Twoja przeglądarka jest przestarzała, by przeglądać tą stronę wybierz nowsze rozwiązanie.
Spread Firefox Affiliate Button Opera, the fastest and most secure web browser

Dni Humanisty 2010Dni Humanisty poświęcone twórczości CZESŁAWA MIŁOSZA

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursach, organizowanych w III Liceum w ramach obchodów Dni Humanisty. Oto nasze propozycje:

  • DYKTANDO. Konkurs ortograficzny odbędzie się 1 X 2010 roku. Dokładny termin oraz miejsce eliminacji zostaną podane w najbliższym czasie. (zgłoszenia do 24 września)
  • KONKURS RECYTATORSKI. Na przesłuchania (28 i 29 września) zapraszamy wszystkie osoby, które wcześniej (do 24 września) zgłoszą się do udziału w konkursie. Zwycięzcy eliminacji spotkają się na zawodach finałowych 30 września. Do recytacji należy przygotować dwa teksty poetyckie lub fragment prozy i tekst poetycki Czesława Miłosza. Czas recytacji nie może być dłuższy niż 7 minut. Finaliści konkursu stworzą spektakl, który uświetni uroczystość Ślubowania Klas Pierwszych – 14 października 2010 roku.
  • ARTYSTYCZNE INSPIRACJE TWÓRCZOŚCIĄ CZESŁAWA MIŁOSZA. Chętnych uczniów zapraszamy do składania u swoich polonistów prac fotograficznych (minimalny format - A5, na papierze fotograficznym, w ramce papierowej) lub plastycznych (technika dowolna), inspirowanych twórczością Czesława Miłosza. Do każdej pracy należy dołączyć wydrukowany tekst wiersza, który stał się podstawą dla stworzenia dzieła. Prace przyjmujemy do 4 października do godziny 14. Przewidziana jest wystawa nagrodzonych ilustracji i fotografii.
  • KONKURS NA PRACĘ LITERACKĄ, KTÓREJ MOTYWEM PRZEWODNIM STANĄ SIĘ OBŁOKI. Prace związane ze wspomnianym hasłem (m.in. wiersze, eseje, opowiadania) należy przekazywać swoim polonistom do 4 października do godziny 14. Liczymy na Waszą kreatywność!
  • KONKURS MITOLOGICZNY. Eliminacje zostaną przeprowadzone przez Panią Profesor Ewę Czadowską i odbędą się 4 października. Zgłoszeni uczestnicy odpowiedzą na pytania dotyczące wojny trojańskiej. (zgłoszenia do 24 września)
  • KONKURS NA INTERPRETACJĘ WIERSZA CZESŁAWA MIŁOSZA. Chętni uczniowie dokonają pisemnej analizy i interpretacji wskazanych tekstów poetyckich Czesława Miłosza (zgłoszenia do 15 września). Teksty do interpretacji(w formacie PDF).

Wszyscy, którzy zechcą wziąć udział w konkursach, proszeni są o zgłaszanie się do swoich polonistów.

Zapraszamy!!!

© 2010 III Liceum Ogólnokształcące
Krzysztof Piskorz