« < 1 2 3 4 5 > »

Szczypiorniak

środa, 07 listopada 2018r.

7 listopada drużyna piłkarzy ręcznych rozgrywała mecze eliminacyjne w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży. Chłopcy zmierzyli się z ZSB Chemobudowa oraz ZS nr 1. Obydwa mecze zwyciężając i awansując do półfinałów rozgrywek, które odbędą się 30.11.2018 w hali Com Com Zone.

Gratulacje

środa, 07 listopada 2018r.

3 i 4 listopada Martyna Dudek z klasy 3d rywalizowała w Kuwejcie podczas XXX Mistrzostw Świata w Speed-ballu, gdzie wywalczyła brąz w grze singlowej juniorek, oraz czwarte miejsce w grze deblowej seniorek w parze z Magdaleną Matusiak. Serdecznie gratulujemy!

O Szablę kpt. Antoniego Stawarza

poniedziałek, 05 listopada 2018r.

31 października uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w biegu sztafetowym o Szablę kpt. Antoniego Stawarza w ramach obchodów jubileuszu 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.Nasi reprezentanci zajęli IV miejsce na 24 szkoły, otrzymując voucher w wysokości 1000 zł na zakup sprzętu sportowego.

Kompetetni uczniowie

niedziela, 04 listopada 2018r.

W ramach projektu edukacyjnego Instytutu Europeistyki UJ uczniowie Trójki uczestniczyli w dniach 29-30 października w wyjeździe studyjnym do Lublina, gdzie nie tylko mieli szansę wziąć udział w warsztatach w Bramie Grodzkiej, ale również poznać samo miasto.

Turniej Debat

wtorek, 30 października 2018r.

Ogólnopolski Turniej Debat o Mieście im Juliusza Lea już za nami. Nasza drużyna w składzie: Anna Wójcik, Julia Policht,Wiktoria Suszko, Mateusz Krawczyk "przeszła jak burza" fazę grupową wygrywając wszystkie debaty. Udowodniła,że smog jest największym problemem Krakowa i wskazała,że drobne nagrody dla krakowian zwiększą frekwencję wyborczą do rad dzielnic a krótkoterminowy wynajem mieszkań zmniejsza budżet miejski. Niestety w półfinale przegraliśmy kilkoma punktami i zajęliśmy, tak nielubiane przez sportowców, czwarte miejsce.

Symulacja obrad sejmowych

niedziela, 28 października 2018r.

W sobotę 27.10.2018 w IV Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie miała miejsce gra symulacyjna podsumowującą projekt Polonia Libre. Reprezentujący Naszą szkołę uczniowie wraz z uczniami z innych szkół, zostali podzieleni na dwie grupy. Celem pierwszej było wcielenie się w rolę posłów I Sejmu II RP i uchwalenie małej konstytucji oraz deklaracji niepodległości. Zadaniem drugiego zespołu było stworzenie nowej konstytucji w 2019 roku. Każdy z uczniów został członkiem innej partii i negocjował różne rozwiązania, jakie miały wejść do tekstów obu konstytucji.Wszystkie partie, z obu Sejmów, doszły do porozumienia i udało się przyjąć projekty konstytucji.

Projekt Polonia Libre

poniedziałek, 22 października 2018r.

W ramach obchodów 100- lecia Odzyskania Niepodległości klasy 2A i 2B wzięły udział w projekcie Polonia Libre, organizowany we współpracy z Instytutem Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II, Krakowskim Stowarzyszeniem Mówców i Kuratorium Małopolskim. Projekt zakładał 3 godzinne wykłady o odzyskaniu niepodległości przez Polskę w 1918 roku i 6 godzinne warsztaty na temat mechanizmów parlamentarnych w demokratycznym państwie.Efektem projektu będzie odtworzenie pierwszego posiedzenia sejmu RP przez reprezentacje klas w Urzędzie Miasta Krakowa.

We Włoskim Instytucie Kultury

niedziela, 21 października 2018r.

19 października uczniowie klas pierwszych zgłębiający tajniki języka Petrarki udali się na wystawę fotografii Riflessi dItalia we Włoskim Instytucie Kultury. W ten sposób postanowili uczcić XVIII Europejski Tydzień Języka Włoskiego jako Obcego.

Święto Patrona

poniedziałek, 15 października 2018r.

15 października, w Dniu Patrona Szkoły, uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły złożyli uczniowie klas pierwszych.

Lekcja historii w kinie

piątek, 12 października 2018r.

10 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w specjalnej lekcji historii w Multikinie z autorami programu "Poszukiwacze zaginionej prawdy" poświęconej 100-leciu odzyskania niepodległości. Jej zwieńczeniem był film "Dywizjon 303".

W Instytucie Fizyki UJ

środa, 10 października 2018r.

W środę (10 października) rozpoczęliśmy nowy sezon spotkań z fizyką poprzez eksperyment. Gościliśmy u dra Gołębia w Instytucie Fizyki UJ na spotkaniu środowym pt. Ruch i jego przyczyny. W szczególności przekonaliśmy się, jak w prosty sposób można zmierzyć prędkość pocisku z pistoletu (około 300m/s!) oraz dlaczego tarcie w przyrodzie przez tysiąclecia zasłaniało myślicielom pierwszą zasadę dynamiki. W zajęciach wzięło udział 25 uczniów z klas 1f i 1d.

Amerykanie w Trójce

środa, 10 października 2018r.

W dniach 5 i 8 października w naszej szkole gościliśmy grupę nauczycieli ze Stanów Zjednoczonych. Nauczyciele spotkali się z młodzieżą klas I i II, zachęcając do wzięcia udziału w Projekcie Pen-pals (wymiana tradycyjnych listów w języku angielskim). Zorganizowali oni również lekcje pokazowe, dotyczące kultury amerykańskiej oraz zagadnień językowych. Projekt zakończy się wizytą grupy młodzieży amerykańskiej w marcu w naszej szkole.

Pygmalion

środa, 03 października 2018r.

W tym tygodniu część uczniów klas drugich i trzecich miała okazję zobaczyć adaptację sztuki G. B. Shawa pt. "Pygmalion" w wykonaniu TNT Theatre Britain na deskach Teatru Variete.

Mały potop szwedzki

poniedziałek, 01 października 2018r.

80 uczniów oraz 9 nauczycieli z gimnazjum De la Gardie w Lidköping w środkowej Szwecji odwiedziło we czwartek 27.09. naszą szkołę. Były wspólne lekcje angielskiego, zwiedzanie szkoły, rozmowy z naszymi uczniami (gospodarzami była klasa 2e w ramach swojego przedmiotu Kulturoznawstwa krajów skandynawskich). A na końcu wspólne tańce. Tym ostatnim punktem programu nasi goście byli zachwyceni. A my zastanawiamy się - może by tak pojechać do tej Szwecji?

W Pradze ...

środa, 26 września 2018r.

Podczas ostatniego weekendu odbył się wyjazd integracyjny klas 1e i 1 na Dolny Śląsk i do Pragi ... mimo pogody było super!

« < 1 2 3 4 5 > »
strona 2 z 70