Data publikacji: 10 02 2021

Dni Jana Kochanowskiego zgodnie  z naszą Trójkową dewizą twórczo łączą tradycję z nowoczesnością.
Patron naszego liceum to człowiek niezwykły.
Ile o nim wiemy? Jak dobrze znamy jego życie? A twórczość?
Dni Jana z Czarnolasu przybliżą Nam odpowiedzi na te pytania.

Posiadacie wiele ukrytych talentów?  Dni Jana z Czarnolasu pozwolą Wam je ujawnić.

BĄDŹMY JAK KOCHANOWSKI!

Dni Jana Kochanowskiego 2020/2021

Regulaminy naszych konkursów:

KONKURS  I

PRZYGOTUJ CIEKAWĄ PREZENTACJĘ O JANIE KOCHANOWSKIM.

Tematy do wyboru:

1.Nawiązanie do dzieł innych autorów w twórczości J.Kochanowskiego

2.Nawiązanie do mitologii w twórczości J.Kochanowskiego

3.Związki twórczości J.Kochanowskiego z filozofią

4.Związki J.Kochanowskiego(życia i twórczości) z religią

5.Związki J.Kochanowskiego(życia i twórczości) z polityką

6.Związki J.Kochanowskiego(życia i twórczości) z Włochami

7.Związki J.Kochanowskiego(życia i twórczości) z Francją

8.Rodzina J.Kochanowskiego

9.Moda w czasach J.Kochanowskiego

10.Kulinaria w czasach J.Kochanowskiego

11.Taniec w czasach J.Kochanowskiego

12.Teatr w czasach J.Kochanowskiego

Prosimy o nadsyłanie prezentacji w Power Poincie lub linku do Prezi (do 20 slajdów) na adresy:

małgorzata.bugajska@3liceum-krakow.pl
dorota.pietrzyk@3liceum-krakow.pl
lampart.janina@3liceum-krakow.pl
ligia.wirtel@3liceum-krakow.pl
marta.fugiel@3liceum-krakow.pl

Uwaga!!!
Każdą prezentację należy przesłać na wszystkie 5 adresów.

Termin nadsyłania prac mija 28 lutego 2021 roku.

O rozstrzygnięciu konkursu zadecyduje Jury składające się z profesorów reprezentujących różne przedmioty.

KONKURS II

ZAPROJEKTUJ ILUSTRACJĘ DO WYBRANEJ PRZEZ CIEBIE PIEŚNI LUB FRASZKI JANA KOCHANOWSKIEGO

1. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy uczniowie klas pierwszych i drugich. Każdy uczestnik może oddać najwyżej dwie prace.
2. Konkurs trwa do 1 marca 2021r.
3. Przedmiotem konkursu jest PRACA PLASTYCZNA w formacie maksimum A3 (29.7×42) wykonana techniką dowolną (rysunek, malarstwo, kolaż, techniki mieszane).
4. Pracę należy przynieść do biblioteki (do 1 marca) podpisaną imieniem i nazwiskiem oraz klasą a także proszę napisać tytuł utworu, który był dla Was inspiracją do pracy.
5. Wszystkie prace zostaną zaprezentowane na wystawie w szkole.
6. Zgłoszenie do konkursu jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb konkursu oraz zamieszczenie zdjęć na stronie szkoły lub na Facebooku.

Prace proszę przynosić do biblioteki w godzinach otwarcia, które są podawane w ogłoszeniach w lLibrusie.

KONKURS III

BĄDŹ JAK KOCHANOWSKI!- konkurs poetycki

temat utworu poetyckiego – dowolny(w nawiązaniu do maksymy renesansowych humanistów: Człowiekiem jestem i nic, co ludzkie, nie jest mi obce)

Prace należy przesłać do 1 marca 2021 roku, do wszystkich członków jury na adresy:

małgorzata.bugajska@3liceum-krakow.pl
ligia.wirtel@3liceum-krakow.pl
czarnecka.magdalena@3liceum-krakow.pl
żelazny.iwona@3liceum-krakow.pl
beata.czupryna@3liceum-krakow.pl

Zwycięzców poznacie w marcu na Librusie i Facebooku, a nagrody zostaną rozdane podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego.

ŻYCZYMY DUŻO NATCHNIENIA I CIEKAWYCH POMYSŁÓW !!!

Wasi nauczyciele JJJ