Twoja przeglądarka jest przestarzała, by przeglądać tą stronę wybierz nowsze rozwiązanie.
Spread Firefox Affiliate Button Opera, the fastest and most secure web browser

« < 1 2 3 4 5 > »

Zapraszamy do Rydlówki!

środa, 29 stycznia 2020r.

Jeżeli chcecie Państwo usłyszeć rozmowy i poczuć emocje uczestników wesela Lucjana Rydla i Jadwigi Mikołajczykówny, które odbyło się 20 listopada 1900 roku, zapraszamy do Rydlówki.! My już doświadczyliśmy tego w czwartek -23.01.2020, uczestnicząc w warsztatach:"Wesele- między prawdą a fikcją". Dzięki barwnym opowieściom dr Joanny Zdebskiej-Schmidt dźwięki, obrazy tamtej zabawy weselników ożyły w naszej wyobraźni.

Warto było to przeżyć!

Nasz "odbiór" malarstwa Jerzego Dudy-Gracza

środa, 29 stycznia 2020r.

W środę, 22.01.2020 uczniowie Trójki zajęcia z języka polskiego (2PR-e) odbywali w Nowohuckim Centrum Kultury, podziwiając obrazy J.Dudy-Gracza.W skomplikowane życie i twórczość tego malarza w niezwykle interesujący sposób wprowadzała nas kurator wystawy - dr Joanna Gościej-Lewicka, sugerując nam rożne możliwie "klucze" interpretacji tej jakże dziwnej,wzbudzającej sprzeczne emocje twórczości.

Serdecznie zapraszamy do NCK!

Zobaczcie te obrazy!

Na zajęciach warsztatowych Capocomico

poniedziałek, 20 stycznia 2020r.

14 stycznia uczniowie z grup języków romańskich wzięli udział w zajęciach warsztatowych Capocomico, Trupy Komedianty Agnieszki Cianciara-Fröhlich. Spotkanie jest częścią corocznej już Trójkowej tradycji i poprzedza wyjście na spektakl commedii dell`arte do Teatru Praska 52. Uczestnicy spotkania mogli poznać nie tylko historię commedii dell`arte, ale także etapy jej powstawania.

O Nowej to Hucie piosenka …

wtorek, 14 stycznia 2020r.

14 stycznia gościliśmy w murach Trójki panią dr Agnieszkę Chłostę-Sikorską, autorkę książki „Między propagandą a rzeczywistością. Mieszkanki Nowej Huty w latach 1956-1970”, która to publikacja stała się punktem wyjścia do prezentacji tematów dotyczących historii Nowej Huty, historii tworzenia przez władze „nowego człowieka”, walki z o nowohucki krzyż czy codziennych trosk jej mieszkańców.

Trójkowy WOŚP

wtorek, 14 stycznia 2020r.

W trwającej w naszej szkole w dniach 9-10 stycznia zbiórce pieniędzy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano 1 004 zł. Serdecznie dziękujemy całej społeczności Trójki!!!
Szczególnie dziękujemy wszystkim wolontariuszom WOŚP, którzy zaangażowali się w 28. Finał WOŚP. W czasie niedzielnego Finału zebrali ok. 20 000 zł. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas, uśmiech i wielkie serca!!!
Urszula Czuryło, Magdalena Czarnecka

Pożegnanie

środa, 08 stycznia 2020r.

Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pani Janiny Kwiatkowskiej, wieloletniej pedagog w naszym Liceum.

Msza Święta Żałobna zostanie odprawiona w poniedziałek, 13 stycznia 2020 r. o godzinie 9:00 w kaplicy na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie.

Społeczność III Liceum Ogólnokształcącego

Wesołych Świąt

sobota, 21 grudnia 2019r.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia

składamy całej społeczności Trójki i Jej sympatykom

najszczersze życzenia niezmąconego pokoju,

niezłomnej wiary

oraz niewyczerpanych sił w Nowym 2020 Roku.

Szkolne Jasełka

sobota, 21 grudnia 2019r.

20 grudnia, kiedy wokoło trwała już świąteczna gorączka zakupów a w kuchniach unosił się zapach pieczonych, świątecznych pierników i gotowanego barszczu Trójkowa społeczność została zaproszona na szkolne Jasełka. Odwieczna walka Dobra ze złem, okraszona śpiewem kolęd w językach romańskich pozwoliła nam, chociaż na chwilkę, zatrzymać się w tym zabieganym świecie, aby kolejny raz zapytać siebie, po co obchodzimy pamiątkę Bożego Narodzenia?

Świąteczny Konkurs

wtorek, 17 grudnia 2019r.

Trójkowy Konkurs na Najpiękniejszy Świąteczny Stroik rozstrzygnięty. Wszystkim klasom dziękujemy za twórcze zaangażowanie i gratulujemy zdobytych miejsc:

I miejsce - kl. I eg II miejsce - kl. I gg III miejsce - kl. I dg

Gratulacje

wtorek, 17 grudnia 2019r.

Serdecznie gratulujemy Julii Wcisło z klasy II G zdobycia Wyróżnienia w Małopolskim Turnieju Recytatorskim Poezji Współczesnej im. Andrzeja Bursy!!!

Opera Nowohucka 2.0

niedziela, 15 grudnia 2019r.

13 grudnia, w 38 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, klasy 1a i 1b uczestniczyły w projekcie muzyczno-edukacyjnym „Opera Nowohucka 2.0” w Nowohuckim Centrum Kultury. Młodzież naszego liceum miała okazję do poznania ważnych kart naszej historii biorąc udział w panelu dyskusyjnym na temat walki o wolność, niepodległość, demokrację i prawa człowieka. Niesamowitych wrażeń dostarczył nam również koncert piosenek z tamtego okresu, lecz zaprezentowanych w autorskiej i współczesnej wersji. Dzisiejsze wydarzenie było również okazją do uczczenia Jubileuszu 70-lecia powstania Nowej Huty i 30 rocznicy obalenia w Polsce komunizmu.

Akcja charytatywna

czwartek, 12 grudnia 2019r.

We wtorek, 10 grudnia uczniowie klasy 2G przeprowadzili akcję charytatywną na rzecz Hospicjum Św. Łazarza w Krakowie - kiermasz świąteczny oraz sprzedaż kartek pocztowych. Uzbierano 1971 PLN.

Dziękujemy Wszystkim Darczyńcom za udział, a klasie 2G za zaangażowanie.

Zebranie Rady Rodziców

czwartek, 12 grudnia 2019r.

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszam na zebranie Rady Rodziców w dniu 16 grudnia o godzinie 18:00.

mgr Marta Łój

Trójkowe Wesele

niedziela, 08 grudnia 2019r.

Serdecznie gratulujemy naszym wspaniałym uczniom, którzy wystąpili w trakcie gali w Małopolskim Ogrodzie Sztuki, prezentując swoją interpretację scen z Wesela S. Wyspiańskiego.

Efekty pracy z p. Tomaszem Augustynowiczem były imponujące! Występom wszystkich grup z krakowskich liceów przyglądali się Dyrektorzy placówek, w tym Pani Dyrektor Marta Łój, a także uczniowie uczestniczący w projekcie dotyczącym Procesu F. Kafki. Galę prowadzili: Prof. Piotr Augustyniak oraz Dyrektor Teatru - Pan Krzysztof Głuchowski.

Wspaniałe pokazy młodzieżowych zespołów uwiecznił niezwykły występ grupy improwizatorów Impro KRK (na co dzień aktorów Teatru Słowackiego).

Szlachetna Paczka już spakowana

sobota, 07 grudnia 2019r.

Kochani, wszystkie prezenty dla Rodzin w ramach akcji Szlachetna Paczka już spakowane!!!

Dzięki pomocy i wsparciu -materialnym, duchowym i fizycznym - udało się nam zabezpieczyć podstawowe potrzeby oraz spełnić marzenia o drobnych prezentach świątecznych dwóch Rodzin!!! Dziękujemy za: każdą złotówkę, każdą paczkę mąki, każdą kostkę mydła i każdy zeszyt. Wszystkie, z pozoru drobne gesty, złożyły się na ten wspaniały moment, utrwalony na poniższych zdjęciach. Dziękujemy też naszym szkolnym Wolontariuszkom, które tak pięknie pakowały i ozdabiały paczki.

Jesteście Wszyscy wspaniali!!!

« < 1 2 3 4 5 > »
strona 2 z 79
© 2010 III Liceum Ogólnokształcące
Krzysztof Piskorz