Data publikacji: 10 05 2021

Szanowni Państwo ! Drodzy Uczniowie !
W dniu 29 kwietnia w ramach dorocznego „Dnia chemii”, na platformie zoom, odbyło się spotkanie nauczycieli chemii z uczniami klas 1. Dokładnie o godzinie 14.15 Pani Profesor Diana Grabna powitała wszystkich uczestników, a następnie, jak przystało na spotkanie chemików, wykonała efektowne doświadczenie. Spotkanie to stanowiące fragment obchodów „Dnia chemii” było przeznaczone na przeprowadzenie konkursu. Konkurs przeprowadzono w dwóch kategoriach indywidualnej i drużynowej, a uczestniczyły w nim wszystkie klasy 1.


Miło nam poinformować, że 1. miejsce zajęła klasa 1 c realizująca rozszerzony program z chemii uzyskując 67 % możliwych punktów, a równorzędne drugie miejsce zajęły klasy 1 d (także rozszerzony program nauczania chemii) oraz 1 f, które uzyskały po 64 % punktów. Szczególne słowa uznania i gratulacje należy skierować do reprezentantów klasy 1 f, która realizuje znacznie skromniejszy program z chemii a mimo to w punktacji dorównała klasie biol-chem. Miejsca kolejnych klas to: 1 a, 1 b1 e.
W rywalizacji indywidualnej 1. miejsce zdobył Tymoteusz Mynarski (88 %) z klasy 1 f, równorzędne 2. miejsce uzyskali Wiktoria MikołajczykKrzysztof Truchan (oboje z klasy 1 c uzyskali po 72 % punktów), a trzecie miejsce zajęła Natalia Mierzwa (68 %) z klasy 1 d.

Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za udział w tej szlachetnej rywalizacji. Niebawem, czyli po przerwie spowodowanej maturami zapraszamy na kolejną odsłonę Dnia chemii podczas której będą przedstawione prezentacje uczniowskie związane tematycznie z rolą chemii w ochronie środowiska. W stosownym czasie podamy szczegółowe informacje.
Nauczyciele chemii: D. Grabna, M. Knap, M. Poźniczek