XVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Dnia 10 stycznia 2010 roku dzięki uprzejmości Krakowskiego Międzyszkolnego Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mogliśmy zorganizować XVIII finał.

W tym roku członkami sztabu byli:

• Paweł Smiatek
  • Ola Rzepecka
  • Joanna Bożek
  • Alicja Urbanik
  • Piotr Marczyk vel Szajba

W akcji pomagali nam, uczniowie klas pierwszych i drugich, oraz nasz niezawodny Kamil Maj bez którego zorganizowanie naszej akcji było by niemożliwe. Nasz Kamil, nieustannie czuwał nad bezpiecznym i sprawnym przebiegiem imprezy. Przed kwestowaniem każdy z uczestników dostał wysokokaloryczną czekoladę. Zmarzniętych wolontariuszy, przyjmowaliśmy ciepłym posiłkiem w postaci wyśmienitego barszczu i kapuśniaczków. Wszyscy byli bardzo zadowoleni. Zaprocentowało to rekordową kwotą zebraną przez naszych uczniów. Uzyskaliśmy niebotyczna kwotę w wysokości: 35 503,34 zł. Najwięcej uzbierała Joanna Bożek (2 272,57 zł) zaraz po niej usytuowała się Dominika Dziedzic (1 609,55 zł), a trzecie miejsce zajęła Joanna Popławska (1 477,90 zł) – GRATULUJEMY !!

Wszystkie te pieniądze przeznaczone zostały na na pomoc dzieciom z chorobami onkologicznymi. W Polsce jest kilkanaście centrów onkologii dziecięcej z doskonałą kadrą, które to centra nie są dostatecznie wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt potrzebny do diagnostyki i leczenia. Ambicją Owsiaka było stworzenie kilkudziesięciu dodatkowych miejsc w Polsce (po kilka w każdym województwie), gdzie rodzice – skierowani przez pediatrę – będą mogli spotkać się ze specjalistą i wykonać badanie w ramach wczesnej diagnostyki.

Na ten cel zbieraliśmy pieniądze w czasie XVIII finału, który był ogromnym sukcesem.

Dziękujemy i liczymy na wasza Pomoc za rok !!