Trójka na „Oppenheimerze”

⚡️☠️„Jestem śmiercią, niszczycielem światów”. Gorzkie słowa ️Roberta Oppenheimera, twórcy Projektu Manhattan wybrzmiały dla nas dwukrotnie podczas sensu znakomitego filmu Christofera Nolana pt. Oppenheimer w kinie Cinema City Kazimierz.
⏰W środę 4 października klasa matematyczno-fizyczna 4f poznała dramatyczną historię współczesnego Prometeusza, który dał ludziom ogień atomowy i poniósł karę. „Jeśli podnosisz kamień, spodziewaj się pod nim węża” – miał ostrzec młodego Oppenheimera inny wybitny fizyk ‼️Niels Bohr. Seans filmu Nolana ma moc eksplozji. Jego wspólne klasowe przeżycie staje się nie tylko idealnym wstępem do fizyki jądra atomu, ale też do nowej dyskusji nad żywotnością starożytnych mitów Prometeusza czy puszki Pandory.
Warto dodać, że niektóre maturzystki i maturzyści, zachwyceni filmem, z entuzjazmem obejrzeli go po raz drugi, a niektórzy – po raz trzeci!
Polecamy dojrzałe kino Christofera Nolana!