20 maja klasy
1e i 2f uczestniczyły w dwóch lekcjach muzealnych pt. „Wawel rezydencją królów Polski” w Zamku Królewskim na Wawelu. Podczas zwiedzania komnat poznaliśmy dzieje polskich królów od
Władysława Łokietka do
Zygmunta III Wazy, ich życie na wzgórzu wawelskim, jak również burzliwą historię królewskich skarbów .
Ogromne wrażenie zrobiła na nas unikatowa kolekcja gobelinów i arrasów, podziwialiśmy renesansowe fryzy na ścianach, bogactwo dekoracyjnych kasetonów , w tym słynnych głów wawelskich oraz piękne plafony zdobiące sufity królewskich komnat. Obejrzeliśmy również kunsztowne kurdybany pokrywające ściany wawelskich wnętrz. Dopisała nam przy tym wyjątkowo letnia pogoda!



