« < 1 2 3 4 5 > »

Warsztatowo ...

piątek, 07 czerwca 2019r.

6 czerwca odbyły się w murach Trójki warsztaty edukacyjne poświęcone zjawisku migracji. Zajęcia, które poprowadziły panie Marta Bogdańska i Maya Teryaki, dały nie tylko możliwość bezpośredniej rozmowy naszych uczniów z osobami z doświadczeniami migracyjnymi, ale podjęły także próbę zrozumienia korzyści i kosztów migracji (w tym zjawiska uchodźstwa) z perspektywy jednostki oraz całych społeczeństw.

Gratulacje

środa, 05 czerwca 2019r.

Miło nam poinformować, że Monika Grabowska z klasy I D zdobyła wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej.

Serdecznie gratulujemy Monice i życzymy dalszych sukcesów!!!

Kompetetni uczniowie

środa, 05 czerwca 2019r.

4 czerwca odbyło się podsumowanie realizacji projektu Instytutu Europeistyki UJ "Kompetentni uczniowie". Ostatnim zadaniem przed którym stanęli uczniowie klas 2ab, mający rozszerzony program wosu, okazała się prezentacja sposobu upamiętnienia miejsc lub osób ważnych dla naszej historii i społeczności.

Serdecznie dziękujemy pani dr Kindze Gajdzie za umożliwienie naszym uczniom uczestnictwa w projekcie.

Pomoc bezdomnym zwierzętom

poniedziałek, 03 czerwca 2019r.

W poniedziałek 3 czerwca grupa językowa 2ar4 zorganizowała bazarek, na którym można było pokosztować wspaniałych ciast i gofrów. Całkowity dochód został przeznaczony na pomoc bezdomnym i skrzywdzonym zwierzętom.

Serdecznie dziękujemy.

Wizyta studyjna

poniedziałek, 03 czerwca 2019r.

28 maja kolejna grupa z naszego liceum, tym razem klasa l D z wychowawczynią, uczestniczyła w warsztatach i odprowadzaniu po Muzeum Auschwitz-Birkenau. Był czas na poznanie kultury żydowskiej oraz zadumę i refleksję w Miejscu Pamięci. "Naród, który nie zna swej historii skazany jest na powtórne jej przeżycie" - ten cytat na długo będzie żyć w naszej pamięci.

Zbieramy na dzieciaki, sprzedając przysmaki

wtorek, 28 maja 2019r.

27 maja odbyła się akcja charytatywna „Zbieramy na dzieciaki, sprzedając przysmaki”. Tego dnia uczniowie z grupy lektoratowej (2Ar12) prowadzili zbiórkę na rzecz organizacji „Dzieło Pomocy Dzieciom”. Zgromadzone środki zostaną przekazane fundacji, która organizuje letni wypoczynek dla dzieci z domów dziecka i rodzin zastępczych. Podczas zbiórki sprzedawali przysmaki oraz zapraszali na pyszną kawę,tosty i inne przekąski.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie inicjatywy!

Przez wspólną przeszłość

sobota, 25 maja 2019r.

24 maja uczniowie klasy 2e uczestniczyli w wizycie studyjnej i zajęciach warsztatowych w Centrum Żydowskim w Oświęcimiu i w Muzeum Auschwitz - Birkenau w ramach projektu "Przez wspólną przeszłość ku teraźniejszości".

„European Youth Debating Competition”

czwartek, 23 maja 2019r.

21 maja 2019 reprezentacja naszego liceum w składzie: Kaja Marcinek – klasa 1c, Małgorzata Buchała - klasa 1c, Dominik Gosławski - klasa 1c, Wanesa Błażejczyk – klasa 2d wzięła udział w debacie uczniowskiej „European Youth Debating Competition”. Celem projektu jest promocja nauk przyrodniczych i technicznych oraz przemysłu chemicznego i tworzyw sztucznych jako sektora oferującego stabilną przyszłość zawodową, a także zachęcenie młodych ludzi do podejmowania studiów w tych kierunkach.

Całej naszej reprezentacji serdecznie gratulujemy!

Budżet Obywatelski

wtorek, 21 maja 2019r.

Jeszcze tylko do 31 maja można składać projekty w ramach tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego, do rozdysponowania jest 30 mln PLN. Serdecznie zachęcamy do realizacji swoich idei, Zmieniaj swoje otoczenie, bo każdy pomysł jest WAŻNY!

Gratulacje

poniedziałek, 20 maja 2019r.

Z radością informujemy, że uczennica klasy 1c Karolina Szczurowska zdobyła Grand Prix w konkursie Singing Kids organizowanym przez MDK Dom Harcerza pokonując 160 innych uczestników.

Kompetetni uczniowie

niedziela, 19 maja 2019r.

Czym jest kreatywność? Czy można się tego nauczyć? Jak przeprowadzić skuteczną kampanię społeczną? Nie tylko tego uczyli się uczniowie z klas 2 a i b, mający rozszerzony wos, podczas warsztatów zorganizowanych 17 maja, przez Instytut Europeistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, a prowadzonych w ramach projektu "Kompetentni uczniowie".

Powodzenia

niedziela, 05 maja 2019r.

"Wiedza jest drugim słońcem dla ludzi."

Cyceron

Wszystkim naszym Maturzystom życzymy "połamania piór" i 100%!

Wszyscy jesteśmy żołnierzami

niedziela, 05 maja 2019r.

26 kwietnia odbyła się gra miejska "Wszyscy jesteśmy żołnierzami" nawiązująca do konspiracji w Krakowie w czasie niemieckiej okupacji w latach 1939-45. Uczestnicy musieli zmierzyć się z wieloma zadaniami sprawdzającymi ich wyobraźnię, umiejętności pracy w grupie i wykorzystywanie pozyskanych informacji w praktyce.Walka była zażarta a nasi uczniowie zajęli zaszczytne czwarte miejsce.

Wybory do Samorządu

wtorek, 30 kwietnia 2019r.

30 kwietnia odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego.

Komisja podliczyła głosy i oto wyniki:

Przewodniczący: Jakub Polaszek 272 głosy, Wiceprzewodniczący: Jakub Podolecki 238 głosów

Rzecznik Praw Ucznia: Aleksandra Widłak 160 głosów

Serdecznie gratulujemy!

Pożegnanie Maturzystów

sobota, 27 kwietnia 2019r.

W bardzo wzruszającej atmosferze pożegnaliśmy w piątek, 26 kwietnia naszych abiturientów.

Niech się Wam wiedzie!

Nie zapomnijcie o nas, tak jak my nie zapomnimy o Was!

« < 1 2 3 4 5 > »
strona 2 z 75