Twoja przeglądarka jest przestarzała, by przeglądać tą stronę wybierz nowsze rozwiązanie.
Spread Firefox Affiliate Button Opera, the fastest and most secure web browser

« < 1 2 3 4 5 > »

Pożegnanie

piątek, 02 marca 2018r.

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pani Marii Kotyzy - wieloletniej Pani profesor geografii w naszym liceum.

Msza Święta Żałobna zostanie odprawiona we wtorek, 6 marca 2018 r. o godzinie 13:40 w Grębałowie.

Społeczność III Liceum Ogólnokształcącego

Budżet obywatelski

czwartek, 01 marca 2018r.

1 marca rozpoczęła się V edycja budżetu obywatelskiego miasta Krakowa. Od 1 do 31 marca mieszkańcy mają możliwość zgłaszania propozycji zadań, które następnie będą weryfikowane. Pozytywnie ocenione projekty zostaną poddane głosowaniu mieszkańców. Serdecznie zapraszamy do udziału w tegorocznej edycji BO.

Chłopska Szkoła Biznesu

wtorek, 27 lutego 2018r.

Z czego wynikają ceny produktów i jakie są koszty produkcji? Jak skutecznie prowadzić negocjacje handlowe? Na te, między innymi, pytania próbowali znaleźć odpowiedź uczniowie klasy 1c uczestnicząc w "Chłopskiej Szkole Biznesu" będącej symulacją wolnego rynku.

Gratulujemy

wtorek, 27 lutego 2018r.

Z radością informuję, że uczeń Daniel Jodłoś z klasy 3 f zakwalifikował się do trzeciego etapu XI Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH. Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.

Komunikacja a technologia

poniedziałek, 26 lutego 2018r.

26 lutego klasa 2h uczestniczyła w kolejnych komponencie projektu "Kompetentni uczniowie", realizowanego pod egidą Instytutu Europeistyki UJ. Tym razem uczniowie dyskutowali nad zagadnieniem "Komunikacja a technologia" zastanawiając się jaką rolę we współczesnym świecie odgrywają media elektroniczne.

Ferie

niedziela, 11 lutego 2018r.

Na okres ferii życzymy czasu na odpoczynek, chwil na spotkania w gronie przyjaciół i nabrania sił potrzebnych do dalszej edukacyjnej wyprawy.

Trójka na Targach Edukacyjnych

piątek, 09 lutego 2018r.

8 lutego w uczestniczyliśmy w 10 Targach Edukacyjnych na terenie Zespołu Szkół Ekonomicznych, gdzie zaprezentowaliśmy uczniom szkół gimnazjalnym swoją ofertę edukacyjną na kolejny rok szkolny. Wśród planowanych nowości, jakie od września 2018 zaoferuje Trójka, znajdzie się również międzyoddziałowa grupa z językiem chińskim, jako drugim językiem obowiązkowym, pod patronatem Instytutu Konfucjusza w Krakowie, którego lektorzy: Pan Li Xiangdong i Ma Xuan, kaligrafowało imiona uczestników Targów.

Sukces naszych Chemików

piątek, 09 lutego 2018r.

Z prawdziwą radością informujemy, że uczennice: Kinga Iwańska z klasy 2 d i Wiktoria Wnętkowska z klasy 2 g zakwalifikowały się do finału Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Chemicznej. Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.

Gratulacje

poniedziałek, 05 lutego 2018r.

Z radością informujemy,że Dominik Kaczmarski z klasy 2a został laureatem okręgowego etapu Olimpiady Wiedzy Historycznej COPTIOSH . Gratulujemy i życzymy sukcesu na etapie centralnym, który odbędzie się w marcu na zamku w Golub-Dobrzyniu.

Ach, co to był za Bal

niedziela, 04 lutego 2018r.

Jak tradycja nakazuje na 100 dni przed maturą uczniowie klas trzecich spotkali się w Folwarku Zalesie na Balu. Studniówka to czas zabawy i ...niewątpliwy sygnał, że matura tuż, tuż.

W Teatrze Słowackiego ...

czwartek, 01 lutego 2018r.

Kontynuując naszą przygodę ze sztuką 31 stycznia klasy I i II kolejny raz spotkały się w gościnnych murach Teatru Słowackiego gdzie uczestniczyły w spektaklu "Prolog" i zapoznały się z historią oraz teraźniejszością budynku, po którego najgłębszych zakamarkach oprowadzał jego dyrektor Krzysztof Głuchowski.

Małopolski Turniej Debat Historycznych

wtorek, 30 stycznia 2018r.

Kilkanaście drużyn rywalizowało w dniach 29-30 stycznia w Centrum Edukacyjnym „Przystanek Historia” IPN w Krakowie w Małopolskim Turnieju Debat Historycznych. W drugim dniu dyskutowano nad następującymi tezami: „Polska nie wykorzystała zwycięstwa w Bitwie Warszawskiej”, „Po pierwszych wyborach w III RP „Solidarność” powinna całkowicie zaprzestać działalności politycznej”, „Koncepcja Piłsudskiego oparcia się na Austro-Węgrzech dawała większe szanse wybicia się na niepodległość niż oparcie się na państwach Ententy” . Miło nam poinformować, że nasza drużyna zwyciężając w swojej grupie zagwarantowała sobie awans do regionalnego finału, który zostanie rozegrany 5 marca w Krakowie. Gratulujemy awansu i trzymamy kciuki.

„Zareklamuj Swoją Szkołę”

poniedziałek, 29 stycznia 2018r.

W konkursie „Zareklamuj Swoją Szkołę” zapadły ostateczne rozstrzygnięcia. W poszczególnych kategoriach I miejsca zajęli: PLAKATY - Joanna Sobczyk, Anna Lauer, Katarzyna Belska, Justyna Froń 1b., PREZENTACJA - Nikola Zębala 1d, FILMY - I miejsce ex aequo: Kamila Dudek, Marta Lorek, Julia Sowa, Noemi Zjawiony, Angelika Łysek 1g oraz Anna Wójcik 1e, Oliwia Łukasik 1e, Wiktoria Suszko 1a, Mateusz Krawczyk 1e, Kacper Szydło 1e, Damian Patyk 1c, ULOTKI - Aleksandra Nakielska i Alicja Latała 1d, STRONA INTERNETOWA - Jakub Podolecki 1b, GADŻETY - Wiktoria Topa i Wioletta Zdybał 1g, INNE - Album Monika Iwanów i Aleksandra Jankowska 1b. Serdecznie gratulujemy.

Współpraca w społeczeństwie obywatelskim

poniedziałek, 29 stycznia 2018r.

"Współpraca w społeczeństwie obywatelskim" to kolejne zajęcia w ramach projektu "Kompetentni uczniowie" z trenerami ze Stowarzyszenia Europe4Youth, w których uczestniczyli uczniowie klasy 2h. Główną częścią zajęć był LARP edukacyjny. LARP live action role-playing, jest to mieszanka gry i improwizowanego teatru, gdzie uczestnicy starają się zrealizować swoje zadania wcielając się w wyznaczone postacie.

Łączymy pokolenia

środa, 24 stycznia 2018r.

16 stycznia uczniowie klasy 3H, 2A i 2F uczestniczyli w drugiej części warsztatów "Możemy sobie pomóc nawzajem" -"Łączymy pokolenia", które mają na celu integrację seniorów z młodzieżą. Była to doskonała okazja do poznania siebie nawzajem i nauczenia się od siebie. Seniorzy opowiadali o najważniejszych chwilach w ich życiu, dzielili się własnymi doświadczeniami oraz próbowali rozszyfrować slang młodzieżowy.Zadaniem "juniorów" było nauczenie starszego pokolenia obsługi komputera i telefonów, a także wykonywanie popularnego dziś 'selfie', czego efektem jest załączone zdjęcie

« < 1 2 3 4 5 > »
strona 2 z 64
© 2010 III Liceum Ogólnokształcące
Krzysztof Piskorz