Data publikacji: 14 10 2020
„Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania, działania!”

(B. Conklin)

Dziękować należy zawsze i każdemu, ale to właśnie dzisiaj, 14 października, w Dniu Edukacji Narodowej składam na ręce wszystkich Pań i Panów Profesorów naszej Trójki, tak obecnych jak i tych, którzy jeszcze nie tak dawno, razem z nami przemierzali korytarze na Wysokim 6, słowa szczególnych podziękowań:

– za codzienną wędrówkę wraz z uczniami w poszukiwaniu dobra, piękna i prawdy,

– za czas spędzany razem z nimi na odkrywaniu jeszcze nieodkrytego,

– za trwanie w Trójkowej społeczności w chwilach pięknych i radosnych, ale i trudnych czy zmuszających do zadumy.

Życzę jednocześnie, abyśmy podążając ścieżkami wiedzy pamiętali słowa amerykańskiego historyka Henrego Adamsa: „Nauczyciel ma wpływ na wieczność. Nie jest bowiem w stanie określić, gdzie kończy się jego oddziaływanie”.

Andrzej Górniak