Goście z Niemiec w Trójce

⏰W dniach 3-10 czerwca 2024 roku gościliśmy w naszej szkole uczniów i nauczycieli z Walter-Luebcke-Schule z Wolfhagen.
Bogaty program naszej wymiany mógł zostać zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu z Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. W czasie wymiany polscy i niemieccy uczniowie pracowali nad projektem „Artystyczne inspiracje wierszami Wisławy Szymborskiej w tłumaczeniu Karla Dedeciusa.”
Gościom z Niemiec pokazaliśmy piękno naszego miasta zwiedzając Stare Miasto, Kazimierz i Fabrykę Emalia Oskara Schindlera. W programie wymiany nie zabrakło wizyty w Miejscu Pamięci czyli byłym niemieckim obozie Auschwitz-Birkenau oraz zwiedzania Kopalni Soli w Wieliczce.
⛰Poza tym podziwialiśmy piękno tatrzańskiej przyrody spacerując Doliną Strążyska i Drogą Pod Reglami. Dobrej zabawy dostarczyło nam również wspólne odtańczenie belgijki i rywalizacja na kręgielni.
Wizyta gości z Niemiec była niepowtarzalną okazją do zawarcia przyjaźni i praktycznego wykorzystania znajomości języka niemieckiego i angielskiego.