Twoja przeglądarka jest przestarzała, by przeglądać tą stronę wybierz nowsze rozwiązanie.
Spread Firefox Affiliate Button Opera, the fastest and most secure web browser

Dni Humanisty 2013DNI HUMANISTY poświęcone twórczości JULIANA TUWIMA

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursach, organizowanych w III Liceum w ramach obchodów Dni Humanisty. Oto nasze propozycje:

  • DYKTANDO. Konkurs ortograficzny odbędzie się na początku października. Dokładny termin oraz miejsce eliminacji zostaną podane w najbliższym czasie (strona internetowa, tablica ogłoszeń obok pokoju nauczycielskiego). Termin zgłoszeń: 30 września 2013 r.
  • KONKURS RECYTATORSKI. Na przesłuchania (od 25 do 27 września) zapraszamy wszystkie osoby, które wcześniej (do 20 września) zgłoszą się do udziału w konkursie. Do recytacji należy przygotować dwa teksty poetyckie lub fragment prozy i tekst poetycki. Czas recytacji nie może być dłuższy niż 7 minut. Finaliści konkursu stworzą spektakl, który uświetni uroczystość Ślubowania Klas Pierwszych – 14 października 2013 roku.
  • ARTYSTYCZNE INSPIRACJE TWÓRCZOŚCIĄ JULIANA TUWIMA. Chętnych uczniów zapraszamy do składania u swoich polonistów prac fotograficznych (minimalny format - A5, na papierze fotograficznym, w ramce papierowej) lub plastycznych (technika dowolna), inspirowanych twórczością JULIANA TUWIMA. Do każdej pracy należy dołączyć wydrukowany tekst wiersza, który stał się podstawą dla stworzenia dzieła. Prace przyjmujemy do 1 października do godziny 14. Przewidziana jest wystawa nagrodzonych ilustracji i fotografii.
  • KONKURS NA PRACĘ LITERACKĄ, KTÓREJ MOTYW PRZEWODNI BRZMI: Siódma jesień Prace związane ze wspomnianym hasłem (m.in. wiersze, eseje, opowiadania) należy przekazywać swoim polonistom do 1 października do godziny 14. Liczymy na Waszą kreatywność!
  • KONKURS MITOLOGICZNY. Eliminacje zostaną przeprowadzone przez Panią Profesor Ewę Czadowską, która przyjmuje zgłoszenia do 1 października 2013 roku. Udział można także zgłaszać swoim polonistom. Uczestnicy odpowiedzą na pytania, dotyczące wojny trojańskiej.
    * Literatura: J. Parandowski, Mitologia (odpowiednie fragmenty).
    Termin testu zostanie podany w późniejszym terminie na stronie internetowej i na tablicy obok pokoju nauczycielskiego.
  • KONKURS NA INTERPRETACJĘ WIERSZA JULIANA TUWIMA. Chętni uczniowie dokonają pisemnej analizy i interpretacji wskazanych tekstów poety (po wspomniane utwory należy udać się do swoich polonistów). Termin składania prac: 1 października 2013 r.

Wszyscy, którzy zechcą wziąć udział w konkursach, proszeni są o zgłaszanie się do swoich polonistów.

Zapraszamy!!!

© 2010 III Liceum Ogólnokształcące
Krzysztof Piskorz