« < 1 2 3 4 5 > »

Wymiana międzyszkolna

czwartek, 19 października 2017r.

W dniach 19 - 26 października w ramach wymiany międzyszkolnej gościmy w naszej szkole uczniów i nauczycieli z Lichtenberg Gymnasium z Cuxhaven. W wymianie bierze udział 21 uczniów z klas pierwszych i drugich. Program wymiany został wsparty finansowo przez Polsko- Niemiecką Współpracę Młodzieży.

Teatr po angielsku!

wtorek, 17 października 2017r.

W tym tygodniu grupy językowe 2Ar4 i 2Ar5 miały okazję zobaczyć adaptację powieści pt. "Fahrenheit 451" w wykonaniu TNT Theatre Britain na deskach Teatru Variete.

Ślubowanie klas pierwszych

niedziela, 15 października 2017r.

W przededniu Dnia Edukacji Narodowej w obecności Dyrekcji szkoły, nauczycieli, uczniów i rodziców w murach Trójki uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły.

Debatujemy …

czwartek, 12 października 2017r.

„Wraz z rozwojem technologii zawód nauczyciela stanie się zbędny" to nie tytuł dreszczowca, ale teza debaty oksfordzkiej, która odbyła się w murach Trójki 12 października. Naprzeciwko siebie stanęli nauczyciele Kochanowskiego, twierdzący, że ich zawód zginie tak jak dinozaury i uczniowie, którzy nie zgodzili się z tą tezą. Walka na argumenty zakończyła się zwycięstwem ekipy uczniowskiej. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim nauczycielom życzymy w Dniu Ich Święta wszelakiej pomyślności.

Projekt Teatru Słowackiego

wtorek, 10 października 2017r.

Jako jedno z siedmiu najlepszych krakowskich liceów zostaliśmy wytypowani przez Dyrektora Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie do udziału w projekcie, którego założeniem jest zainteresowanie młodzieży kulturą teatru, a także poznanie twórczości słynnych polskich dramatopisarzy, pogłębienie świadomości w zakresie odbioru dzieła teatralnego, poszerzenie horyzontów, zapoznanie ze sztuką prowadzenia dyskusji w odniesieniu do wizji reżysera. W ramach projektu uczniowie klas pierwszych i drugich będą uczestniczyć w spektaklach teatralnych poprzedzonych wprowadzeniem i zakończonych dyskusją na temat obejrzanego przedstawienia. Pierwszy spektakl zobaczymy 23 listopada 2017 roku.

Język chiński w Trójce

piątek, 06 października 2017r.

Po długich przygotowaniach zaczynamy – pierwsze lekcje języka chińskiego w Trójce już w poniedziałek 9.10 – uczniowie klas pierwszych startują o godzinie 14.45 a klas drugich o 15.30. Wszystkim życzymy sukcesów w poznawaniu języka Konfucjusza.

Dni Humanisty - wyniki konkursu recytatorskiego

piątek, 06 października 2017r.

Dni Humanisty - wyniki konkursu recytatorskiego Miło nam ogłosić wyniki konkursu recytatorskiego:
1. miejsce Justyna Froń
2. miejsce - Karina Basiura i Jakub Bąkowski
3. miejsce Igor Majcherczak

Wyróżnienia:
Wiktoria Szuszko, Oliwia Prześlica, Debora Zielińska, Anna Strączek, Katarzyna Pacia, Emilia Augustyn.

Wszystkie osoby - nagrodzone i wyróżnione - zapraszamy do tworzenia spektaklu, który uświetni Ślubowanie klas I. Pierwsze spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 11.05-11.50. Zbiórka przed pokojem nauczycielskim.

Beata Nawrot i Marzena Gałuszka

Harmonogram składania deklaracji wstępnych

wtorek, 19 września 2017r.

W dniach 25, 26 i 27 września 2017 r. wypełniane będą wstępne deklaracje maturalne według następującego harmonogramu.

Harmonogram wypełniania deklaracji.

Przetrwanie w Sarajewie.

poniedziałek, 18 września 2017r.

Do 21 września br na holu I piętra gościmy wystawę „Przetrwanie w Sarajewie”. Wystawa opowiada o współpracy podjętej przez Żydów, muzułmanów i Chorwatów podczas wojny w Bośni. Punktem wyjścia do ukazania ich zmagań o przeżycie stała się historia organizacji La Benevolencja, której nazwę możemy przetłumaczyć jako dobra wola czynienia dobra dla innych. Różne aspekty związane z tą historią można oglądać na 9 panelach. Tworzą je zdjęcia Edwarda Serotty, amerykańskiego fotografa, pisarza, dziennikarza i producenta filmowego, szefa Centropy.

Wizyta Amirim High School w Trójce

piątek, 15 września 2017r.

Kolejny już raz w murach Trójki gościliśmy grupę 130 uczniów z Amirim High School z Izraela. Był czas na wzajemne rozmowy i czas na wspólną zabawę. Do zobaczenia za rok.

Dni Humanisty

poniedziałek, 11 września 2017r.

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursach, organizowanych w III Liceum w ramach obchodów Dni Humanisty. Szczegóły dostępne są tutaj.

Zebrania dla rodziców

środa, 06 września 2017r.

W poniedziałek 11 września 2017 r. odbędą się zebrania dla rodziców.

Klasy I i II spotykają się z wychowawcami o godzinie 17:00.

O godzinie 17:30 w nowej hali odbędzie się spotkanie Dyrekcji z rodzicami uczniów klas III.

O godzinie 18:00 rodzice klas III spotykają się z wychowawcami.

Rozpoczęcie roku szkolnego

piątek, 01 września 2017r.

Serdecznie zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018, które odbędzie się 4 września o godzinie 9.00.

Uczniów klas trzecich zapraszamy bezpośrednio do Hali.

Uczniowie klas pierwszych i drugich spotykają się w wyznaczonych salach ze swoimi wychowawcami, a potem wspólnie przechodzą do Hali.

Listy uczniów klas pierwszych

czwartek, 31 sierpnia 2017r.

Ostateczne listy uczniów klas pierwszych znajdują się tutaj.

Harmonogram egzaminów poprawkowych

środa, 23 sierpnia 2017r.

Harmonogram egzaminów poprawkowych znajduje się tutaj.

« < 1 2 3 4 5 > »
strona 2 z 60