Data publikacji: 28 09 2021

Trójka zauważona na World Press Foto.

Strefa Foto NCK dodał(a) nowe zdjęcia (57) do albumu: WORLD PRESS PHOTO – migawki z wystawy.

Wystawa w ramach wydarzenia SIŁA FOTOGRAFII Najlepsze fotografie prasowe już po raz czwarty w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie! Na wystawie pokazane są ujęcia nagrodzone w konkursie organizowanym przez Fundację World Press Photo. Na 64. edycję konkursu napłynęło przeszło 74 tysiące zdjęć nadesłanych przez ponad 4 tysiące fotografów ze 130 krajów.Wśród laureatów konkursu znaleźli się Polacy: Karolina Jonderko – II miejsce w kategorii projektów długoterminowych (fotoreportaż „Odrodzenie”), Natalia Kepesz – III miejsce w kategorii Portrety (cykl reportażowych zdjęć portretowych pod tytułem „Niewybuch”) oraz Tomasz Markowski – III miejsce w kategorii Sport (dynamiczne zdjęcie kraksy rowerowej podczas Tour de Pologne). Zdjęciem roku została fotografia duńskiego fotografa Madsa Nissena – Pierwszy uścisk. 85-letnia pacjentka domu opieki w Sao Paulo (Brazylia) Rosa Luzia Lunardi przytula się do pielęgniarki Adriany Silva da Costa Souza. To pierwszy uścisk od pięciu miesięcy – ze względu na pandemię COVID-19 kontakty międzyludzkie zostały ograniczone do niezbędnego minimum.Dla mnie jest to historia nadziei i miłości w najtrudniejszych czasach. Kiedy dowiedziałem się o pogłębiającym się w Brazylii kryzysie związanym z negującą powagę sytuacji postawą prezydenta Bolsonaro poczułem, że trzeba działać.– Mads Nissen

Wystawa otwarta od 10 września do 5 października 2021 r.czynna codziennie od 11.00 do 19.00

https://nck.krakow.pl/world-press-photo-64-edycja/

Podczas dokumentowania wystawy zastaliśmy tam młodzież z 2 i 3 klasy III Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego z os. Wysokiego 6 w Krakowie.