Trójkowe oczka

Od roku 2018 działa w naszej szkole nieformalna grupa TRÓJKOWE OCZKA. Jest ona nieformalna, ponieważ nie prowadzi jej zawodowy fotograf, ale nauczycielka, która w szkole odpowiedzialna jest za uwiecznianie wszelkich imprez szkolnych, Agata Adamska. Dlaczego tak? Surowe rygory ilości osób na Kółkach uniemożliwiły zatrudnienie kogoś z zewnątrz. Sposób działania grupy jest dogodny dla każdego, ponieważ, spotykamy się tylko na zadaniach lub plenerach, a rozmawiamy ze sobą na grupie na Facebooku.

Uczymy się bardzo ważnej rzeczy, czyli kadrowania, robienia ‘czystych’ zdjęć, bez niepotrzebnych elementów psujących wrażenie, komponowania kadru, wybierania odpowiedniego kadru, mocnych punktów na zdjęciu, zdjęć w ruchu, zabawy z głębia ostrości, fotografii kreacyjnej, portretowania i wiele więcej. Oglądamy masę zdjęć, czytamy artykuły, poznajemy sławnych fotografów. Przeprowadzamy również sesje fotograficzne z naszymi uczniami, robimy sobie mini-plenery i duże plenery.

W roku 2020 zdjęcia dwójki naszych Oczek wygrały Festiwal Kultury Szkolnej.

« z 2 »

Plenery i zajęcia