XVI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Dnia 13 stycznia 2008 w siedzibie III Liceum Ogólnokształcącego im. J. Kochanowskiego w Nowej Hucie zawiązał się sztab XVI Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w skład którego weszły następujące osoby:

• Natalia Bujak
  • Agnieszka Pfister
  • Aleksandra Theodorakopoulos
  • Anna Łączak

W 2008 roku uzbieraliśmy ponad 20 tysięcy złotych!

Rekordzistką XVI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy była Zosia Tokarczyk z kwotą 1162,14 zł. Tuż za nią, Marta Ząbczyńska z kwotą 1148,44 zł oraz Dominik Szubelek, który nagromadził aż 1090,03 zł.

W puszkach znajdowały się przeróżne monety takie jak euro, dolary, stare polskie złote, korony słowackie, kuny, haleny czeskie, liry, funty, korony czeskie, pfeningi, pensy oraz inne, mniej znane waluty.

Tuż po ciężkim dniu wolontariusze mogli się ogrzać w szkole, a tam czekały na nich ciepłe posiłki jak i przekąski przygotowane przez uczniów klas pierwszych.