Szanowna Społeczności Trójki!

Mamy trudny czas, ale pomimo tego staramy się pomagać potrzebującym. Z zachowaniem wszelkich rygorów bezpieczeństwa rozpoczynamy zbiórkę darów na rzecz polskich Bohaterów.
Pomimo trudności, jakie zgotował nam los nasze Liceum już SZÓSTY raz włącza się do akcji charytatywnej – świąteczna zbiórka dla weteranów w ramach X Bożonarodzeniowej Paczki dla Bohatera.
Przedsięwzięcie jest inicjatywą społeczną, której celem jest wsparcie obywateli polskich, którzy walczyli o wolność i niepodległość Polski w formacjach Wojska Polskiego, podziemnych organizacjach ruchu oporu i byłych więźniów niemieckich obozów koncentracyjnych i stalinowskich łagrów. Kombatanci często żyją w trudnych warunkach, a nie zawsze chcą się do tego przyznać – to dumni ludzie. Wielokrotnie spotykałam się z sytuacją, że sami nie mieli, a dzielili się z sąsiadami, tłumacząc, że sąsiad jest biedniejszy.
W paczce mogą znaleźć się produkty z długim terminem przydatności:
– herbata, kawa, słodycze, kasza, konserwy, ryż, warzywa i owoce w puszkach etc.;
– artykuły chemiczne i kosmetyczne: płyny do kąpieli, mycia naczyń, proszki do prania, mydła, szampony, etc.
Ponadto zapraszamy wszystkich do napisania życzeń na kartkach świątecznych. Z tych dowodów pamięci kombatanci cieszą się najbardziej – najważniejsze są kartki, życzenia i dobre słowo, paczki są dla nich na drugim planie.

Otwórzmy nasze serca! Dary można przynosić do BIBLIOTEKI W GODZINACH PRACY NAUCZYCIELI BIBLIOTEKARZY (13-15).
Pan Dyrektor bardzo prosi o zachowanie wszelkich środków ostrożności i bezpieczeństwa i o nadmierne nie gromadzenie się w szkolnej bibliotece. ALE JESTEŚMY OTWARCI 🙂

W grudniu wolontariusze i żołnierze w polskich mundurach wręczą Kombatantom paczki i życzenia od nas.
Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w akcji – sprawmy aby tegoroczne Święta Bożego Narodzenia były wyjątkowe i radosne dla Ludzi, którzy walczyli o wolną Polskę.
Organizatorzy: Ewa Czadowska, Barbara Szopińska, Małgorzata Janczur, Joanna Murzyn, Antoni Downar, Andrzej Górniak i Bożena Królczyk-Kurdas

Szanowna Społeczności Trójki,

serdecznie dziękuję wszystkim Uczniom i Ich Rodzicom, którzy wspomogli darami akcję charytatywną X Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera.

Zebraliśmy 14 (czternaście) ogromnych kartonów produktów żywnościowych i chemicznych. Dziękuję autorom karteczek świątecznych, w których napisanie i stworzenie włożyli całe swoje serce.

Dary już zostały zabrane przez Panią Marzenkę Kacprzak, która jest koordynatorką akcji Paczka dla Bohatera w Krakowie i już w tym tygodniu młodzież w mundurach Wojska Polskiego wręczy je Bohaterom Podziemia Niepodległościowego wraz z tym, co najcenniejsze – ŻYCZENIAMI i dobrym słowem.

Dziękuję Panu Dyrektorowi Andrzejowi Górniakowi i Pani Dyrektor Agnieszce Nowak za wspieranie mnie w organizacji akcji. Dziękuję Państwu Profesorom za pomocną i hojną dłoń, zwłaszcza Paniom Profesorkom: Barbarze Szopińskiej, Annie Szustkiewicz, Marii Lubińskiej, Monice Ryszawy, Annie Chochowskiej, Dorotce Pietrzyk-Polek, Agnieszce Pająk, Magdalenie Czarneckiej, Agatce Adamskiej oraz WSZYSTKIM WYCHOWAWCOM I NAUCZYCIELOM HISTORII.

Po naszej Trójce fruwają ANIOŁY 🙂

Po zakończeniu obdarowywania Bohaterów dostarczę Państwu również relację fotograficzną

Ewa Czadowska