Data publikacji: 14 06 2009

Stypendium Edukacyjne Miasta Krakowa 2008/2009 otrzymała:

Aleksandra Bonek z klasy IIId – (wychowawczyni pani Marzena Gałuszka)

Stypendium naukowe Prezesa Rady Ministrów 2008/2009 otrzymał:

Dominik Mucharski z klasy IIIh, (wychowawczyni pani. Marta Fugiel)

Tytuł Najlepszego Absolwenta III Liceum Ogólnokształcącego im. J. Kochanowskiego i Medal Szkoły otrzymali:

Grzegorz Gawłowski z klasy III F ( wychowawca p. B. Salwa)
Damian Sierpiński z klasy III F ( wychowawca p. B. Salwa)

Sylwii Mikulec (klasa III d) – finalistce etapu centralnego Olimpiady Wiedzy Ekologicznej
oraz Damianowi Sierpińskiemu (klasa III F) laureatowi Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH

Serdecznie gratulujemy wyróżnionym uczniom i życzymy dalszych sukcesów.
Dyrekcja szkoły

Matematyka

Laureaci Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH
Damian Sierpiński (klasa III f) Laureaci Międzyszkolnych Zawodów Matematycznych w roku szkolnym 2008/2009
Aleksandra Bonek (klasa III d) – poziom podstawowy

Informatyka

Damian Browarnik (klasa I g), Paweł Dukat, Przemysław Filipiak, Damian Kluba (klasa II f) – II etap Konkursu Wiedzy o Internecie Dialnetmasters

Chemia

Laureaci Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Chemicznej
Dominik Mucharski (klasa III h)
Andrzej Dębowy ( klasa II e)
Joanna Szewczyk (klasa II h)

Język polski

Anita Staszczak (klasa II b) – I miejsce w Konkursie recytatorskim w ramach Dni Norwidowskich organizowanych przez Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida

Paweł Głowiak (klasa I f) – III miejsce w Konkursie recytatorskim w ramach Dni Norwidowskich organizowanych przez Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida

Natalia Cichy (klasa I b) – wyróżnienie w literackim konkursie norwidowskim „Norwidowskie widzenie Wandy – kobiety władczyni” organizowanym przez Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida

Teatr

I miejsce w Krakowskim Przeglądzie Szkolnej Twórczości Patriotycznej organizowanym pod patronatem Prezydenta Miasta Krakowa w Centrum Młodzieży im. H. Jordana za spektakl „Skąd przychodzimy, kim jesteśmy, dokąd zmierzamy” (Klaudia Klimke(1b), Magdalena Urbańska (1b), Angelika Szlęk (1b), Maria Krotoszyńska (1c), Sandra Błaszczyk (1c), Anita Staszczak (2b), Anna Maria Myrek (2b), Joanna /Orzechowska (2b), Aleksandra Rosiek (1h), Katarzyna Kozak (1h), Ewelina Garbacka (3d), Anna Czołowska i Ewa Franik z grupą taneczną (3f), Michał Stefański (2f), Weronika Mitka (2a), Paweł Dukat (2f), Maksymilian Kocerba (2b), Natalia Szyszka (2b), Grzegorz Surga (absolwent), Alicja Petrus (absolwentka)

Wyróżnienie spektaklu „Orfeusz w Hadesie” klasy I a za twórcze poszukiwanie i próbę interpretacji tekstu literackiego w XX Młodzieżowych Prezentacjach Teatralnych „Teatr moich marzeń” organizowanych przez Centrum Młodzieży im. H. Jordana oraz Teatr im. J. Słowackiego w Krakowie

Dziennikarstwo

Ewelina Garbacka (klasa III d), Bartosz Kaczor (klasa III b), Tomasz Trybała (klasa III a) – audycje autorskie w eLO RMF FM ( internetowe radio działające w siedzibie RMF FM na Kopcu Kościuszki w Krakowie)

Grzegorz Gawłowski (klasa III f), Szymon Majka (klasa II b) – publikacje artykułów w „Głosie. Tygodniku Nowohuckim”

Anna Maria Myrek (klasa II b), Bartosz Krzoski (klasa II c), Natalia Szyszka (klasa II b), Anna Dąbek ( klasa II b) – publikacja w „Po lekcjach” Nieregularniku wyd. przez Centrum Młodzieży im. H. Jordana Europejska Debata Młodzieży Parlamentu Młodzieży 2009 „Energia, zasoby naturalne, ochrona klimatu i tworzywa sztuczne”

Marta Janeczek (klasa II h), Agnieszko Paśko (klasa II d) – reprezentacja na Europarlament Młodzieży XI 2009 w Rzymie 9 osób wyróżnionych w debacie

Język angielski

Sandra Błaszczyk (klasa I c) – wyróżnienie w IV Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Literatury Anglojęzycznej organizowanym przez LO „Radosna Nowina” w Piekarach

Grzegorz Rzepecki (klasa III g) – etap okręgowy Olimpiady Języka Angielskiego

Język francuski

Anna Zielińska (klasa III e), Sonia Nencka (klasa II a) – etap okręgowy Olimpiady Języka Francuskiego

Język łaciński

Tomasz Kurzydło (klasa III a) – 3 miejsce w Olimpiadzie Okręgowej Języka Łacińskiego

Biologia

Sylwia Mikulec (klasa III d) – finalistka etapu centralnego Olimpiady Wiedzy Ekologicznej

Aleksandra Bonek (klasa III d) – etap okręgowy Olimpiady Wiedzy Ekologicznej

Kamila Szymkiewicz (klasa III h), Piotr Żelazowski, Bartosz Czernik, Patrycja Nowak,

Małgorzata Serafin, Karolina Rojek, Patrycja Kwiatkowska, Aleksandra Hołda-Cabala,

Karolina Nohajło (klasa II h), Monika Chudy, Dawid Kaczor (II d), Aleksandra Bonek (klasa III d), Sylwia Mikulec (klasa III d) – etap okręgowy Olimpiady Biologicznej
Ogólnopolski Konkurs EKO-PLANETA – 20 wyróżnionych

Historia

Maciej Marzec (klasa III c) – finalista etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Arkadiusz Dudek (klasa III g), Michał Woźniak (III b) – etap okręgowy Olimpiady o Polsce i Świecie Współczesnym

Wychowanie fizyczne

Licealiada

I Liga – III miejsce w piłce koszykowej chłopców (Jarosław Urbaniec (3h), Patryk Korba (3e), Michał Kowalski (3e), Karol Ścibor (2h), Bartosz Czernik (2h), Aleksander Suder (2h), Paweł Wikiera (2h), Patryk Więch (2c), Krystian Wójcik (2c), Rafał Serafin (2c)

I Liga – III miejsce w piłce nożnej chłopców (Jarosław Urbaniec (3h), Patryk Więch (2c), Jakub Rusek (3d), Dawid Wierciak (3c), Patryk Putek (3b), Mateusz Nosek (3h), Dawid Czechowski (3h), Mikołaj Pocica (3a), Bartosz Chorąży (1e), Karol Wysopał (2f), Damian Budkiewicz (2f), Paweł Wątek (1d), Mateusz Wentlandt (1d), michał Stachura (1f), Jakub Jewiarz (1f), Maciej Musiał (2b), Adrian Poźniak (2b), Paweł Kuk (2d), Krystian Wójcik (2c)

II Liga – I miejsce w piłce siatkowej dziewcząt (awans do I Ligi) (Joanna Hareńczyk (2b), Anna Skowera (2b), Magdalena Pieniązęk (2e), Agnes Piątek (3b), Magdalena Guzik (1c), Weronika Nowak (1c), Aneta Grabowska (1d), Martyna Karteczka (1h), Małgorzata Serafin (2d), Marta Kruszec (1a)

II Liga – I miejsce w piłce ręcznej chłopców (awans do I Ligi) (Sławomir Karwowski (1e), Jakub Jewiarz (1e), Jakub Michoń (1e), Michał Domagała (1e), Mateusz Kostur (1a), Mateusz Sieczka (1d), Jan Burmistrz (1g), Mateusz Marzec (1g)

3 miejsce w Turnieju Piłki Nożnej Chłopców o Puchar Dyrektora III LO

3 miejsce w Turnieju Halowym Piłki Nożnej w ZSZ Nr 1

3 miejsce w Turnieju Piłki Koszykowej Chłopców o Puchar Dyrektora XIII LO

2 miejsce w Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców o Puchar Dyrektora XII LO

3 miejsce w Memoriale Kaczkowskiego – piłka koszykowa chłopców (Bartosz Czernik (2h), Aleksander Suder (2h), Paweł Wikiera (2h), Patryk Więch (2c), Krystian Wójcik (2c), Rafał Serafin (2c), Mateusz Wilczek (1f), Paweł Biros (1e), Tomasz Bociąga(1f), Krystian Krawczyk (1f))