Twoja przeglądarka jest przestarzała, by przeglądać tą stronę wybierz nowsze rozwiązanie.
Spread Firefox Affiliate Button Opera, the fastest and most secure web browser

« < 1 2 3 4 5 > »

Tydzień Konstytucyjny

środa, 30 października 2019r.

Zakończyła się tegoroczna VII edycja Tygodnia Konstytucyjnego. W spotkaniach z adwokatami, radcami prawnymi i pracownikami naukowymi wzięły udział klasy: 1bg, 1cg, 1dg, 1g i 3b. Uczniowie rozmawiali na temat wolności wypowiedzi zagwarantowanej im w Konstytucji w kontekście istniejącej wokół mowy nienawiści i hejtu internetowego.

Goście z Izraela

poniedziałek, 28 października 2019r.

28 października, grupa 106 uczniów i 8 nauczycieli z Amirim High School z Izraela odwiedziła kolejny już raz mury naszej Trójki. Po krótkim powitaniu goście wraz z naszymi uczniami i nauczycielami podążyli do sal, aby lepiej się poznać. Ile grup tyle pomysłów: niektórzy grali w bingo, inni tworzyli mapy myśli i plakaty, niektórzy zaś uznali, że najlepiej po prostu ze sobą rozmawiać, a tematów, jeśli się chce naprawdę poznać kogoś bliżej, nigdy nie brakuje. Spotkania w salach pozwoliły uczynić pierwszy krok na drodze wzajemnego zrozumienia, ale to dopiero wspólny taniec i śpiew na hali sportowej wykreowały przestrzeń dla pełnej integracji. Jak zwykle okazało się, że i tym razem czasu było za mało. Serdeczne pożegnania i zapowiedź kolejnej wizyty, może również w Izraelu, zakończyły spotkanie.

Do zobaczenia za rok.

Na podróżniczym szlaku

wtorek, 22 października 2019r.

W dniach 16-21 października uczniowie klasy 1ag odbyli niezwykłą podróż. W poszukiwaniu polskich śladów, gotowi na odrywanie lokalnych tajemnic Trójkowicze przemierzyli Litwę, Łotwę i Estonię.

Zachęcamy do poznania historii ich wyprawy na naszym FB.

Aktywni Młodzi

czwartek, 17 października 2019r.

16 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pierwszym spotkaniu w ramach projektu Aktywni Młodzi - program rozwoju kompetencji społecznych

Dzięki udziałowi w projekcie uczestnicy będą mogli rozwinąć kompetencje przydatne na rynku pracy, spotkać ludzi, którzy zmieniają świat na lepsze i przeżyć świetną przygodę.

Naszych uczniów czekają indywidualne spotkania określające wizję kariery zawodowej, cele i drogę do ich realizacji oraz posiadane kompetencje społeczne w kontekście rynku pracy; bezpłatne warsztaty bez przynudzania - np. autoprezentacja, współpraca zespołowa, rola lidera, negocjacje; spotkania z ciekawymi ludźmi - aktywistami, społecznikami, osobami z innych kultur; udział w wolontariacie i uzyskanie portfolio wolontariackiego;

Na zakończenie projektu każdy uczeń otrzyma certyfikat potwierdzający uzyskane umiejętności, którymi uczestnicy będą mogli pochwalić się podczas ubiegania się o pracę.

W teatrze

czwartek, 17 października 2019r.

15 października w Teatrze im. J. Słowackiego odbyły się drugie warsztaty poświęcone "Procesowi" F.Kafki. Tym razem dyskutowaliśmy o utworze czeskiego pisarza, obudowując go różnymi kontekstami filozoficznymi. Zajęcia prowadził prof. Piotr Augustyniak.

Pen Pals Project

wtorek, 15 października 2019r.

We wtorek 15 października nasza szkoła rozpoczęła Pen Pals Project - wymiana korespondencji oraz zajęcia konwersacyjne w języku angielskim. Pierwsze zajęcia właśnie się rozpoczęły. W Projekcie bierze udział klasa 1 B i 1 D. Dzisiejsze zajęcia z Amerykanami poświęcone były tematom: ochrona środowiska, moda, film i samochody.

Projekt zakończy się przyjazdem do Krakowa grupy amerykańskiej młodzieży w marcu 2020.

It was a great fun for everybody !

VI PZU Cracovia Półmaraton Królewski

wtorek, 15 października 2019r.

W niedzielę, 13 października odbył VI PZU Cracovia Półmaraton Królewski. Uczniowie naszej szkoły (35 osób) pod opieką Pań Profesor: Alicji Bojanowskiej i Małgorzaty Łach byli wolontariuszami podczas całej imprezy. Taka forma współpracy daje młodzieży możliwość zdobycia nowych doświadczeń i poznania ciekawych, otwartych ludzi oraz zapewnia wyśmienitą zabawę.

Dyktando

wtorek, 15 października 2019r.

W ramach tegorocznych "Dni Humanisty" odbyło się dyktando, w którym I MIEJSCA zajęły: Anna M. z klasy II A (ortografia) i Aleksandra B. z klasy II G (interpunkcja).

WYRÓŻNIENIE za poprawną pisownię słowa „Kórnik” otrzymały: Izabela Ch. z klasy II B i Anna M. z klasy II A.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok!

Dzień Patrona

poniedziałek, 14 października 2019r.

14 października w Dniu Edukacji Narodowej, będący również Dniem Patrona III Liceum odbyło się uroczyste przyjęcie uczniów klas pierwszych do naszej Trójkowej społeczności. Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie na sztandar Liceum a całość uświetnił montaż poetycki do wierszy Wisławy Szymborskiej i pokaz sportowy.

Młodzi głosują

środa, 09 października 2019r.

9 października, w ramach ogólnopolskiej programu Centrum Edukacji Obywatelskiej "Młodzi głosują", odbyła się symulacja wyborów do Parlamentu RP. Serdecznie dziękujemy WSZYSTKIM, którzy wzięli udział w wyborach. Frekwencja wyniosła 47,5%.

Wycieczkowo

wtorek, 08 października 2019r.

8 października byliśmy na wspaniałej wycieczce klasowej. Zwiedziliśmy Krynicę, podziwiając akwarele Nikifora, delektując się wspaniałymi wodami leczniczymi i podziwiając piękną panoramę z Parkowej Góry. Po obiedzie udaliśmy się do pasieki w Kamiannej, gdzie każdy z nas miał możliwość wykonania własnej świeczki z prawdziwego pszczelego wosku. Podsumowaniem wyjazdu było ognisko. Bawiliśmy się świetnie-klasa ll D z wychowawczyniami.

Trójka we Wrocławiu

poniedziałek, 07 października 2019r.

W dniach 4-5 października klasy 1eg i 1gg przebywały na wycieczce integracyjnej we Wrocławiu. Chociaż pogoda nas nie rozpieszczała, humory nam dopisywały. Po zwiedzeniu Starego Miasta wraz z Ostrowem Tumskim, Auli Leopoldina, wrocławskiego Zoo, Centrum Wiedzy o Wodzie "Hydropolis" oraz dla zainteresowanych Panoramy Racławickiej, wpisujemy Wrocław na listę najpiękniejszych polskich miast.

Budżet Obywatelski

niedziela, 06 października 2019r.

Serdecznie dziękujemy WSZYSTKIM, którzy wzięli udział w głosowaniu w ramach tegorocznej edycji krakowskiego Budżetu Obywatelskiego. W głosowaniu uczestniczyło 280 osób.

Dzięki WAM Kraków na pewno wypięknieje.

Zebranie Rady Rodziców

środa, 02 października 2019r.

Szanowni Przedstawiciele Rady Rodziców,

w imieniu Przewodniczącej Rady Rodziców serdecznie zapraszam na spotkanie w dniu 7.X.2019 r. na godzinę 18:00

M.Łój

Kafka inaczej

wtorek, 01 października 2019r.

Czy o śmierci można mówić, śmiejąc się do rozpuku? Jak wyobrażasz sobie najnudniejszy dialog świata? Czy smutek naprawdę ma być smutny?

Na te i inne pytania odpowiadaliśmy na pierwszych warsztatach poświęconych adaptacji Procesu F.Kafki.

1 października 2019 r. odbyło się pierwsze spotkanie w ramach projektu zorganizowanego przy współpracy z Teatrem im. Słowackiego.

« < 1 2 3 4 5 > »
strona 2 z 77
© 2010 III Liceum Ogólnokształcące
Krzysztof Piskorz