Data publikacji: 14 06 2008

Tytuł Najlepszego Absolwenta III Liceum Ogólnokształcącego im. J. Kochanowskiego i Medal Szkoły otrzymał Krzysztof Czamara z klasy III H ( wych. B. Bobak – kl. III, M. Trzaska – kl. I, II)

Matematyka

Laureaci Międzyszkolnych Zawodów Matematycznych w roku szkolnym 2007/2008

  • Aleksandra Bonek (klasa II d) – poziom podstawowy
  • Dominik Mucharski (klasa II h) – poziom podstawowy

Finaliści Międzyszkolnych Zawodów Matematycznych w roku szkolnym 2007/2008

  • Damian Sierpiński (klasa II f)- poziom rozszerzony

“Kangur Europejski”

  • Aleksandra Bonek (klasa II d) – wynik bardzo dobry
  • Damian Sierpiński (klasa II f) – wyróżnienie

Chemia

Laureaci Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Chemicznej

  • Krzysztof Czamara (klasa 3 h)
  • Dominik Mucharski (klasa 2 h)

Język polski

  • Jakub Ciepiela (klasa 1 c) -laureat Wojewódzkiego Konkursu na “Wiersz o Krakowie”
  • Anna Dawidczyk (klasa 2 c) I miejsce w Konkursie recytatorskim “Poezja polska od średniowiecza do romantyzmu”, organizowanym przez Dom Kultury Podgórze
  • Ewelina Garbacka (klasa 2 d) -III miejsce w Konkursie recytatorskim “Poezja polska od średniowiecza do romantyzmu”, organizowanym przez Dom Kultury Podgórze
  • K. Korecka (klasa 1 b) i Karolina Rojek (klasa 1 h) – wyróżnienia w Konkursie recytatorskim “Poezja polska od średniowiecza do romantyzmu”, organizowany przez Dom Kultury Podgórze
  • Patrycja Pinas z klasy I C – III miejsce w Konkursie Słowa Mówionego, który został zorganizowany przez Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida z okazji XIV Dni Norwidowskich w Krakowie
  • Ewelina Garbacka z II D i Anna Panek z II B – III miejsce w Konkursie Recytatorskim ” Poezja kobiet”.
  • Szymon Majka (klasa 1 b), Magdalena Bednarczyk (klasa 1 d) – wyróżnienie w konkursie na recenzję spektaklu “Antygona”, organizowanym przez Teatr Groteska

Teatr

  • Kabaret E tam (klasa 1 b) – III miejsce w Przegladzie Form Kabaretowych “Gęba”
  • Patryk Korba, Dariusz Machnicki, Mikołaj Pocica, Krzysztof Wilczyński – wyróżnienie w kabarecie tanecznym w XIX Młodzieżowych Prezentacjach Teatralnych organizowanych przez Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana
  • Karolina Kornaś (klasa 1a) – wyróżnienie za autorski scenariusz spektaklu “Szukając szczęścia” w XIX Młodzieżowych Prezentacjach Teatralnych organizowanych przez Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana
  • Klasa II F – wyróżnienie za spektakl “Shalom” w XIX Młodzieżowych Prezentacjach Teatralnych organizowanych przez Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana

Dziennikarstwo

  • Ewelina Garbacka, Marta Kutt, Bartosz Kaczor, Tomasz Trybała – audycje autorskie w eLO RMF FM ( internetowe radio działające w siedzibie RMF FM na Kopcu Kościuszki w Krakowie)
  • Grzegorz Gawłowski, Szymon Majka – publikacje artykułów w “Głosie. Tygodniku Nowohuckim”

Język niemiecki

  • Paulina Szałas (klasa 3 b) – I miejsce w Małopolskim Konkursie Recytatorskim poezji i prozy niemieckojęzycznej
  • Marta Tymkowska (klasa 3 b) – II miejsce w Małopolskim Konkursie Recytatorskim poezji i prozy niemieckojęzycznej

Język włoski

  • Iwona Jezierska (klasa 2 a) – finalistka Międzyszkolnego Konkursu Języka i Kultury Włoskiej

Biologia

  • Alicja Janczura (klasa), Iwona Ograbisz (klasa I d) – wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym EKOPLANETA

Stypendium naukowe Prezesa Rady Ministrów J. Kaczyńskiego 2007/2008

Grzegorz Gawłowski z klasy 2F, (wych. prof. Bartosz Salwa) otrzymał Stypendium Prezesa Rady Ministrów 2007/2008.

Uroczyste wręczenie dyplomów przez Małopolskiego Kuratora Oświaty stypendystom Prezesa Rady Ministrów Jarosława Kaczyńskiego odbyło się w dniu 6 listopada 2007 r. o godz. 14.00 w sali konferencyjnej I Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie.

Serdecznie gratulujemy Grzegorzowi i życzymy dalszych sukcesów.

Dyrekcja szkoły.