Finał kiermaszu Niezapominajki dla Oliwii

We wtorek i środę w naszej szkole odbył się kiermasz charytatywny (trzecia edycja) Niezapominajka, który uczniowie klasy 3B zorganizowali dla swojej koleżanki Oliwii. Oliwia boryka się z afazją i trudności z pamięcią po ciężkiej chorobie, cała zebrana kwota zostanie przeznaczona na jej rehabilitację.
Trójkowicze po raz kolejny udowodnili, że ich serca są otwarte i chętne do pomocy! Podczas trwania kiermaszu mogli wybierać spomiędzy licznych domowych wypieków, które powstawały do późnych godzin nocnych.
Na stanowiskach czekały również pieczołowicie wykonane rękodzieła i wejściówki do Aquaparku, możliwe do wygrania w Kole Fortuny.
W środę na starej sali gimnastycznej, dzięki obecność profesjonalnego fotografa, klasy miały możliwość zrobienia pamiątkowych zdjęć.
Do innych krakowskich liceów zostali rozesłani niezapominajkowi wolontariusze w celu zbierania datków. Dzięki współpracy pomiędzy Niezapominajką a samorządami szkolnymi, akcja została świetnie rozpromowana, co przełożyło się na satysfakcjonujący wynik.
13 979, 15 – tyle udało się zebrać z samej gotówki, która spływała do ostatnich kiermaszowych minut.
Serdeczne podziękowania należą się każdej osobie, która poświęciła moment, godzinę, a czasami nawet całą noc, żeby podzielić się dobrem z innymi, podarować ciasto, rozsyłać informacje o wydarzeniu i dołożyć swoje złotówki do skarbonki.
Podczas wywiadu Dion, jedna z głównych organizatorek kiermaszu, przyznaje, że był to proces bardzo stresujący, ponieważ nowy format wymagał większej ilości przygotowań.
Ostateczna kwota na ten moment przewyższa 20 000 zł, co dowodzi jak niesamowita potrafi być współpraca.
Dziękujemy!❤️