Twoja przeglądarka jest przestarzała, by przeglądać tą stronę wybierz nowsze rozwiązanie.
Spread Firefox Affiliate Button Opera, the fastest and most secure web browser

« < 1 2 3 4 5 > »

Życzenia świąteczne

piątek, 21 grudnia 2018r.

W te piękne święta
niech każdy pamięta
z serca płynące życzenia:
marzeń spełnienia,
iskierek radości
i dużo, dużo miłości.


Z okazji Świąt Bożego Narodzenia,
Składamy serdeczne życzenia.
Niech święta miłe będą,
Z dźwiękiem śpiewu i kolędą.
Z wigilią tuż po zmroku,
a w nadchodzącym Nowym Roku
dużo zdrowia, szczęścia,
pogody ducha
i nadziei…


Społeczność III Liceum Ogólnokształcącego
im. Jana Kochanowskiego

Konkurs wiedzy o zwyczajach bożonarodzeniowych

czwartek, 20 grudnia 2018r.

W dniu 17 grudnia odbył się konkurs wiedzy o zwyczajach bożonarodzeniowych w krajach anglojęzycznych. Oto zwycięzcy: I miejsce - Oliwia Dziedzic kl. 2 e II miejsce - Zuzanna Augustyn kl. 2 a III miejsce - Oliwia Kosińska kl. 2 a Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, gdyż różnice w punktacji były naprawdę niewielkie.

Pożegnanie

czwartek, 20 grudnia 2018r.

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pani Lidii Wiśniowskiej - wieloletniej Pani profesor historii w naszym liceum.

Msza Święta Żałobna zostanie odprawiona w czwartek, 27 grudnia 2018 r. o godzinie 12:20 w kaplicy na cmentarzu Batowice.

Społeczność III Liceum Ogólnokształcącego

Trójkowy konkurs stroików

środa, 19 grudnia 2018r.

18 grudnia odbył się tradycyjny już Trójkowy Konkurs Stroików Bożonarodzeniowych. Konkurencja była duża a walka o głosy zażarta.Wyniki konkursu stroików dla klas I i II: I miejsce - kl. I d II miejsce - kl. I f III miejsce - kl. II e.

Wszystkim klasom dziękujemy za twórcze zaangażowanie!

"Przerwane dzieciństwo"

poniedziałek, 17 grudnia 2018r.

Dzięki stałej współpracy Trójki z Centrum Dokumentacji Zsyłek, Wypędzeń i Przesiedleń Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie również w tym roku uczniowie wszystkich klas pierwszych uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych "Przerwane dzieciństwo" poświęconych losom Polaków wywiezionych w czasie II wojny światowej w głąb Związku Radzieckiego.

Małopolska Chmura Edukacyjna

czwartek, 13 grudnia 2018r.

W ramach unijnego projektu "Małopolska Chmura Edukacyjna" młodzież naszej szkoły uczestniczyła w weekendowych warsztatach naukowych, które odbywały się w dniach 30.11 - 2.12 w Krakowie oraz 7.12 - 9.12 w Tarnowie. Uczniowie klas 1-3 brali udział w zajęciach laboratoryjnych na wyższych uczelniach w ramach obszarów: biologia, chemia, matematyka, język angielski, język niemiecki. Wcielili się w role młodych naukowców, realizując powierzone im przez kadrę naukową zadania. Posługiwali się sprzętem najwyższej klasy, samodzielnie wykonywali i barwili preparaty, dokonywali obserwacji

Projekt Pen Pals

poniedziałek, 10 grudnia 2018r.

Za nami kolejne spotkanie, tym razem świąteczne. W trakcie warsztatów mieliśmy okazję porozmawiać o tradycjach świątecznych oraz poćwiczyć swoje umiejętności wokalne śpiewając Silent Night oraz The Twelve Days of Christmas.

Zapraszamy na kolejne spotkanie z Amerykanami 7 i 12.01.2019

MERRY CHRISTMAS!

W Pracowni Fizycznej UJ

piątek, 07 grudnia 2018r.

6 grudnia grupa uczniów klasy 3 G, mających rozszerzoną fizykę, uczestniczyła w I Pracowni Fizycznej Uniwersytetu Jagiellońskiego, w zajęciach laboratoryjnych, gdzie wykonywała ćwiczenie "Wyznaczanie ciepła topnienia lodu".

Mikołajkowy Turniej Piłkarski

czwartek, 06 grudnia 2018r.

Ach co to był za dzień. Na trybunach dopingujący uczniowie a na płycie boiska szalejący, wśród piłkarzy, Św. Mikołaj. Taki dzień zdarza się tylko raz w Trójce, kiedy toczą się rozgrywki Mikołajkowego Turnieju Piłkarskiego. Wszystkim dziękujemy za włożone serce w walkę a zwycięzcom,czyli klasie 3 E serdecznie gratulujemy. Do zobaczenia za rok.

Konsultacje dla Rodziców

środa, 05 grudnia 2018r.

Serdecznie zapraszamy na konsultacje, które odbędą się 10 grudnia 2018 r. o godzinie 18:00.

Zebranie Rady Rodziców

środa, 05 grudnia 2018r.

Serdecznie zapraszamy na zebranie Rady Rodziców, które odbędzie się w poniedziałek (10 grudnia 2018 r.) o godzinie 18:00.

Tydzień Konstytucji

wtorek, 04 grudnia 2018r.

W ramach VI edycji Tygodnia Konstytucji uczniowie klas 2a,b i 3a uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych poświęconych prawu Unii Europejskiej.

W Galerii Sztuki ...

sobota, 01 grudnia 2018r.

Po wizycie w galerii malarstwa Zdzisława Beksińskiego (NCK) przyszła pora na bardziej tradycyjną odsłonę sztuki. Tym razem klasa 3h oraz grupa uczniów przygotowujących się do matury rozszerzonej (3rAH) podziwiały obrazy mistrzów w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w krakowskich Sukiennicach. Wyzwaniem były zadania, przy których wykonaniu maturzyści musieli wykorzystać wiedzę z pogranicza literatury i sztuki.

Krakowska Olimpiada Młodzieży

sobota, 01 grudnia 2018r.

30 listopada w hali Com Com Zone odbyły się półfinałowe spotkania piłkarzy ręcznych w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży. W spotkaniach tych nasi zawodnicy pokonali zespoły XII LO, HTS-u oraz LO Marcina GORTATA. Trzy zwycięstwa dały III LO awans z pierwszego miejsca do rozgrywek finałowych, które odbędą się już w najbliższą środę 05.12.2018.

Serdecznie gratulujemy!

Program DSD

środa, 21 listopada 2018r.

W dniach 16-18 listopada uczniowie klas trzecich, którzy realizują program języka niemieckiego przygotowujący do egzaminu DSD, przebywali na obozie językowym w Rabce. Obóz został w całości sfinansowany przez ZfA (Niemiecka Centrala Szkolnictwa Zagranicznego)

« < 1 2 3 4 5 > »
strona 2 z 71
© 2010 III Liceum Ogólnokształcące
Krzysztof Piskorz