobywajcie wiedzę i umiejętności mądrze, rzetelnie i odpowiedzialnie. Jestem przekonana, że podejmując naukę w naszej szkole dokonaliście właściwego wyboru w życiu, którego z pewnością nie będziecie żałować. Kochani, tutaj wszyscy tworzymy jedną wielką Trójkową rodzinę, do której właśnie mieliście przyjemność dołączyć. Od dzisiaj każde szkolne Święto będzie również Waszym. Serdecznie zachęcam Was do angażowania się w nie, mówię tutaj na przykład o FeKuSz-u czy o Świętej Wojnie. Zapraszam również do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi Samorządu Szkolnego i kandydowania do niego, ponieważ okres wyborów na nowego przewodniczącego już się zbliża.

Życzę Wam Kochani, aby czas spędzony w murach Naszej Szkoły, był dla Was czasem rozwoju, twórczej pracy, radości, okresem nawiązywania niesamowitych znajomości, odkrywania siebie na nowo i przede wszystkim czasem niezapomnianym, który będziecie wspominać z uśmiechem na twarzy przez całe życie.”

Przewodnicząca Małgosia Polaszek