Data publikacji: 16 04 2021

W dniu dzisiejszym, klasa 2b uczestniczyła na godzinie wychowawczej w warsztatach (prezentacja multimedialna) poświęconych cukrzycy.

Zajęcia były prowadzone przez studentkę IFMSA-Poland Oddział Kraków Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny działającego przy Uniwersytecie Jagiellońskim, zrzeszającego studentów wszystkich kierunków lekarskich w Polsce i będącego największą organizacją studencką, do której poprzez organizacje krajowe należą studenci ze 121 państw.

Zajęcia Peer Education (Edukacji Rówieśniczej) poruszyły jakże ważny temat występowania cukrzycy, szczególnie ze względu na częstotliwość występowania tej choroby w Polsce, gdzie u co 10 Polaka zostaje postawiona diagnoza, aczkolwiek liczba nierozpoznanych przypadków jest większa.

Mając to na uwadze, zajęcia miały również na celu zwiększać świadomość młodych ludzi w tym temacie.