Twoja przeglądarka jest przestarzała, by przeglądać tą stronę wybierz nowsze rozwiązanie.
Spread Firefox Affiliate Button Opera, the fastest and most secure web browser

« < 1 2 3 4 5 > »

Świąteczny Konkurs

wtorek, 17 grudnia 2019r.

Trójkowy Konkurs na Najpiękniejszy Świąteczny Stroik rozstrzygnięty. Wszystkim klasom dziękujemy za twórcze zaangażowanie i gratulujemy zdobytych miejsc:

I miejsce - kl. I eg II miejsce - kl. I gg III miejsce - kl. I dg

Gratulacje

wtorek, 17 grudnia 2019r.

Serdecznie gratulujemy Julii Wcisło z klasy II G zdobycia Wyróżnienia w Małopolskim Turnieju Recytatorskim Poezji Współczesnej im. Andrzeja Bursy!!!

Opera Nowohucka 2.0

niedziela, 15 grudnia 2019r.

13 grudnia, w 38 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, klasy 1a i 1b uczestniczyły w projekcie muzyczno-edukacyjnym „Opera Nowohucka 2.0” w Nowohuckim Centrum Kultury. Młodzież naszego liceum miała okazję do poznania ważnych kart naszej historii biorąc udział w panelu dyskusyjnym na temat walki o wolność, niepodległość, demokrację i prawa człowieka. Niesamowitych wrażeń dostarczył nam również koncert piosenek z tamtego okresu, lecz zaprezentowanych w autorskiej i współczesnej wersji. Dzisiejsze wydarzenie było również okazją do uczczenia Jubileuszu 70-lecia powstania Nowej Huty i 30 rocznicy obalenia w Polsce komunizmu.

Akcja charytatywna

czwartek, 12 grudnia 2019r.

We wtorek, 10 grudnia uczniowie klasy 2G przeprowadzili akcję charytatywną na rzecz Hospicjum Św. Łazarza w Krakowie - kiermasz świąteczny oraz sprzedaż kartek pocztowych. Uzbierano 1971 PLN.

Dziękujemy Wszystkim Darczyńcom za udział, a klasie 2G za zaangażowanie.

Zebranie Rady Rodziców

czwartek, 12 grudnia 2019r.

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszam na zebranie Rady Rodziców w dniu 16 grudnia o godzinie 18:00.

mgr Marta Łój

Trójkowe Wesele

niedziela, 08 grudnia 2019r.

Serdecznie gratulujemy naszym wspaniałym uczniom, którzy wystąpili w trakcie gali w Małopolskim Ogrodzie Sztuki, prezentując swoją interpretację scen z Wesela S. Wyspiańskiego.

Efekty pracy z p. Tomaszem Augustynowiczem były imponujące! Występom wszystkich grup z krakowskich liceów przyglądali się Dyrektorzy placówek, w tym Pani Dyrektor Marta Łój, a także uczniowie uczestniczący w projekcie dotyczącym Procesu F. Kafki. Galę prowadzili: Prof. Piotr Augustyniak oraz Dyrektor Teatru - Pan Krzysztof Głuchowski.

Wspaniałe pokazy młodzieżowych zespołów uwiecznił niezwykły występ grupy improwizatorów Impro KRK (na co dzień aktorów Teatru Słowackiego).

Szlachetna Paczka już spakowana

sobota, 07 grudnia 2019r.

Kochani, wszystkie prezenty dla Rodzin w ramach akcji Szlachetna Paczka już spakowane!!!

Dzięki pomocy i wsparciu -materialnym, duchowym i fizycznym - udało się nam zabezpieczyć podstawowe potrzeby oraz spełnić marzenia o drobnych prezentach świątecznych dwóch Rodzin!!! Dziękujemy za: każdą złotówkę, każdą paczkę mąki, każdą kostkę mydła i każdy zeszyt. Wszystkie, z pozoru drobne gesty, złożyły się na ten wspaniały moment, utrwalony na poniższych zdjęciach. Dziękujemy też naszym szkolnym Wolontariuszkom, które tak pięknie pakowały i ozdabiały paczki.

Jesteście Wszyscy wspaniali!!!

VI Turniej Mikołajkowy

sobota, 07 grudnia 2019r.

6 grudnia odbyły się finały VI szkolnego Turnieju Mikołajkowego. Z ośmiu drużyn biorących udział w zmaganiach do ścisłego finału dotarły klasa 3ACG oraz 1DG. Zwycięzcami finałowego spotkania (po rzutach karnych) zostali trzecioklasiści. Mimo to pierwszaki zapisali się na kartach historii szkoły doprowadzając do remisu z graczami starszymi o 3 lata.

Pan Pal Project

sobota, 07 grudnia 2019r.

We wtorek, 3 grudnia klasy 1D i 1 B uczestniczyły w kolejnym spotkaniu w ramach Projektu Pan Pal Project. Uczniowie mieli okazję porozmawiać z grupą Amerykanów o tradycjach i kulturze bożonarodzeniowej w USA.

MERRY CHRISTMAS everyone!

Konkurs PRoLog

niedziela, 01 grudnia 2019r.

W dniu 28 listopada uczniowie III LO uczestniczyli w miejskim konkursie PRoLog. Składał się on z testu wiedzy o PRL-u i małej formy teatralnej dotyczącej życia codziennego Polaków w tamtym czasie. Zespół o symbolicznej nazwie Terror i Nędza w składzie: Klaudia Figiel 2a, Jan Górecki 2a, Filip Pyrczak 2a i Kamil Walo z 2b zdobył II miejsce przedstawiając scenkę "Geneza albo sen przepracowanego hutnika". Drużyna Kontrowersyjnych Komunistów z 2a w składzie : Wiktor Waligóra, Gabriela Bylica, Joanna Maj, Magdalena Kalisz ze scenką " Czas Apokalipsy" zdobył wyróżnienie. Pierwsze miejsce w kategorii test zdobyła Magdalena Kalisz serdecznie gratulujemy!

Szlachetna Paczka

czwartek, 28 listopada 2019r.

Szanowni Państwo,
zwracamy się do Państwa o wsparcie trwającej w naszej szkole akcji SZLACHETNA PACZKA, chcemy pomóc jak co roku rodzinom w potrzebie.

W akcji bierze udział cała społeczność szkoły: uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy administracyjni. By pomóc wybranym rodzinom organizujemy zbiórkę pieniędzy oraz zbiórkę potrzebnych artykułów. Pieniądze zbieramy do poniedziałku 2 grudnia 2019 roku, gdyż potrzebny jest nam czas na zakupy dla Rodzin. W czwartek 5 grudnia i piątek 6 grudnia będziemy pakowali dary, a następnie zawieziemy Paczki do magazynów. Jesteśmy jedynymi Darczyńcami dla tych Rodzin, nikt inny nie będzie przygotowywał dla nich pomocy.

W załącznikach znajdziecie Państwo listę potrzeb każdej z Rodzin.

Po zakończonej akcji przekażemy Państwu relację/ informację z przebiegu i zakończenia.

Z uszanowaniem.

Ewa Czop i Marzena Gałuszka

Małopolski Konkurs Wiedzy o Kulturze i Języku Włoskim

środa, 27 listopada 2019r.

26 listopada w auli XIII LO w Krakowie odbył się Małopolski Konkurs Wiedzy o Kulturze i Języku Włoskim, w którym uczestniczyła silna reprezentacji Trójki. Uczniowie napisali najpierw test wiedzy o dziejach Włoch w XVII i XVIII a następnie zmierzyli się z testem leksykalno-gramatyczny. Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia i z niecierpliwością czekamy na 9 grudnia, kiedy najlepsza 10 uczniów powalczy o nagrodą główną, którą jest dwutygodniowy kurs języka włoskiego w szkole językowej.

Halloween Quiz

poniedziałek, 18 listopada 2019r.

W piątek, 08 listopada odbył się w naszej szkole Halloween Quiz, konkurs sprawdzający wiedzę uczniów klas drugich z dziedziny tradycji i zwyczajów związanych z tym świętem w krajach anglojęzycznych. Wyniki wszystkich uczestników były wysokie. Ostatecznie, miejsca na podium zajęły: I miejsce: Karolina Skruch - 2e, II miejsce: Małgorzata Karaś - 2f, III miejsce: Kinga Machał - 2e.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom!

Świąteczny kiermasz

niedziela, 17 listopada 2019r.

W piątek, 15 listopada klasa 1 b zorganizowała Świąteczny Kiermasz wypieków i Loterię fantową na rzecz Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci. Za zebrane pieniądze w kwocie 580 zł zostaną zakupione zabawki, aby Święty Mikołaj mógł dotrzeć do chorych dzieci 6 grudnia.

Wszystkim, którzy wsparli naszą akcję BARDZO dziękujemy!

Małopolska Pamięta

wtorek, 12 listopada 2019r.

W dniach 7 – 8 listopada uczniowie III Liceum wzięli udział w projekcie edukacyjnym „Małopolska Pamięta”. Zwiedzanie byłego obozu Auschwitz – Birkenau oraz warsztaty dotyczące m.in. propagandy w czasach III Rzeszy, ludobójstwa w Rwandzie oraz tego, jak odróżnić prawdziwą informację od fake newsa miały na celu udzielenie przez uczestników pogłębionej, osobistej odpowiedzi na pytanie: „Czy Auschwitz powinien nadal nas obchodzić?”. W trakcie dwudniowej podróży studyjnej młodzież miała okazję uświadomić sobie, że wzięcie odpowiedzialności za własne czyny i słowa jest podstawowym składnikiem dojrzałego człowieczeństwa, który powinien być obecny w każdym czasie i każdej przestrzeni.

« < 1 2 3 4 5 > »
strona 2 z 79
© 2010 III Liceum Ogólnokształcące
Krzysztof Piskorz